Enrique se po třech letech za mřížemi vrací ke své rodině do Bronxu. V drsném prostředí, které je pořád jen krůček od zločinu, se vyrovnává s nově nabytou svobodou života v podmínce, odcizenou manželkou a především novinkou, že jeho syn, teenager Michael, prochází transformací své sexuální identity v dívku. Festivalový hit je otevřeným a citlivým dramatem, které sleduje cesty otce, zacementovaného v okolím potvrzujícím macho chápání světa, a transgender kluka/dívky, který si jako Vanessa v tom světě svou cestu hledá. V roli Michaela/Vanessy debutuje transgender herečka Harmony Santana. (Mezipatra)

LuccinyFilmy

Rytmická hudba doprovází rytmický příběh, který zbytečně nehraje na city a nezahlcuje nás vedlejšími románky, ale zobrazuje svoje hrdiny takové, jací jsou, s jejich nedostatky, omyly, zbytečnými předsudky, špatnými i dobrými volbami. Motivace postav jsou dostatečně jasné a pochopitelné, jejich jednání rovněž. Michaelovi/Vanesse nelze nedržet palce a zároveň si ani nelze si nepřát, aby to nakonec dopadlo vše dobře - a i tohle klišé film vkusně pojímá. ()