Pohrobek

Cynthia (Elizabeth Taylor) začíná mít dost ustavičného starostlivého opečovávání svých rodičů. Kvůli jejímu údajně slabému zdraví ji rodiče nespustí ani na okamžik z oka. Avšak patnáctileté děvče se cítí mnohem silněji, než si myslí její rodiče, a už ji nebaví stále se jim ve všem podvolovat... Hodně zajímavý a neprávem opomíjený kousek. Jedná se totiž o jeden z prvních rebelantských filmů (alespoň co já vím). Poněvadž toto rebelství již dávno ztratilo svoji kontroverznost, bude pro mnohé spíše zajímavější ústřední postava rebelky, kterou ztvárnila zatím nepříliš známá Elizabeth Taylor - už ve svých patnácti měla co nabídnout, nejen co se krásy týče. To rebelantství - je to zatím vzpoura proti nesmyslné starostlivosti rodičů a strýce s tetou a trochu i proti změkčilosti Cynthiina otce. Hrdinka zatím utíká pouze pryč z domova mezi své vrstevníky - na školní představení, na ples, neboť nechce být izolována. Tady se rebélie jakoby zastavuje - mírná satira Cynthiiných kamarádek však i zde nechává otevřená "přední vrátka". Snímek končí absolutním happyendem, ale i když se jedná o komedii (u Roberta Z. Leonarda se je čemu divit), trochu přesahu tady zbývá. Doporučuji zájemcům o americké rebely padesátých let, milovníkům Elizabeth Taylor i každému příznivci staré dobré americké "rodinné" komedie. ()