Zásahová jednotka

• Hongkong Che shou (více)

Hongkongské silnice nejsou bezpečné. Tedy alespoň v době, kdy je brázdí legendární řidič Jiang Xin se svým uprchlým kriminálním partnerem Huang Zhongem. V patách jim je celá speciální policejní motorizovaná "Neviditelná jednotka", v čele s mladým, unáhleným a ambiciózním Chan Cheungem a jeho zkušeným a na důchod čekajícím partnerem a mentorem Lo Fungem. Je čas změřit síly a porovnat zkušenosti. (MartinezZ)

MartinezZ

Čínská (tedy Hong-Kongská) filmová odpověď na Drive a sérii Fast & Furious, která má dva problémy. Prvním je, že se vše sází na auta a umění řídit, což znamená neustálé prostřihy na pneumatiky, řadící páky a pedály, ale z akce není nic vidět. Druhým je fakt, že jako kovanému evropanovi se mi všechny tváře herců zdály natolik podobné, že doteď nevím, kdo konkrétně v jakém záběru byl, zda hodňák nebo padouch. Výsledkem je tak jen nuda a nějaké nepřehledné auto-honičky na nočních silnicích a nelogicky mnoho mrtvých (asi) policajtů, zastřelených v autech. ~~~ 1,5* ~~~ PS: Možná mi to jen tak přišlo, ale ten pokus o napodobení hudby z Drive byl poněkud... úsměvný. ()

sniper18

Je to vydarený akčný thriller. Má dosť dobrý príbeh o dvojici dopravných policajtoch s generačným rozdielom zameriavajúcich sa na stíhanie rýchlych vodičov, pričom mladší svoju prácu miluje a je v nej dobrý a starší býval najlepším, ale po jednej akcii, keď nechytil špičkového šoféra, ale skončil v nemocnici sa už volantu vyhýba. Ale šofér sa vrátil, aby oslobodil svojho brata a spolu ukradli vzácne diamanty a jedine oni dvaja ich môžu zastaviť. So spracovaním som nadmieru spokojný, síce sa tu toho moc neudeje, je tu len pár základných dejových prvkov, na ktorých to celé stojí a navyše má film po celý čas také pomalšie tempo, ale tu nič z toho ani trochu neprekáža, film sa nesie v takej zaujímavej atmosfére a navyše s citom pre každý detail, kompletne všetko je tu výborne podané, bavili ma obe postavy policajtov a vzťahy medzi nimi, rovnako aj špičkový šofér, zločinec a jeho vzájomný vzťah k policajtom, samozrejme aj tá celá automobilová tématika s viacerými výbornými prvkami, hlavne všetko, čo súvisí so zatáčaním v úzkej uličke. Myslím, že potenciál všetkého je tu naplno využitý. Akcie je tu dosť a je výborná. Toto nie je klasický film zameraný na preteky, takže aj tie automobilové scény sú v trochu odlišnom štýle, ale tento mi sadol omnoho viac. Sú tu tri dlhé akčné sekvencie a viacero menších prvkov, naháňačky sú pomerne originálne, nápadité, dokonca aj celkom napínavé, prakticky úplne realistické, takže žiadne zbytočné digitálne scény a skvelo natočené, ale to platí hlavne pri záberoch z väčšej vzdialenosti, v niektorých situáciách, kde sú dve prenasledujúce vozidlá blízko od seba je trochu slabšia prehľadnosť, ale našťastie je to len párkrát za film, takže s vizuálnou stránkou som veľmi spokojný. A tiež ma tu trochu prekvapilo, že do naháňačiek sa až na pár scén ani nikto iný okrem hlavných hrdinov nezapája, ale to je len taký detail. A okrem automobilových scén je tu už len trochu nevýrazného strieľania, takže to už moc za pozornosť nestojí. Herecké obsadenie je výborné, moji dvaja obľúbenci v hlavných úlohách, Shawn Yue a Anthony Wong Chau-Sang, obaja ma tu dosť bavili, k tomu perfektná postava hlavného záporáka, ktorá je po všetkých stránkach skvelo podaná a bavilo ma aj tých pár vedľajších postáv, hlavne policajný šéf. Réžia a technická stránka sú perfektné, Pou-Soi Cheang aj svojou predchádzajúcou tvorbou ukázal, že má talent a tu mi jeho štýl skvelo sadol. Som veľmi spokojný a milo prekvapený, filmy s automobilovou tématikou až tak moc nemusím, ale toto sa skutočne vydarilo. Na plné hodnotenie to nie je, na to by mi musela byť táto tématika bližšia, ale aj tak je tu celkový potenciál využitý takmer naplno a rozhodne odporúčam. 77% ()

Vavča

Příjemná relaxační policejně automobilová oddychovka, která neví zda chce být stylovým retro dravým autem z dob http://en.wikipedia.org/wiki/Freeway_Speedway kdy cgi byla utopie, a řidiči jeli na plný plyn doopravdy s nohou na podlaze, nebo lehce melancholická detektivka. Obojí vyšlo tak na půl, Anthony Wong tradičně klasa, Shawn Yue sympatický, příjemný hudební podkres. Ale z takto obsazené káry šlo vymáčknout ještě více. Stejně jsem ale fandil Guo Xiadongovi! Mám prostě slabost pro starší auta... Já si nemohu pomoct po opakovaném shlédnutí jsem měl nostalgický záchvat, a dávám prostě za čtyři. ()

PetrPan

Docela mi trvalo než jsem pochopil, kdo je kdo a o co komu vlastně jde. Po půlhodině tápání jsem konečně pochopil pravidla hry a konečně si tohle hongkongské "Hot Wheels" i docela užil. Film to byl navíc velmi moudrý, dozvěděl jsem se třeba, že se při řízení nesmíte nechat rozptylovat jinými auty, nesmíte myslet a musíte do toho dát všechno! Pokud totiž nemáte zápal, jste jako rozbitý auto... Che shou skutečně není odpověď na Drive či Fast and Furious, ale jen lehce načančané béčko s nablýskanými autíčky, které by však strašně chtělo být in. To se mu však daří jen jednou, při napínavé a originální honičce v podzemních garážích a za ni nakonec vysmolím i tři rachotící válce. ()

Lacike

Na zaciatku ma trochu vystrasilo logo produkcnej spolocnosti MilkyWay, pretoze ich divne filmy mi malokedy sadnu. Takisto uvodnych 15-20 minut mi pripadalo trochu rozpacitych. Vyzeralo to na tuctovy pribeh o dvojici policajtov so specialnej motorizovanej jednotky. Lenze potom sa konecne naplno rozbehli nahanacky, ktore su nielen skvele technicky natocene, ale maju aj fantasticku atmosferu. Evidentne sa inspirovali filmom Drive. Ale nastastie len inspirovali a väcsinu stopaze si idu vlastnou cestou. Vydarilo sa aj obsadenie. Anthony Wong je v ulohe mentora tradicne charizmaticky a Shawn Yue je sympatak aj ked hra mladeho nevybureneho policajta. A Guo Xiaodong v ulohe zaporaka dokaze zapôsobit aj ked nema nejak prepracovanu postavu. Vlastne vsetky postavy su len jednoducho nacrtnute figurky a film sa sustredi hlavne na nahanacky. Prave vdaka tomu mi uvod pripadal slabsi. Ale je pravdepodobne, ze na druhe pozretie mi to uz nebude prekazat. Vysledkom je necakane dobry film, ktory dalsi HK film o autach Initial D, hravo strci do vrecka. ()