Odvážná Lassie

Courage of Lassie

Dobrodružný / Drama / Rodinný

USA, 1946, 92 min

• monolog

Náš český název je zavádějící. Film nemá nic společného s Lassie se vrací. To jen překladatelé zblbli (jako obvykle). To český by byl překlad z Courageous Lassie a ne z Courage of Lassie což znamená spíš Odvaha jako od Lassie. No nic, já jsem puntičkář a holt mi vadí, když film, který se jmenuje Odvážná Lassie nemá s Lassie společnýho kromě herců (2) ani prd. Nijak moc se mi to nelíbilo, je to příliš umělý a nemožný, když Billa zraní střepina a on pak odvede vojcly k obležené jednotce, málem jsem se nedosmál, protože by tam tou rychlostí šli tejden. Snímek se klasicky snaží vytěžit maximum z prvního Lassie se vrací, ale jeho nostalgie a poetiky ani zábavnosti nedosahuje ani co by se za drápek vešlo. Jde tu jen o tahání peněz, protože už tehdy patnáctiletá Liz byla pořádným tahákem na mladé pány (a vsadím se, že i na starší) a Lassie byl fenomén sám o sobě. Scéna z války je sice zajímavá a na tu dobu neuvěřitelně realistická, ale na tak dlouhej film je to málo.(20.6.2006)

• Zeek

Odvážná Lassie je druhým filmem ze série o této chytré Kolii, na který se dá ještě dívat a je prakticky shodný s prvním dílem, a proto dávám 2*. Další verze tohoto filmu jsou nejen slabší, ale jsou o tom stejném. Moje hodnocení: 40%(16.7.2007)

• - Fenka kolie Lassie byl ve skutečnosti pes, který se jmenoval Pal. (Lynette)

• - Pes Pal alias filmová fenka Lassie natáčel prý plných 40 dní. Během filmování měl k dispozici apartmá a pracoval nanejvýš 7 hodin denně. Po ruce byli také jeho dvojníci, kteří za něj zakočili během natáčení méně důležitých scén, aby se Pal zbytečně neunavoval. (Lynette)

• - Představitel kolie Lassie byl ve své době s platem 250 americkými dolary týdně označován za jednu z nejlépe placených psích hvězd v Hollywoodu. (Lynette)