Tisíc a jedna noc (TV seriál)

• Turecko

Turecko, 2006, 180x45 min

Kudret Sabancı

Sinan Onur

Kıraç, Kıraç

Bergüzar Korel, Halit Ergenç, Tardu Flordun, Bartu Küçükçaglayan, Tomris Incer, Ezgi Asaroğlu, Yeliz Akkaya, Meral Çetinkaya, Metin Çekmez, Ahu Sungur, Yonca Cevher, Ceyda Düvenci, Mert Fırat, Canan Ergüder, Ege Aydan, İsmail Düvenci, Ayçe Abana, Nihan Durukan, Gürsan Piri Onurlu, Ali Savaşçı, Sefa Zengin, Yasemin Öztürk, Muhammet Ali Tuncer, Burak Kutlu, Mustafa Partal, Eşref Seyitoğlu, Fırat Şahin, Cemal Olgaç, Duygu Çetinkaya, Fatih Payat, Alper Türedi, Uğur Serener, Ayşegül Alpak, Mahir Günşiray, Şendoğan Öksüz, Nuray Uslu, Ergül Coşkun, Edip Saner, Fatih Yıldız, İbrahim Olam, Elif Sümbül Sert, Aslı Omağ, Alper Yağmurcu, Nilüfer Silsüpür, Serdar Çakmak, Nil Yurtoğlu, Ebru Aykaç, Ayhan Gümüş, Mehmet Savaş, Alim Odabaş, Ergün Demir, Ali Aziz Çölok, Kadir Turan, Edip Tutal, Erdem Başoğlu, Erdal Bilingen, Demir Parscan, Ceyda Deniz, Celalettin Demirel, Feridun Düzağaç, Ercüment Acar, Kayra Şenocak, Mehmet Polat, Tuğçe Özbaykal, Ceren Balta, İnci Pars, Taner Barlas, Atilla Yiğit, Aytaç Öztuna, Hüseyin Özay, Hilal Özgü, Eda Özmercan, Erol Erarslan, Ercüment Aydın, Nihat Alptuğ Altınkaya, Abdullah Toprak, Gizem Güneş, Nigar Alkan, Füsun Kostak, Halil Taşdemir, Berceste Kitapçı, Serkan Albayrak, Metin Belgin, Nazlı Ceren Argon, Nihat İleri, Ahmet Tanık, Ayla Algan, Suna Ekinay, Sertaç Akkaya, Nazmi Göçmen, Eda Soykan, Engin Kocagöz, Seval Arslan, Ali Yalçın, Zeynep Kaçar, Ferdi Alver, Gülşah Yaprakçı, Ilgaz Tekeli, Özhan Carda, Ragıp Gülen, Bora Godri, Karina Gükrer, Haluk Bozgeyikli, Hasan Demircan, Emin Can Göksal, Gülseven Yılmaz, Koray Nizamoğlu, Dinçer İşgel, Temmuz Karikutal, Çağlar Bozkurt, Merdin Deniz, Seda Yıldız, Şekip Noyanalpan, Ulaş Tuzak, Yaşar Cemil Akın, Sevinç Sırma, Alptekin Serdengeçti, Metin Osmanoğlu, Ayben Erman, Merih Ermakastar, Sennur Kaya, Hazel Çamlıdere, Fırat Görür, Merve Özer, Sevda Aktolga, Suphi Tekniker, Kuzey Yücehan, Emek Büyükçelik Uyar, Efe Can Erdal, Birkan Pusa, Şahin Aktaş, Efe Çınar
  • Marek1991

Niečo z nej som videl, prakticky ak to sledovali niektorí členovia mojej rodiny nedalo sa tomu vyhnúť. Ťažko sa to však rozdýchavalo, keďže som navyknutí na dobrú kinematografiu, niečo čo je úplne mimo mojich hodnôt, keby to aspoň malo normálny dej, dialógy malo, ale ani to. Pripadalo mi to, že to nemá konca. To, že mainstreamové médium (Markíza) si to dá do hlavného vysielacieho času na skoro celý pracovný týždeň spôsobilo, že som si dosť odvykol od nej, však zarábali na naivite. Moslimská propaganda v tom filme bežala už od prvého dielu, keď mali ísť niečo stavať do Sarajeva, potom niečo s Kazachstanom, Marokom..., ale čo budem hovoriť, nedostatkov by som mohol hovoriť na niekoľko strán A4, úbohosť najhrubšieho zrna, ak ste to niekto nevideli, ani nepozerajte a vyhnite sa tomu. Mohli by to nazvať aj 1000 a 1 rozchodov Onura a Šeherezády a najsmutnejšie je, že občania našej jednej menšiny si po nich pomenovávali deti ako to bolo v minulosti so Sandokanom, či Kevinom zo Sám Doma. Prosil by som všetkých aspoň trocha normálnych ľudí, ušetrite nás do budúcna takýchto vecí! 1000 a 1 blbosť!(29.12.2011)

