Památné bitvy (TV seriál)

• Česko

Legendární bojiště

Battleground: The Art of War

• Kanada

Ultimate Battles

Dokumentární / Drama / Historický

USA, 2005, 5x50 min

• OG_Swifty

Tohle je jednoznačně jeden z nejhorších válečných dokumentů, který jsem zatím viděl... Celý dokument, respektive rekonstrukce významných událostí WW2, působí mega amatérsky - jako bych to s kámošema dělal u nás za barákem na poli a měli k dispozici dobový makety a furt házeli jednu Call of Duty hlášku za druhou. Grafika úplně žalostná, vždycky ty bláboly o zbraních a u tanků dokonce počítačová animace tanku uprostřed modrýho ničeho, vypadalo to tam jak když se Homer v Halloweenským dílu dostal do virtuální reality mezi reálným světem a světem animáků... Dycky tam udělaj záběr, jak Franta s Tondou běžej a střílej a Jindra, Richard a Karel to kupujou a pak přijde minometná palba, zvuky výbuchů a přestřelek jak z Medalu, ale my vidíme jen trapáky a nepovedený CGI výbuchy (minomet zasáhne dřevěnou boudu, je tam mega výbuch a když zmizí animace, tak je bouda netknutá .. lol). No a informační hodnota zcela základní, např. "američani měli tank Sherman, ale němci měli lepší tank - např. Tygr" ... Tygr co nebo Tygr kolik ty vole? :D No prostě jsem se u toho celou dobu jen gebil, hlavně ty profi herci - mega prostě zverbovali náhodný kolemjdoucí a ty hráli třeba Hitlera, Eisenhowera, Pattona, Manteuffela atd.. Jednu hvězdu dám jenom za to, že to je dokument - čili osvěta - i když dost špatná...(30.4.2016)

• Mylouch

Celkově trochu zbytečně nastavovaná kaše v podobě hraného dokumentu s poměrně zdařilou a ilustrativní animací na základě slušné historické řešerše, bohužel s často zbytečně pateticky oslavnými pasážemi namísto střízlivé informační hodnoty. Škoda, že všechno není zpracováno trochu dospělejší formou. ( 2. díl - csfd Alexandr Veliky)(4.5.2012)

• ic

Viděl jsem pouze 2. díl : Alexandr Veliký . Na můj vkus však na něm bylo příliš mnoho snah točit 'filmové' scénky, které ovšem filmově příliš nevypadali. Další nepříjemnost byly opakující se informace, všechno řekli alespoň 2x a to důležité 3x... nevím, jestli je to jako dokument určený především pro zvláštní školy, nebo chtěli jen natáhnout délku, ale rozhodně to bylo velmi obtěžující.(8.1.2012)

Tento seriál pozostáva z 5. filmov, ale iba Bitka v Ardenách je z obdobia 2. svetovej vojny.Táto bitka v Belgicku začala 16. decembra 1944 a bola to posledná významná snaha nemeckej armády vraziť klin medzi americké a britské jednotky a opäť obsadiť antverpský prístav (životne dôležitá logistická základňa Spojencov). Významným nemeckým cieľom bolo vyjednať priaznivé podmienky v prípade zastavenia vojny. Nasledujúcich 41 dni v krutých zimných podmienkach sa obe strany zapojili do zúrivých bitiek. Straty na oboch stranách a na civilnom obyvateľstve boli obrovské. 100 000 Nemcov bolo zabitých, ranených a lebo nezvestných oproti 90 000 Američanov. 3000 civilných obyvateľov bolo popravených nemeckými bezpečnostnými silami. V tejto bitke sa preslávil aj Otto Skorzeny, ktorý velil jednotke nemeckých vojakov v amerických a britských uniformách, čím spôsobil v tyle Spojencov neskutočný chaos. (Operácia Greif).(30.4.2016)

Hraný dokumentární film zaměřený na poslední německou ofenzívu v ardenském lese v prosinci 1944. To, co mě upoutalo, abych se na to podíval, byly hrané scény. Je to nezvyk, když je celý dokument vyprávěn hranými scénami. A musím říct, že rozhodně nejsou k zahození. Je sice dost vidět, že jde o počítačovou tvorbu, ale jako hraný film je to překvapivé zpestření. Bohužel jako dokument to moc nefunguje. Sice se dozvíme ty nejznámější informace, ale nic víc. A to mě zklamalo. Dokumenty s archívními záběry jsou v porovnání mnohem poučnější. Co se mi ale líbilo, byl průvodce zbraní, který komentoval Dale Dye.(16.1.2011)