Pořad U muziky na Silvestra nabízí tradiční popůlnoční silvestrovskou zábavu. Anekdoty a veselé historky se střídají s nejznámějšími lidovými písničkami ze všech koutů naší země. Na své si přijde opravdu každý. (Česká televize)

kingik

Sloučit zpěváka lidovek Jožku Šmukaře s bavičem Zdenkem Izerem byl dost neotřelý a odvážný nápad, který hodnotím kladně. Povětšinou vulgární vtipy, kterých byla velká, a celkem pestrá porce, umí Izer dobře podat a dá se jim zasmát. Naopak hudebně mě pořad neoslovil, i když kapela a herci to solidně rozjeli. Necelá hodinka mně bohatě stačila a vtipy nemusím slyšet další následující rok. ()

otík

Také v roce 2011 se v restauraci U Zlatého selátka na Kladně sešla partička kolem Jožky Šmukaře (a opět bavič Zdeněk Izer, zpěvák Karel Hegner, Plechová muzika Libora Kaprase), aby na Silvestra pobavila hlavně věkově starší generaci svými písničkami a bavič aby odvyprávěl pár zábavných vtípků. Zdeněk Izer je "zárukou" sprostých jednoduchých vtípků, což se opět potvrdilo. Sprosté slovo mu nedělá problém a tak by mě zajímalo, jak to dokáže ona starší generace zpracovat. Mladí zase budou mít problém s lidovou hudbou, která jim nic neřekne. Takže tak nějak nevím, pro koho vlastně tento pořad ČT dělá. Ale budiž, průměrný a přijatelně zábavný pořad to je. V roce 2012 se hosté Jožky Šmukaře sešli v restauraci Vigvam v Němčicích u Kolína. Hosté na vtipy tentokrát byli Milan Pitkin a Bára Štěpánová, hrají Skaličané a Trubači OMS Přerov. V roce 2013 se hosté Jožky Šmukaře sešli v hospodě v Žatci, hosty byli Milan Pitkin, orchestr Karla Vlacha s kapelníkem Daliborem Kaprasem, zpívali Duo Kamélie, Roman Vojtek, Gabriela Fritschová, Barbora Šedivá a Kateřina Šildová. Lidové písně ustoupili do pozadí a zazněly hlavně známé starší písně Semaforu a jiné v nové úpravě. Šedivý průměr, který přinesl to, co se od tohoto pořadu čeká - slušné písně a blbé vtipy. V roce 2014 se pořad konal ve Velké Bíteši, jediným hostem Jožky Šmukaře byl Zdeněk Izer, který odvyprávěl své sice vtipné, ale sprosté vtipy. Hrála dechová hudba Skaličané, zpívali Kamelie, Michaela Mrázková, Jan Sedláček, Jaroslava Slobodová a Barbora Šedivá. Vcelku povedený průměrný silvestrovský pořad. Konec roku 2015 se slavil U Zlatého selátka na Kladně. Jožka Šmukař si pozval na vtipy Milana Pitkina a Ivana Vodochodského, k poslechu hrála kapela Muzikanti z jižních Čech s kapelníkem Radkem Hruškou. Vtipy opět různého ražení, ale ušlo to. Písničky byly ryze lidové, ale pro fanoušky dechovky určitě slušná zábava. Silvestr roku 2016 se opět natáčel U Zlatého selátka na Kladně. Hlavním hostem na vtipy je Ota Jirák, jehož vyprávění není izerovské (ani taková kadence, ale ani tolik sprostoty), ale rozhodně se dalo přežít. Písně opět tradičně lidové, hrála kapela Kumpanovi muzikanti s kapelníkem Vlado Kumpan. Zpívali Jarmila Svobodová a Lucie Valentová. Další Silvestr, rok 2017, se potřetí po sobě konal U Zlatého selátka na Kladně. Vtipy vyprávěli Izer a Pitkin, zpívala Monika Absolonová a Markéta Konvičková. Lidové písně z Čech i Moravy hrála a zpívala Moravská Veselka s kapelníkem Jaromírem Školoudíkem. Lidovky opět ušly, vtipy od Pitkina naprosto nevtipné a neposlouchatelné, Izer přidal sice vtipnější, ale také opět trochu sprosté. Silvestrovský průměr, který mladé lidi rozhodně k televizi nepřitáhl. Také Silvestr roku 2018 se slavil už počtvrté po sobě U Zlatého selátka na Kladně. Vtipy vyprávěl opět Izer a k němu se tentokrát přidal imitátor Petr Jablonský. K tanci a poslechu hrála Žižkovanka s kapelníkem Petrem Sovičem. Písně byly moc hezké, letos dokonce ušly i vtipy, sice hlavně od Izera opět zbytečně přisprostlé, ale nebylo to tak strašné, jako to bývalo. Jablonsky parádně imitoval mraky známých herců a politiků, takže i tato stránka tentokrát ušla. Rozhodně lepší silvestrovský průměr a jeden z nejlepších dílů série. V roce 2019 došlo ke změně lokace, tentokrát se Jožka Šmukař s Izerem a hosty sešli ve vinařství U Kapličky. K poslechu a tanci hrála Mistříňanka ze Svatobořic-Mistřina. Vtipy již tradičně košelaté, vtipné i vyloženě trapné, Mistřiňanka hrála dobře, jen mě zarazilo jejich oblečení. Kroje nikde, jen bílé košile, černé kalhoty a červené šle. Nová móda? Průměrný díl série, která stagnuje a už se nemá kam pohnout. V roce 2020 díky pandemii Covid-19 se nenatočil nový díl, dokonce nedošlo ani na průvodní slovo, prostě jsme jen dostali sestřih z předešlých dílů. Ubohost, neúcta k divákovi, trapárna. Rok 2021 byl ukončen novým dílem opět z restaurace U Zlatého selátka na Kladně. Za moderace Jožky Šmukaře k poslechu hrála moravská dechová hudba Boršičanka s kapelníkem Antonínem Koníčkem a zpěváky Lucií Baďurovou, Janou Turčinovou, Michaelou Tarabusovou a Svatoplukem Tarabusem. Vtipy přednáší Milan Pitkin a Petr Jablonský. Vtipy tentokrát ušly, žádná velká sprostota, sem tam trochu košelatý, ale dobré. Pitkin vyprávěl takové ty klasické vtipy, Jablonský vždy imitoval někoho známého a přidal s ním nějaký vtípek (Sobota, Šimek, Gott, ale i Ivan Bartoš). Vtipné bylo, jak typická dechovka ze Slovácka hraje ty svoje písničky v Kladně. No mně jako borcovi ze Slovácka to nevadilo. Tentokrát pro mne moc povedený pořad, 80 %.  Rok 2022 se končil opět U Zlatého selátka na Kladně, k poslechu a tanci hrála dechová hudba Hanačka s kapelníkem Miroslavem Burešem. Vtipy vyprávěl pouze Jablonský, jeden vtip trapnější než druhý, pouze jedna pasáž byla imitátorská a i tak slabá. Už mi přijde, že i ty písničky se opakují a že tvůrčí potenciál se zcela vyčerpal. Letos dávám pouze 40% - už mě to nebavilo a citelně chyběl Izer. Rok 2023 byl ukončen upět U Zlatého selátka na Kladně, Šmukař si pozval Věnovanku s kapelníkem Vaškem Musílkem, vtípky pronášel Zdeněk Izer. Písně už jsem jen přeskakoval, vtípky slušné, trapné i košelaté. Celkem to ušlo, 60%. Ale je to pořád to samé dokola už několik let. () (méně) (více)

