poster

Památné bitvy (TV seriál)

 • Česko

  Legendární bojiště

 • USA

  Battleground: The Art of War

 • Kanada

  Ultimate Battles

Dokumentární / Drama / Historický

USA, 2005, 5x50 min

 • crozet
  **

  Lukrativnost tématu samotného bohužel nemůže přehlušit kvalitu jeho zpracování. Krom faktických nesrovnalostí (přeceňování vojenského a historického významu ofenzívy v Ardenách a jejího potření) toto nese rysy povrchního a vysoce infotainmentového dokumentu, kde vystupují "odborníci" s vizáží středoškolských děvčat s adekvátně banálními příspěvky, popř. expert na zbraně z komerční střelnice. Pochvala snad za uvěřitelnost hraných částí dokumentu.(4.1.2011)

 • Brusíček
  **

  Kvalitní dokumenty patří mezi mé oblíbené pořady a na tenhle jsem se těšil z důvodu že uvidím dokumentární rekonstrukci této bitvy. Jelikož se zajímám i o historii, tak musím konstatovat že spoustu důležitých údajů a osob bylo opomenuto. Dobrý dokument by měl obsahovat především přesné statistické údaje ze kterých se divák dozví to co ho zajímá. A v tomto dokumentu bylo vše polovičaté, ani mnohokrát opakované stejné záběry mě nepřesvědčily že bych měl dát více než 40%.(13.1.2011)

 • ic
  **

  Viděl jsem pouze 2. díl : Alexandr Veliký . Na můj vkus však na něm bylo příliš mnoho snah točit 'filmové' scénky, které ovšem filmově příliš nevypadali. Další nepříjemnost byly opakující se informace, všechno řekli alespoň 2x a to důležité 3x... nevím, jestli je to jako dokument určený především pro zvláštní školy, nebo chtěli jen natáhnout délku, ale rozhodně to bylo velmi obtěžující.(8.1.2012)

 • otík
  ***

  Hodně typicky hraný dokument, ve kterém některé záběry vidíme i 5x a zcela okaté jsou digitální triky. To ale nic nemění na tom, že se podařilo natočit zajímavý a poutavý filmeček, hodící se hlavně pro školní promítání v dějepise, ačkoli o histografických faktech by se tu jistě dalo dlouho spekulovat. Pro dnešní povrchní mládež však solidní přiblížení světové historie. Film spadá pod sérii Battleground: The Art of War. Hudba: Ramón Balcázar(29.8.2011)

 • OG_Swifty
  *

  Tohle je jednoznačně jeden z nejhorších válečných dokumentů, který jsem zatím viděl... Celý dokument, respektive rekonstrukce významných událostí WW2, působí mega amatérsky - jako bych to s kámošema dělal u nás za barákem na poli a měli k dispozici dobový makety a furt házeli jednu Call of Duty hlášku za druhou. Grafika úplně žalostná, vždycky ty bláboly o zbraních a u tanků dokonce počítačová animace tanku uprostřed modrýho ničeho, vypadalo to tam jak když se Homer v Halloweenským dílu dostal do virtuální reality mezi reálným světem a světem animáků... Dycky tam udělaj záběr, jak Franta s Tondou běžej a střílej a Jindra, Richard a Karel to kupujou a pak přijde minometná palba, zvuky výbuchů a přestřelek jak z Medalu, ale my vidíme jen trapáky a nepovedený CGI výbuchy (minomet zasáhne dřevěnou boudu, je tam mega výbuch a když zmizí animace, tak je bouda netknutá .. lol). No a informační hodnota zcela základní, např. "američani měli tank Sherman, ale němci měli lepší tank - např. Tygr" ... Tygr co nebo Tygr kolik ty vole? :D No prostě jsem se u toho celou dobu jen gebil, hlavně ty profi herci - mega prostě zverbovali náhodný kolemjdoucí a ty hráli třeba Hitlera, Eisenhowera, Pattona, Manteuffela atd.. Jednu hvězdu dám jenom za to, že to je dokument - čili osvěta - i když dost špatná...(30.4.2016)