Podraz

Setup

Akční / Krimi / Drama

USA, 2011, 85 min

• MartinezZ

Netuším, jaké je pozadí filmu, ale představuji si to tak, že udělali v JúEsEj nějakou školní soutěž o sepsání námětu nebo návrhu scénáře k filmu, vyhrál to nějaký černoušek, co právě nastoupil na místní hajskůl na periferii města, dostal to do rukou nějaký znuděný průměrný scénárista, a producent, co není moc úspěšný a zrovna nemá moc do čeho píchnout, avšak má konexe, zazářil a sehnal do téhle školní filmové inscenace pár známých ksichtů do rolí herců. V pořádku, až potud dobré. Bohužel znuděný scénárista měl asi na práci něco zajímavějšího, přesto tohle musel sfouknout do týdne. No a tak to taky vypadá. Kamera, střih ani samotný námět není úplně béčkově špatný, bohužel jako celek jsou příběh, chování postav, náhody a dějové zvraty tak nudné, že i jako "Direct-to-DVD" je to poměrně zbytečné dílko. Hodina a půl je navíc docela dlouho a už ve 45. minutě jsem zvažoval, jestli má cenu to dokoukávat. Já se nakonec přesvědčil, byť bych bez druhé poloviny mohl bez problému žít, ale co vy? Dokážete využít 45, vlastně 90 minut lépe? Věřím že ano. Toť mé "doporučení".(12.9.2011)

• verbal

Ten recitující Australopiték si prostě nedá pokoj! Už mu nestačí jen vyřvávat po ghetu "gagsta nigga bitcha mothafucka", on chce hrát ve filmech, ačkoliv by mu slušelo daleko více, kdyby v nějakém resortu v Malibu shazoval turistům z palem kokosy! No, filmech... Tento výraz je možná v daném kontextu trochu nadnesený. Nedochází mu bohužel, že pravděpodobnost toho, že z něj někdy bude herec je zhruba stejná, jako že dokončí povinnou školní docházku! Mimořádně odpudivý týpek s konstantním výrazem dawna po zásahu elektrickým proudem však na to nedbá a veškeré své vypřednášené úspory sveřepě vráží do céčkových sraček, ve kterých může rapovým krokem znuděného slona chodit po place, tvářit se hustě retardovaně a s kadencí svých básní trousit dementní dialogy. Problém pro konzumního diváka však nastává v momentě, kdy se v té stoce objeví velký Brús! To se mu po hodině a půl čirého utrpení vyrojí v hlavě spousta spekulací, jestli mu Curtis tak dlouho vyhrožoval smrtí nebo přátele z gangu zmlátili před školou rezervního taťku Kušnera, narvali do černého Hummeru Rumovou Glen a Tullamore Dew a dcerušky vydali až poté, co si Wiliš odtrpěl svůj part. Ať je tomu jak chce, měl by Brús rychle Tvrdě umřít, protože po tomhle začíná být těžce Postradatelný!(13.9.2011)

• ywo666

Film je tak na jednu hviezdičku, ale jednu prihodím za Willisa, lebo tých pár scén s ním je super. Inak film absolútne nie je hodný hercov ako Phillippe a Willis. A Randy Cotoure ma síce dobrú postavu, ale totálne nevyužitú. Síce pobavil, ale že nemal ani jednu riadnu bitku tvorcom neodpustím. "50 halier" je nudný, nevýrazný nezaujímavý. Nie, že by vyslovene zle hral, ale proste ničím nezaujme. Lepší režisér a pár vylepšení scéra a molo to byť super. Takto. WTF(28.10.2011)

• Yancl

Poněkud otravný film, který by se dal zařadit do ohrožené "béčkové" kategorie. Je škoda, že tyhle otravnosti vůbec vznikají, poněvadž si zakládají na slavném hereckém obsazení, ale dějově se ztrácí v naprosté nepřehlednosti. Tenhle film holt postrádá jakýkoliv systém nebo alespoň chytlavé akční scény. Moc nechápu, proč se k tomu upsal B. Willis, ale odehrál si svých cca 8 minut, které mě z celého filmu asi pobavily nejvíce. Za zmínku snad stojí i pár světlejších momentů v podobě řezníka nebo nájemného vraha .. zbytek je zbytečnost. [27%](10.1.2013)

• Bobik9

Začínalo to celkem nadějně, ale potom bum a konec. 50Cent je naprosto příšerný a přijde mi, jak kdyby si sám napsal scénář, který je úsměvný, i když to tak asi nebylo myšleno. Trapné dialogy, trapná akce. Pár chvilek Coutureho bylo dobrých a Bruce Willis byl naprosto skvělý, jako vždy. Ryan Phillippe není špatný, ale takovéto role hrát nemůže, protože ho nejde brát vážně. Nevadí mi americké akčňáky bez hlubší myšlenky, ale tohle nemá ani tu nejmenší.(25.1.2015)

• 50 Cent

• - Spoiler: V scéne, kde Vincent (Ryan Phillippe) nájde Miu (Jenna Dewan-Tatum) mŕtvu na podlahe, je možné vidieť, že Mia mimovoľne hýbe očami. (N0X.)

• - Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v americkom štáte Michigan, a to v mestách Detroit a Grand Rapids. (MikaelSVK)

• - Sonny (Curtis "50 Cent" Jackson) nosí hodinky značky Hublot. (dyfur)