Alcatraz (TV seriál)

Alcatraz

Akční / Mysteriózní / Thriller

USA, 2012, 13x50 min

Sarah Jones, Jorge Garcia, Jonny Coyne, Parminder Nagra, Sam Neill, Leon Rippy, Jason Butler Harner, Robert Forster, Samuel Patrick Chu, Greyston Holt, Jeffrey Pierce, Michael Eklund, Paul McGillion, Santiago Cabrera, Camille Sullivan, Mahershala Ali, David Ingram, Jeananne Goossen, Colin Lawrence, Johnson Phan, Matt Craven, Steven Grayhm, Mike Howard, Rami Malek, Eric Keenleyside, Jennifer Spence, Jonny Rees, Mackenzie Gray, Elizabeth Thai, Will Shadley, Erica Carroll, Joe Egender, Michael Antonakos, Jessie Fraser, Kimberly Sustad, Chad Rook, Rebecca Field, Bernadette Saquibal, Henrietta Meire, Travis Aaron Wade, Lini Evans, Paul Jarrett, Darren Moore, Christian Bower, Peter Kent, Barry Nerling, David Hoflin, Byron Noble, James Bamford, Darren Dolynski, Lucas Wolf, Demord Dann, Paul Chevreau, Scott E. Miller, Donald Adams, Brodie Marples, Noah Beggs, Lee Tichon, Chad Riley, Michael Soltis, Byron Bertram, Greg Webb, Ben Wilkinson, Howie Lai, Sean Tyson, Craig March, James Pizzinato, Natalie Charles, Fred Henderson, Dakota Guppy, Daniel Bacon, Lisa Bunting, Graham Shiels, Grayson Gabriel, Keith MacKechnie, Peter Hanlon

Bohužel, na Alcatraz jsem se docela těšil. O to větší by mohlo být moje zklamání. Ne, že by to bylo tak hrozný, ale vážně mě štve, že se nikdo na nic neptá, nikdo nic neřeší a když začnou, tak už je pozdě (poslední díl). Zavěrečné rozzuzlení nedostatečné, na druhou stranu je fakt, že poslední díl měl konečně na konci lákadlo, aby zajímal ten další (co už nejspíš nebude). Sam Neill má skvělou postavu, ale bohužel je to jediná postava, která je zapamatováníhodná. Ostatní jsou takový nijaký a nikdo mu nedokáže ani trochu sekundovat. Myslim, že další série se nedočkáme a nemůžu říct, že by mi to vysloveně vadilo.(29.3.2012)

• Redi

Mix tří/čtyř oblíbených seriálů: Prison Break/Oz, Lost, Luther. Jako největší bomba to zatím nevypadá, ale pozornost si to určitě zaslouží, zejména pokud máte rádi výše uvedené série.(19.1.2012)

• Djkoma

Zase je tam tlouštík, mysteriózní zmizení/objevení a bunkr v lese, který vede bůh ví kam... Snad JJ aspol. půjdou trochu jinudy, než když se ztratili na ostrově před dávnými časy za sedmero horami, sedmero řekami:). Pilot má potenciál, jaký směr však bude pro tvůrce stěžejní? Snad to nebude v každé sezoně něco jiného...(21.1.2012)

• L_A_D_A_S

Pro začátek upozorňuji že hodnotím po čtyřech dílech a dál se dívat nehodlám. Ne že by to byl až takový nesmysl ale seriál absolutně postrádá pointu. Vůbec nic se tam neřeší, po USA běhají uprchlíci z Alcatrazu sem tam někoho zastřelí, všem je to fuk. Chytnou zavřou pod dub, všem je to fuk. Tvůrci dělají z diváka idiota a vůbec nic mu neřeknou ani nenaznačí takže ve výsledku se z Alcatrazu stává další napodobenina Kriminálky Las Vegas proti kterému působí všech šest sezón LOST jako krátkometrážní film. Alcatraz absolutně postrádá jakékoliv cliffhangery a po každém díle jsem se přemáhal abych koukal na další. Po čtvrtém díle už nevím proč s ním ztrácet čas.(6.3.2012)

Zajimavej napad, kterej by slo mocne zdimat, ale to zpracovani je absurdne naivni, navic hrozne laciny a dil od dilu horsi. Trochu dost skoda. S o neco rouzmejsim pristupem ke konzumnosti mohl bejt tenhle serial velkej slagr s monumentalnim potencialem (Alcatraz, kombo retra, mystery a krimi, spiknuti, tajnej vyzkum, samy cool ingredience). Dve a pul hvezdicky max...(1.3.2012)

• - Ačkoli se seriál odehrává v San Franciscu a na samotném Alcatrazu, byla zde natáčena pouze část pilotu. Zbytek seriálu byl filmován ve Vancouveru, který je pro filmaře po finanční stránce únosnější. (Aurum)

• - Auto, ktorým jazdí hlavná hrdinka je Mustang GT 390 ročník 1968. (tarponko)

• - Ve 13. dílu automobilová honička odkazuje na film Bullitt (1968). Auta jsou moderní verze Chargeru a Mustanga. A stejně jako ve filmu několikrát předjedou ten samý Wolkswagen Brouk. (Zombee)