poster

Tým na hraně (TV film)

Dokumentární / Sportovní

Česko, 2010, 61 min

Režie:

Karel Jonák

Scénář:

Robert Záruba

Kamera:

Pavel Brynych
 • žvanimírek
  *****

  Tým složen z hráčů, kteří by se na šampionát v případě účasti našich "velkých hvězd" z NHL z 95% nepodívali. Velké díky tedy patří chlapcům z NHL, že se na to vysrali, velké díky patří Růžovi, kterej prostě umí a velké díky patří J.J., kterej i ve svejch 38 letech si může dovolit ukazovat na mladší hráče dlouhej nos, protože prostě stále válí. Díky těmto třem faktorům ČR vyhrála mistra světa a na základě onoho památného vítězství mohl vzniknout dokument Tým na hraně, kterej mi dopřál 61 minut velice silného zážitku. Nelze jinak než za 5...(25.3.2011)

 • boul
  *****

  Rachna Kachna toto letělo, roztáhni mi nohy a já ti ho tam šoupnu jak se sluší a patří a spousta skvělých zážitků z nedávného Německa v roce 2010. Všichni tým zavrhli, hvězdy nedojely, jen ta největší nám dělala nejsilnější oporu v bráně a silný kapitán dovedl tým po spoustech haluzí a štestí až ke zlatu, nezapomenutelné chvíle! R.I.P Marek, Vašíček, Rachůnek(14.10.2012)

 • Her0.89
  *****

  Jediné mínus tohoto dokumentu je, že památný gól proti Švédům nebyl s originálním legendárním komentářem, ale byl namixovaný s pohledy hráčů. Jinak toto si znova po dvou letech vychutnat... to je něco. Neznám nic lepšího co si pustit před zkouškou, než zázrak okořeněný snad největší euforií jakou si pamatuji. P.S. Ta Markova příhoda s Jirkou Novotným na konci... NÁDHERA...(7.6.2012)

 • waits
  ****

  Svižný dokument o naprosto nečekamém vítězství českého týmu na mistrovství světa v Německu v roce 2010. (Jágr: Já jsem měl strach, že spadnem do B skupiny). Labilnější hokejový fanoušek by po turnaji mohl dát klidně na modlení, protože tenhle hokejový zázrak je snad ještě větší než ten z Nagana (i když jeho slávu přece jen nepřekoná) Přiznám se, že na hokej už nekoukám jako za mladých let a na sledování mistroství jsem rezignoval po prohře s Norskem. Dobře mi tak, neviděl jsem pak ani závěrečné zápasy (ve Skotsku, kam jsem se nerozumně vydal na krátký výlet hokej pravděpodobně vůbec neznají) a z finále jsem viděl jen třetinu na letišti v Edinburghu (laptop jednoho českého fandy). O to víc jsem si užil tenhle film. Sestřih branek ze zápasů je proložen rozhovory s některými z účastníků (Rolinek, Vokoun, Jágr, Růžička, Klepiš, Marek, Rachůnek), o nervy drásající okamžiky není nouze (dva finálové rozstřely, Rachůnkův gol v semifinále šest vteřin před koncem). Podívanou kazí jen vědomí, že dva zpovídaní, Rachůnek a Marek, oba výborní a navíc viditelně sympatičtí hokejisti, jsou po letecké havárii v roce 2011 po smrti. Ve filmu se nezminuje sestava, tak ji sem dávám: Vokoun Pavelec, Štěpánek - M. Rozsíval, Němec, Barinka, K. Rachůnek, Čáslava, Blaťák, F. Novák, T. Mojžíš, Gřegořek - Červenka, Marek, Klepiš, Rolinek, Jágr, P. Hubáček, J. Novotný, Vampola, Kašpar, M. Růžička, Koukal, Kvapil, Voráček. Trenéři: Růžička, Weissmann a Jandač.(22.3.2012)

 • Stíba
  *****

  Hokejové mistrovství světa je v naší kotlině vždycky pečlivě sledovaná událost, vezmemi li navíc v úvahu všechny okolnosti, kterými jsme se dostávali do cíle, vážnost úspěchu to ještě zdvojnásobuje. A psolouchat hráče jak o tomto velkém vítězství s odstupem mluví a sledovat záběry z ledu i kabiny, to je nádhera.(1.1.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace