Avalonská střední (TV film)

Avalon High

Dedičstvo kráľa Artuša

Drama / Rodinný / Fantasy

USA, 2010, 90 min

Mé hodnocení může působit dojmem vyšinutí nebo pomatení mysli. Není tomu ale tak. Díval jsem se na něj s celou rodinou a sám jsem se jej snažil vnímat teenagerovskýma očima. Celé mé rodině se líbil. A myslím si že proto, že v něm bylo trochu fantaskna, více ze života studentů a dost romantiky (ale ne zase přehnaně dost). Děti se mohou cosi málo dovědět o historii, což neznamená, že je tento film může vzdělat, může je však k oblibě dějepisu dovést. Film byl navíc příjemně komediální a dá se říct i napínavý. Co se týče mládežnického publika, měl dost zvratů. A jen protože je z Disneyho produkce a vysílá se pouze na Disney Channel, vidělo ho tak málo diváků. Přičemž tento film by si zasloužil těch diváků mnohem víc a dejme tomu o deset procent vyšší hodnocení. PS: Tento film bych doporučil vysílat v poslední čtvrtině prázdnin, aby teenagery příjemným způsobem naladil na nadcházející nepříjemný školní rok.(26.2.2011)

Popravdě řečeno, čekala jsem něco jiného, něco mnohem horšího. Ten konec, tak ten každopádně musím doporučit, překvapivý zvrat v příběhu, každá z postav v příběhu měla určitou roli a to se mi na něm líbilo. Tvůrci dostali dobrou myšlenku a tu rozvili do filmu, kterému prakticky nelze nic vytknout, člověk se u něj nenudí a já jsem ani kousek nepřeskočila. Celou dobu jsem si přitom myslela, že králem Artušem je jiná postava příběhu. Takže určitě doporučuji víc než jiné filmy od Disney Channelu.(10.12.2015)

• JohnCZ

Logiku v tom třeba opravdu nehledat. Je to čistě film pro děcka, s cringeworthly dialogy a dementním předvídatelným dějem. Dospělej divák to přežije ve zdraví jen díky Britt Robertson v přiléhavých teplákách. Chtěl jsem vzhledem k cílové skupině přihodit ještě jednu hvězdu, ale ten příšernej konec s naprosto nehodícím se slaďákovým songem to zničil úplně. 1* za Britt a Alexis z Castla.(8.10.2016)

• Zíza

Ale no tak, já se těšila, že dostanu onvyklou dávku Disney Tv filmu a dostala jsem něco, co jsem nemohla ani urazit. jen na to koukat a to dosti nevěřícně. Sakra, ono to fakt mohlo bejt dobrý, kdyby tam byli lepší zvraty dialogy, (lepší bitvu ani nechci, vždyť je to Tv film) a na konci si spolu nesesedli u jednoho kulatého stolu. OMG.(17.3.2011)

• ABLABLABLA

Děs a hrůza, příběh, zpracování, herci...otřes...Ta hvězdička je za překvapivý konec alias vyústění aneb - Spoiler - kdo by to čekal, že někoho napadne udělat převtělení Artuše a k tomu všemu to bude holka?:D - konec Spoileru - ale úplný konec, jak seděli u kulatého stolu byl už zase naprosto kýčovitý.(9.9.2012)

• - Natočeno na motivy stejnojmenné knihy od americké autorky Meg Cabot. (Mara12)