http://tn.nova.cz/zpravy/film/tisic-a-jedna-noc-serial-ktery-nadchl-miliony-divaku.html První díl vás vtáhne do životů krásné architektky Šeherezády a chladného podnikatele Onura. Strhující příběh plný nečekaných zvratů, vypjatých situací, romantiky, lásky a vášně jistě zaujme i českého diváka, který se tak přidá k řadě fanoušků seriálu po celém světě. Formát si získal oblibu v Bulharsku, Chorvatsku či Řecku a od ledna 2011 také na Slovensku. Nova opět nelhala. Sakra lidi, hodnotíte už po 5-10 minutách sledování, někteří dokonce vteřinách a někteří dají odpad jen když vidí v tv reklamu, aniž by shlédli byť jen jedinný díl.. První telenovela na kterou se ze zvědavosti kvůli takovému humbuku musím podívat i když tenhle žánr není nic pro mne..Rozhodně budu sledovat dále a zjišťuji, že se na další díly docela těším. Mrzí mne, že Nova kvůli nezájmu diváků přesunula večerní vysílaní dvou částí denně na jednu část odpoledne. Samozřejmě je tam plno špatných dialogů a kýče, přesto se to dá sledovat.(30.1.2011)

• MartinezZ

Tak jsem zaslechl, že Nova chystá něco nového, výborného do PrimeTime (index očekávání/hodnocení 70%). Evropa po tom blázní (65%), hlavně na Slovensku jsou z toho paf a podtrhnuto to bylo rozhovory na kameru (55%). A co že to bude? Turecká (50%) telenovela (30%), která má JEN! nějakých 180 dílů (35% = snad to rychle odvysílají a bude klid). Hlavní zápletkou je, že hlavní hrdince umírá manžel (30%) a ona zůstává sama, chuděra jedna nadějná architektka krásná modelka na tamní poměry (stále 30%) se svým malým synem (stále 30%), který má ale leukémii (15%) a ona musí sehnat peníze (17%). Šancí pro ni je její šéf a zaměstnavatel, který jí chce peníze dát/půjčit za to, že se s ním vyspí (15%), což ona hrdě odmítá. ~~~ Viděl jsem úryvky prvních dvou dílů, jak jsem chodil z pokoje do kuchyně a zpět. Byl jsem svědkem skvělých hereckých výkonů (10%), brilantních duši i srdcervoucích dialogů (5%) a až esotericky úchvatné hudby, která je černým koněm při vyhlašování cen za nejméně vkusný a nejvíce se nehodící hudební doprovod k čemukoliv od telenovely po záběry spálené topinky (1%). ~~~ Jiný kraj, jiný mrav. V Turecku jsou z toho možná na větvi, tady jsme ale trochu jinde, geograficky i smýšlením a v drtivé většině případů i vkusem. Skutečně věřím, že Nova, ano TA Nova, co i ze zpráv udělala srdceryvnou ubohost, si dělá jen srandu.(20.4.2011)

• Orlau32

Seriál, který se vymyká evropské mentalitě. Dějově limonáda, dialogy "furt dokolečka dokola" a umělecké zpracování veškeré žádné. Nechci dát "odpad", protože je mnoho žen v mém okolí, kterým se to líbí. Nesnáším, když chlap brečí a tam brečí furt někdo. Viděla jsem první 3 díly v naději, že se to rozhejbá, pak 64 díl a ono nic a naposledy 92 díl a ono furt na jednom místě. Takže slátanina pod můj vkus.(16.7.2011)

• corpsy

Obrovský hnus a odpad z naspodnejších a nasmradľavejších kanálových vôd, podobne ako všetky ostatné telenovely. Čo sa to vlastne v dnešnom svete deje. Toto je zábava? Pýtam sa. Gumovanie mozgov. Hovorím. Ľudia, čo to sledujete, prosím vás zobuďte sa! Neuvedomujete si, čo to vlastne za brečku tlačíte do hlavy? Ale asi nie. Mrzí ma to.(4.2.2011)

• - Kvůli nízké sledovanosti přeřadila TV Nova telenovelu z původního hlavního vysílacího času na 17:30 hodin. (fiLLthe3DD)

• - Během scén, kdy se Bennu Ataman (Ceyda Düvenci) přestěhuje do domu, ve kterém žije Šeherezáda (Bergüzar Korel), je možné všimnout si, že záběry z jeho předchozího i nového bydliště jsou natáčeny ve stejných místnostech, pouze s pozměněným uspořádáním interiéru. (Dlee)

• - Onurův (Halit Ergenç) kůň se jmenuje Šah Šahriár, tedy stejně jako král z díla "Pohádky tisíce a jedné noci". (fiLLthe3DD)