Reklama

Reklama

Alcatraz

(seriál)
  • USA Alcatraz
Trailer
Akční / Mysteriózní / Thriller
USA, 2012, 9 h 19 min (Minutáž: 42–44 min)

Hrají:

Sarah Jones, Jorge Garcia, Jonny Coyne, Parminder Nagra, Sam Neill, Leon Rippy, Jason Butler Harner, Robert Forster, Samuel Patrick Chu, Greyston Holt (více)
(další profese)

Epizody(13)

Obsahy(1)

21. března 1963 byl Alcatraz oficiálně uzavřen a všichni vězni byli odvezeni z ostrova. Tak alespoň zněla oficiální zpráva. Ve skutečnosti 302 vězňů zmizelo ze svých cel beze stopy, jako by se vypařili a dodnes o nich nikdo neslyšel. Vzhledem k tomu, že se pohřešovala banda hrdlořezů, nikdo se jejich zmizením nepotřeboval moc zabývat a vše bylo zameteno pod koberec jako jedna z mnoha nevysvětlitelných událostí. Celá věc upadla v zapomnění, až do chvíle, než o několik desítek let později, v dnešním San Francisku, jeden z vězňů nezačal zabíjet lidi. A vypadá tak jako by nezestárl ani o den. (3DD!3)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (171)

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Není to nejhorší, ale není to ani nejoriginálnější. San Francisco mám rád a stejně tak jsem rád, že se někdo jako Bruckheimer pustil do nadpřirozeného seriálu o Alcatrazu. Ovšem očekával jsem cosi víc - ne že bych byl zcela zklamán, to ne, ale připadá mi to takové obyčejné, holt objeví se chlápek z Alcatrazu, začne dělat kraviny a tým ho chytá a nakonec ho chytne. Po pár dílech to začne být o něco zajímavější tím, že se začíná rozplétat, proč se to všechno stalo, ale ze seriálu se dalo vytřískat mnohem víc, o tom jsem přesvědčen. Úvodní znělka a hudba celkově je hodně dobrá a za zmínku rozhodně stojí i Sam Neill, který se ale tváří od prvního dílu úplně stejně. Jorge Garcia od Ztracených snad ještě něco přibral a Parminder Nagra je fajn, takže s obsazením nemám problém. Flashbacky na Alcatraz v šedesátých jsou zajímavé tak, jak současná linka není a z celého seriálu je právě minulost delikventů to nejlepší. Samotní záporáci jsou občas dost nudní a prkenní, občas charismatičtí a drsní, takže zas jak kdy. Vzhledem k tomu, že to má jen 13 dílů nepředpokládám, že by se kvalita nějak zhoršila či zlepšila a tak hodnocení už asi měnit nebudu. Koukat se na to dá a ze současné americké produkce to rozhodně není nejslabší, takže mě rozhodně zajímá, jak se to vyvine a nevyvine. 75% a myslete si o tom co chcete. ()

shabazza 

všechny recenze uživatele

Zklamání letošní seriálové sezony. Hodnoceno po 7 dílech a zatím je to vývar z týden starých ponožek. Sedm dílů si je podobný jako vejce vejci - objeví se vězeň, blondýnka s Hugem ho chytnou a zlej kluk ho dá do super tajnýho vězení. Od seriálu s Abramsovým podpisem jsem čekal aspoň malinko víc. 40% 7.4.2012: Dokoukána první serie ... hodnocení stahuju na 30%, jelikož tohleto je volovina par excellance a jestli bude druhá serie, tak to pak odporuje veškerým zákonům zdravého rozumu. ()

Reklama

KevSpa

všechny recenze uživatele

Pilotní dvoudíl: Alcatrazu by se jistě dalo vytknout mnoho, ale pro mě je u seriálu podstatné, zda mě dokáže zaujmout natolik, že se nemůžu dočkat dalšího dílu. A tuhle podmínku první dva díly Alcatrazu splnily. Uvidíme, jak se tahle mysteriózní krimi podívaná se zajímavým nápadem bude dál vyvíjet. Každopádně Sam Neill je parádní badass. ()

warrenur 

všechny recenze uživatele

Uvidime. Serial ma zatial prvymi troma dielmi nalakal. Dufam, ze sa coskoro o zmiznuti a navratoch dozvieme nieco viac podstatne, zlomove, ci mysteriozne. Pretoze bez toho, s vyhladom na dalsich 260 casti, priradiac jednemu navrativsiemu veznovi, ci dozorcovi jednu, by bol ten stereotyp zrejmi uz po desiatich dieloch. A to by divakov iste po case ubudalo. Uvidime, co nam naserviruju v dalsich castiach. Nuz a po dalsich castiach musim znizit hodnotenie a serial odsuvam na niekedy pocas sluzobky na zabitie casu. Akosi dochadza k stereotypu a hlavna dejova linia sa moc neodvija. Skoda. Zaverecny diel, sice co to odhalil ale zazivam pocit ako ked som zacal sledovat lost. Clovek je pomaly za 20tou castou a stale len na nieco caka.....toto veru nie. Idem kuknut Homeland alebo American Horror Story. ()

slovan1 

všechny recenze uživatele

Po pilotu jsem se dost těšil na pokračování, navnadil mě. Říkal jsem si, že by to mohl byt povedený mysteriózní seriál s dobrým obsazením. Pak ale jednotlivé díly nabraly na stereotypu a mé prvotní nadšení začalo pomalu uvadat. Jasně, seriál si drží určitou úroveň. Ale případy, byť jsou rozdílné, mají zároveň stejný vzorec v každém díle. A tajemno, na pozadí honění trestanců, nenabývá konkrétnějších rysů... Jestli seriál skončí, tak se nedovíme ani prd a to by mě naštvalo. Dal bych ještě šanci na další sezónu. ()

Galerie (123)

Zajímavosti (7)

  • Ačkoli se seriál odehrává v San Franciscu a na samotném Alcatrazu, byla zde natáčena pouze část pilotu. Zbytek seriálu byl filmován ve Vancouveru, který je pro filmaře po finanční stránce únosnější. (Aurum)
  • Ve 13. dílu automobilová honička odkazuje na film Bullitt (1968). Auta jsou moderní verze Chargeru a Mustanga. A stejně jako ve filmu několikrát předjedou ten samý Wolkswagen Brouk. (Zombee)
  • Ve scéně v 1. epizodě, kdy si jde Jack Sylvane (Jeffrey Pierce) vyzvednout zbraň, si chlapec za stolem čte knihu "Under the dome" od Stephena Kinga. (starblade)

Související novinky

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

07.02.2012

Účast špičkových filmových tvůrců v televizních projektech už dnes není ničím výjimečným. Z těch posledních jmenujme třeba drama HBO Luck, na kterém Michael Mann spolupracuje s Dustinem Hoffmanem.… (více)

Reklama

Reklama