Ve čtyřech povídkách se režisér Peter Solan dotýká odvrácené tváře slávy a úspěchu, které samy o sobě ještě nedokáží zaručit obyčejné lidské štěstí. Spíše naopak vedou k rozvratu dosavadních jistot a hodnotových měřítek. Každá z povídek, rámcově sjednocených postavou fotografa, zachycuje osudy žen a dívek, které jejich činnost, ať již umělecká nebo sportovní, zavedla na výsluní popularity, ale zároveň poznamenala jejich vztahy k nejbližším. Už dobové ohlasy však naznačují, že režiséru ani scénáristce Zoře Krištúfkové se nepodařilo toto téma beze zbytku naplnit tak, aby bez výhrad oslovilo. (oficiální text distributora)

Biopler

Štyri poviedky spolu príbehovo nesúvisia a ani posolstvo z nich nezaznieva rovnako, ba čo viac nenadobudol som dojem, že by to aspoň z jednej razilo tak, že by som si povedal, tak to je ono. Herci sú nepresvedčiví, no i vďaka scenáru. Ten skrátka isté životné zákruty vyriešil veľmi skratkovo a celé sa nám to tvorcovia snažia podsunúť ako malinku, no tá je ťažko stráviteľná. Herečky ako Studenková či ináč vždy výborná Emília Vášáryová sa skôr trápili a ich herectvo pôsobilo ťažko afektovane. ()

zette

Tema dobre. Myslim ale, ze film uz v dobe vzniku nemohl nikoho zaujmout (si nedovedu predstavit, ze v tom prosinci 1985 na to sel nekdo dobrovolne do kina...) a dneska si troufnu rict, ze je film uplne mrtvy. Jasne, sem tam na neho koukne nekdo kvuli herci, reziserovi, pro doplneni ceskoslovenske tvorby... Ale kvuli filmu samotnemu asi nikdo. Herci slabi, atmosfera zoufala... Ackoliv ma neco do sebe. Kazdopadne Solan natocil mnohem lepsi filmy, nez tento jeho posledni... ()

NinadeL

Výborná povídková koláž na téma všechna sláva polní tráva. Ač mají jen pár obrazů, tací jako Hilmerová (mladinká debutující), klasicky skvělá Studenková, ale i Thielová, Pešek nebo Labuda s Kamilou Magálovou a Milkou Vášáryovou sehrávají malé koncerty. Črty jsou propojeny postavou fotografa, prostředím televize nebo profesionálního sportu či kabaretu. Zadařilo se. ()

Flego

Štyri poviedky o odvrátenej strane popularity zachytávajú rôzne ženy vo vekových kategóriach od dieťaťa po zrelú ženu. Lucia, Alena, Jana a Bea sú konfrontované dávkou popularity či života v nej s okolitým svetom a hlavne so sebou samými. Solanov filmový príspevok sa zdržiava socialistických moralizovaní, takže príbehy sú uveriteľné a v podstate nadčasové. ()

Martin741

Dalsi nudny normalizacny film. Ako namet o tom, ze slava/moc/bohatstvo/popularita este nazaisti ludske stastie je fajn, ale film drzi pohromade len vdaka Solanovej rezii. Herci o nicom, ani pani Vasaryova /Medena Veza/ nedokazala film vytiahnut do podpriemeru. Takzte dalsi krasny dokaz toho, ze normalizacna tvorba 80. rokov bola dychavicna a nemala co ponuknut, alebo sa natocil brutalny a drsny film o realite /Krejcikov Prodavac Humoru/ - tie vsak isli do trezoru. 5 % ()

• Nakrúcanie snímky prebiehalo v Tomášikove. (dyfur)