Čert a Káča (divadelní záznam)

Hudební

Česko, 2011, 113 min

Předloha:

Božena Němcová (kniha)

Peter Beňa

Komentáře uživatelů k divadelní záznamu (1)

Opravdu půvabné zpracování Čerta a Káči s krásnou pohádkovou atmosférou (roztomile nápadité kostýmy a scéna Adolfa Borna, který se samozřejmě vyřádil hlavně v pekle) a skvělými pěveckými i hereckými výkony. Především tedy Kateřina Jalovcová v roli rázné Káči a Luděk Vele jako čert Marbuel ukazují, že mají pro komiku velký cit. Navíc je jim, stejně jako jejich kolegům a kolegyním, krásně rozumět. Dvořákova hudba je samozřejmě stále neskutečná a orchestr ji podává přesně tak, jak ji podávat má, a Národní divadlo mě potěšilo i tím, že nemělo potřebu operu jakkoliv aktualizovat nebo obohacovat o cokoliv nadbytečného (ne, ani pes, myš a kočka pojíždějící po jevišti mi nevadili, naopak k celému tomu pohádkovému pojetí přesně seděli) či nedejbože lascivního - ovčák Jirka bránící se pohledu do kněžnina výstřihu myslím úplně stačí.(24.11.2015)