SOLOM.

Viděl jsem zřejmě dva ročníky. Když tam vyprávěl vtipy Izer a letos když tam byl Pitkin a Petr Jablonský. Klidně bych na podobnou akci zajel, přestože dechovky a folk nepatří zrovna mezi moje oblíbené…Už jen pro tu prdel a sem tam i pěkné ženské. I když pravda, převažují tam hlavně pařící důchodci. No já bych se tam jel „pářit“ jinak. Rozhodně mají tyto pořady větší úroveň než drtivá většina novodobých silvestrovských pořadů napříč všemi stanicemi… ()

patmull

Pořad stojí na tom, kdo vyprává vtipy. Pokud je tam Izer - celý pořad je na 4 hvězdičky, Vodochodský/Pitkin - 2, Jirák - odpad! Letos to s Jirákem byla tragédie. Já čekal, že tam bude Izer a po přepnutí jsem se bohužel dozvěděl, že tam je Ota Jirák. Každý jeho vtip trval minutu, pořádně je ani neuměl vyprávět a po tom co domluvil měl co dělat i zaplacený komparz, aby se smál. Za takový "výkon" by ani neměl dostat honorář. ()

Olík

Kontrastní spojení slizkého lidového zpěváka a vinaře Jožky Šmukaře a nekorunovaného krále sprosté anekdoty Zdeňka Izera. Zdeněk se zaplaťpánbůh místo vymýšlení trapných skečů drží toho, co mu jde nejlépe (což je vyprávění vtipů) a že slušné mluvě dává hodně na frak (snad ani jeden z jeho tuny vtipů se neobešel bez peprnějšího slova)! Vystoupení lidové muziky nemohu hodnotit, protože díky vynálezu přetáčení jsem zůstal jejich produkce ušetřen. ()