Alcatraz (TV seriál)

Alcatraz

Akční / Mysteriózní / Thriller

USA, 2012, 13x50 min

Sarah Jones, Jorge Garcia, Jonny Coyne, Parminder Nagra, Sam Neill, Leon Rippy, Jason Butler Harner, Robert Forster, Samuel Patrick Chu, Greyston Holt, Jeffrey Pierce, Michael Eklund, Paul McGillion, Santiago Cabrera, Camille Sullivan, Mahershala Ali, David Ingram, Jeananne Goossen, Colin Lawrence, Johnson Phan, Matt Craven, Steven Grayhm, Mike Howard, Rami Malek, Eric Keenleyside, Jennifer Spence, Jonny Rees, Mackenzie Gray, Elizabeth Thai, Will Shadley, Erica Carroll, Joe Egender, Michael Antonakos, Jessie Fraser, Kimberly Sustad, Chad Rook, Rebecca Field, Bernadette Saquibal, Henrietta Meire, Travis Aaron Wade, Lini Evans, Paul Jarrett, Darren Moore, Christian Bower, Peter Kent, Barry Nerling, David Hoflin, Byron Noble, James Bamford, Darren Dolynski, Lucas Wolf, Demord Dann, Paul Chevreau, Scott E. Miller, Donald Adams, Brodie Marples, Noah Beggs, Lee Tichon, Chad Riley, Michael Soltis, Byron Bertram, Greg Webb, Ben Wilkinson, Howie Lai, Sean Tyson, Craig March, James Pizzinato, Natalie Charles, Fred Henderson, Dakota Guppy, Daniel Bacon, Lisa Bunting, Graham Shiels, Grayson Gabriel, Keith MacKechnie

1. série # Celkem zajímavý nápad, podobně jako u LOST. Alcatraz opět využívá mystično, flashbacky a zajímavé postavy. Atmosféra se mi hodně líbila a některé epizody jsou opravdu dobré. Škoda jen toho, že byl seriál odpískán a epizody tam neměly většího provázání, které by určitě donutilo dále sledovat, takhle to skončilo dost divně a především otevřeně. Potenciál tam vážně byl!(17.10.2013)

• Fanucci

Naprostý, totální průměr. Hlavní linka příběhu (samozřejmě ta najzajímavější) se rozplétá bolestně pomalu a člověku se na její rozplétání nechce čekat. Jednotlivé díly jsou totiž šablonovité a nudné. Jednání záporných postav, které se vrátí z minulosti do budoucnosti (samo o sobě píčovina jak vrata), je totiž tak dementní, že jsem seriál přestal sledovat. V každém díle se totiž alcatrazový zločinec nechá chytit na věc, kterou dělal před tím než ho zavřeli. Úplně každý. Seriálu chybí invence, nápad, překvapení. Je prostě úplně zbytečný...(23.4.2012)

• Redi

Mix tří/čtyř oblíbených seriálů: Prison Break/Oz, Lost, Luther. Jako největší bomba to zatím nevypadá, ale pozornost si to určitě zaslouží, zejména pokud máte rádi výše uvedené série.(19.1.2012)

• McClane

Hodnocení pilotního dvoudílu: Nevím, o co se Alcatraz přesně pokouší, na mysteriozní seriál jako LOST je to málo poutavé a na klasickou kriminálku pro změnu zoufale hloupé, už dlouho jsem neměl tolik chutí křičet na ty zoufalce na obrazovce, co maj dělat. Navíc to, co se objeví na konci prvního dílu mě definitivně přesvědčilo o tom, že nebudu sledovat dál. Dávám Alcatrazu sezónu, maximálně dvě. 40%.(1.2.2012)

--- PRVNÍ SÉRIE --- Těšil jsem se. Opravdu jsem se na Alcatraz velice těšil. Už prvotní námět mě lákal a prostředí tajemné věznice rovněž. Ale už po první epizodě jsem cítil, že je něco špatně. Alcatraz se totiž zaměřil na kriminální část a na tu mysteriózní tak nějak zapomněl. Prakticky tam fungovala jenom jako jakési chabé pojítko, na které jsem musel čekat, jako hladový pes na svůj příděl granulí. Věřím, že se to časem mohlo i rozjet. Potenciál na to seriál měl - měl skvělé herecké obsazení, hudebního mistra. Bohužel a zároveň očekávaně byl Alcatraz po první sérii utnut, protože to diváky nebavilo. Šance na pokračování jsou prakticky mizivé a abych řekl pravdu, nijak zvlášť mě to nemrzí. Radši si pusťte mnohem nabušenější Lost, kterému je tento seriál v mnoha věcech hodně podobný. Hodnocení série: 2,5/5(27.7.2012)

• - Jméno ostrova Alcatraz vzniklo z původního španělského názvu Isla de los Alcatraces, což v překladu znamená „ostrov pelikánů“. (Ainy)

• - Každá epizoda je pojmenována podle vězně či dozorce, jehož případ se v daném dílu právě probírá. (W-e-n-d-a)

• - Auto, ktorým jazdí hlavná hrdinka je Mustang GT 390 ročník 1968. (tarponko)