Argentínsky spisovateľ Abelardo Castillo sa podujal spracovať príbeh zo života amerického básnika a prozaika Edgara Allana Poea. Autor sa sústredil na posledných dvadsať rokov jeho života, na vnútornú drámu umelca. (RTVS)

PTuranyi

Pokus o umelecké stvárnenie života a tvorby E.A. Poa. Herecké výkony sú dobré hoci občas skĺzavajú k divadelnému pátosu.  Televízna produkcia žiaľ ponúka len úroveň inscenácie, ktorej sa nedarí väčšinu času vytvoriť dostatočne dramatickú atmosféru. Pre fanúšikov E.A. Poa však môže mať lepšie hodnotenie, kvôli životopisnému a historickému rozmeru. 65% ()

Flego

Ozdobou je strhujúci živočíšny výkon Ivana Mistríka v úlohe básnika a spisovateľa Edgara Poea, ktorý v opileckej bezútešnosti bojuje o uznanie. ()

Autogram

Majú to umelci často ťažké so svojou psychikou. Ivan Mistrík tu veľmi presvedčivo zahral spisovateľa, ktorý sa celý život utápa v alkohole a rozmýšľa nad samovraždou. Akoby to mal byť predobraz toho, čo sa mu stane 4 roky po natočení tohto filmu. No ani to, ani ďalšie skvostné herecké obsadenie a výkony mi nezabezpečili, aby ma to bavilo. Išlo skôr o výborné momenty vo zväčša nudnej životopisnej inscenácii. –––– Neostáva nám nič iné, len umrieť spolu. Škoda so mnou rozumne hovoriť. Musím zomrieť. –––– Všetko krásne musí skoro zomrieť, inak zostarne. Staroba je hrozná. Ale nič nie je také strašné ako krása, keď zostarne. ()

teltri

Československá televízna kvalita. Pán Mistrík výborný, ako vždy. E.A. Poe bol autor ktorého som na výške obdivoval. Len to spracovanie mi prišlo také trochu umelé a melancholické. ()