Po nadšenecké rozjívenosti, jež vrcholila kasovním propadákem "Dachimawa Lee", se Ryoo vrací s umírněnějším dílem, jež již nestaví na zbrklé akci, ale naopak jako akci koncipuje sekvence dialogového thrilleru o mnohoznačnosti práva a zákona. Sofistikovaně vycizelovaná forma dává dynamický šálivý háv tradiční moralitce o tom, že na vysoké pozice ve společenské hierarchii se člověk nedostane bez zaprodání.(11.7.2011)

Skvěle cynické krimi drama je místo typické vyšetřovačky spíš přehlídkou pokřivených charakterů páchajících pokřivené věci během jejich honby za mocí. (Ne)chtěně popcornová přehnanost většiny charakterů film trochu sráží, protože s trochu víc uvěřitelnými postavami by díky poutavému námětu šlo o ultimátní kritiku zkorumpované policie a jurisdikce. Herecké výkony jsou i přes jejich (ne)úmyslnou karikatu... karikatura... karikaturičnost (?) špičkové.(23.9.2014)

Je to celkom dobrá kriminálna dráma. Má dosť dobrý príbeh o vyšetrovateľovi, ktorý vo svojej práci patrí medzi najlepších a aj napriek svojim drsnejším metódam má u svojich kolegov len rešpekt. Lenže práve je polícia kvôli krutému sériovému vrahovi, ktorý je stále na úteku pod veľkým tlakom verejnosti a tak je prípad pridelený práve jemu s tým, že sa musí čo najskôr uzavrieť za kadú cenu. A prípadu sa začne venovať aj schopný prokurátor, ktorý ale kvôli spoločnému známemu nemá s vyšetrovateľom práve najlepšie vzťahy. So spracovaním som spokojný, síce ma prekvapilo, že práve samotná kriminálna línia o hľadaní sériového vraha, pri ktorej som čakal, že na nej bude film postavený tu má len minimálny priestor a z celkového pohľadu o ňu nejde vlastne vôbec, ale ani na toto prevedenie si rozhodne nemôžem sťažovať. Tu ide hlavne o samotné postavy, ktoré sú veľmi dobre zvládnuté, pričom mi sadol aj vzťah medzi vyšetrovateľom a prokurátorom. Kvôli tomu nespravodlivému systému, v ktorom nejde o pravdu, ale o výsledky je dej po celý čas dostatočne zaujímavý, čo platí aj o línii s obvineným a navyše v záverečnej dvadsaťminútovke sa dej začne uberať celkom nečakaným smerom a sadlo mi to, takže sa na to pozerá skutočne dobre od začiatku až do konca. Inak po stránke akcie tu prakticky nie je o čo stáť, no to mi vôbec neprekáža, keďže o tú tu vôbec nejde a tých pár maličkostí svoj účel splní. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, je tu viacero mojich oľbúbencov, ako hlavný hrdina Hwang Jung-Min, Ryoo Seung-Bum ako prokurátor, veľkým plusom je aj Ma Dong-Seok ako najbližší vyšetrovateľov spolupracovník a ešte viacero zaujímavých a dobre obsadených vedľajších postáv. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, ideálna vizuálna stránka a kvalitný prístup k postavám, až na absenciu napätia tu nemám väčších výhrad. Takže síce mám predsa len trochu radšej klasické kriminálky, ale ani Unjust ma nesklamalo, zaujímavý dej a výborné obsadenie, páčilo sa mi to. 72%(7.5.2014)

Action kid Ryu Seung-wan prichadza s ambicioznou latkou. Uspesne ponuka nielen svoj zanrovo pritazlivy mix krimi-akcie-dramy, ale navyse v ramci zanrovej zabavy aj presvedcivo predava presahy do tem moralnej ambivalentnosti a korupcie v sudnych i policajnych zlozkach, kde dobro je vacsinou odstranene a nie vsetko zlo je potrestane. Zaujimava kamera, dobra choreografia a vyborny soundtrack - od adrenalinovo akcnych az po inudstrialne trubky podtrhujuce naladovost marazmu v prezentovanch charakteroch. 8-9/10(6.4.2011)

Dlouhý, překombinovaný a spoustu postav. Chvílemi jsem se ztrácela kdo s kým, proč a jak, takže mi pointa málem utekla. Po pár úvodních minutách jsem čekala úplně něco jinýho, než z toho nakonec vylezlo, to ale neberu jako negativum. Námět je zajímavý a postavit to na 2 záporných postavách se mi taky líbilo, takže nelituju, že jsem to viděla, ale opáčko nejspíš už nebude.(25.11.2015)