Life Cycles

Dokumentární / Sportovní
Kanada, 2010, 47 min

triatlet

Expediční kamera - kino Dukla : pestrobarevná mozaikovitá koláž reklamního charakteru opěvuje kolo o něco atraktivněji než Jan Kollár v sonetu ze sbírky Slávy dcera. V druhé polovině se cyklomotiv částečně prolíná s ekologickou myšlenkou filosofického podtextu. ()

Anterun

Člověk by řek, že se na podobný téma dá udělat možná tak 5 min dlouhej klip, ale tenhle film dokazuje opak. Nádherný přírodní scenérie, skvěle nastříhaný a prokládaný záběry s výbornou hudbou a na do toho ještě zajímavá úvaha o životě a jeho smyslu. Osobně se mi MTB hodně líbí, ale tenhle film bych doporučil i lidem, který s tímhle sportem nemaj s nim nic společnýho a nic moc o něm neví. Já jsem se nenudil ani minutu... ()

iampatrik

90% Líbí se mi adrenalinové-sportovní-dokumentární filmy + když je to k tomu připojena dobrá myšlenka - zde ekologie (zrovna tímto se mi trefili do vkusu) tak je o zábavu postaráno. Úžasný obraz, kamera, to stejné platí o hudbě a to je u takových to snímků důležité a zde funguje na jedničku. Co se týká komentáře během filmu, pro někoho jen prázdné věty bez významu, pro mě však již dobře zkombinovaná propagace ekologické myšlenky a zamyšlení se prostřednictvím mountain biku. ()

0L0V0

6 rokov trvalo natočiť vizuálne zaujímavé dielo tak, že človek je v nemom úžase. Odporúčam ľudom ktorí si myslia, že už všetko videli a nemá ich čo prekvapiť. Deje sa tam neustále skoro to isté, ale je to tak skvele nasnímané a zostrihané, že si vychutnávate každučký záber bez pocitu, že už ste to videli. Precítený film autora ktorý si počkal na tie zábery aby to vyzeralo čo najlepšie. Podarilo sa. ()

tarponko

Pekný dokument s fakt prenádhernými zábermi a scenériami. Čo mi však trochu vadilo boli v niektorých prípadoch spomalené zábery a miestami som sa aj nudil. No nič to neuberie na nádhere a na filmovom zážitku či už pre niekoho kto ide na bicykli občas do obchodu alebo pre niekoho kto sa v oblasti bikov pohybuje dlhšiu dobu. Príjemná, dych berúca oddychovka :) ()

• Na rozdiel od ostatných mountainbikeových filmov bolo k Life Cycles špeciálne skomponovaných sedem skladieb, vďaka ktorým sa mohli jednotlivé sekcie upraviť presne ako bolo zapotreby. (Eoin)