Alcatraz (TV seriál)

Alcatraz

Akční / Mysteriózní / Thriller

USA, 2012, 9 h 19 min (Minutáž: 42–44 min)

Sarah Jones, Jorge Garcia, Jonny Coyne, Parminder Nagra, Sam Neill, Leon Rippy, Jason Butler Harner, Robert Forster, Samuel Patrick Chu, Greyston Holt, Jeffrey Pierce, Michael Eklund, Paul McGillion, Santiago Cabrera, Camille Sullivan, Mahershala Ali, David Ingram, Jeananne Goossen, Colin Lawrence, Johnson Phan, Matt Craven, Steven Grayhm, Mike Howard, Rami Malek, Eric Keenleyside, Jennifer Spence, Greg Ellis, Mackenzie Gray, Elizabeth Thai, Will Shadley, Erica Carroll, Joe Egender, Michael Antonakos, Jessie Fraser, Kimberly Sustad, Chad Rook, Rebecca Field, Bernadette Saquibal, Henrietta Meire, Travis Aaron Wade, Lini Evans, Paul Jarrett, Darren Moore, Christian Bower, Peter Kent, Barry Nerling, David Hoflin, Byron Noble, James Bamford, Darren Dolynski, Lucas Wolf, Demord Dann, Paul Chevreau, Scott E. Miller, Donald Adams, Brodie Marples, Noah Beggs, Lee Tichon, Chad Riley, Michael Soltis, Byron Bertram, Greg Webb, Ben Wilkinson, Howie Lai, Sean Tyson, Craig March, James Pizzinato, Natalie Charles, Fred Henderson, Dakota Guppy, Daniel Bacon, Lisa Bunting, Graham Shiels, Grayson Gabriel, Keith MacKechnie, Peter Hanlon, P.J. Prinsloo, Gardiner Millar, Kathryn Kirkpatrick, Brandi Alexander, Ben Cotton, Ken Pogue, Bumper Robinson, Sean Michael Kyer, Eric Johnson, Anna Galvin, Robbie Amell, Jim Parrack, Roman Podhora, Mehcad Brooks, Daniel Boileau, Adam Rothenberg, Garry Chalk, Frank Whaley, Robert Mann, Wendy Crewson, Theo Rossi, Michael Dobson, Glynn Turman, Christine Chatelain, Nicole LaPlaca, Blu Mankuma, Linda Tomassone, Brendan Fletcher, Jorge Vargas, Emily Holmes, Minh Ly, Bill Croft, Geri Jewell, Michael Ching, Carl Marino, Richard Gross

Tesil jsem se dlouho dopredu - o to vetsi zklamani nejspis bylo. Moje oblibene vezenske tema, troska tajemna, Hurley z Lostu - vsechno nasvedcovalo tomu, ze to bude bomba. Ale ona nebyla. Serial se bohuzel zameril spise na jednotlive trestance a ucelene dilo z toho moc nebylo. Navic konci velikanskym cliffhangerem, takze moc nedoporucuju nato koukat... :((6.11.2012)

Už jen pro důstojné ukončení by si to druhou řadu o několika dílech zasloužilo. Námět byl hodně poutavý, ikdyž se vybízela podobnost s Lost (ostrov, flasbacky, čas,..). Bohužel seriál zabetonovaly stereotypní epizodní díly ala každý díl si najdeme jednoho navrátivšího a na poslední dvě minutky poodhalíme něco z Alcatrazu. S posledním dílem bylo toho poodhalení více, stejně jako vzešlo více otázek. Pokud si Alcatraz nezíská další sérii, je vůbec zbytečné aby s tímto seriálem někdo později začínal. (hodnocení za 1. sérii - konec seriálu)(29.3.2012)

Zajimavej napad, kterej by slo mocne zdimat, ale to zpracovani je absurdne naivni, navic hrozne laciny a dil od dilu horsi. Trochu dost skoda. S o neco rouzmejsim pristupem ke konzumnosti mohl bejt tenhle serial velkej slagr s monumentalnim potencialem (Alcatraz, kombo retra, mystery a krimi, spiknuti, tajnej vyzkum, samy cool ingredience). Dve a pul hvezdicky max...(1.3.2012)

Ďalší novodobý tuctový seriál zameraný na kriminalistiku. V porovnaní s inými seriálmi mi tu chýba rozvoj postáv, ich životných príbehov, ich osobností. V každej časti sa stretneme s novým psychopatom, o ktorom v podstate nič nevieme, len že bol za mrežami, kde sa k nemu nepekne správali a teraz je na slobode, túži po pomste. Stále dookola to isté. Autori nás dokonca nejak extra nezoznamujú ani s hlavnými hrdinami. Vždy sa o ich živote prehodí len zopár viet, ale to mi nestačí. Na mojom hodnotení nepridáva ani pekne odflláknuté prostredie novodobého Alcatrazu.(5.2.2012)

PRVNÍ ŘADA: Abrams vzal oblíbené ingredience ze Ztracených a namíchal je v trochu tradičnějším seriálovém podání, kdy se v každém díle seznámíme s novým vraždícím psychopatem. Někteří jsou zapamatovatelnější než jiní, ale klíčový je celkem dobře obsazený tým. Vynikající Sam Neill samozřejmě hraje o třídu výš, taky má co. Mile mě ale překvapila Sarah Jones a ostrovský přeběhlík Jorge Garcia je vlastně pořád stejný. Příběhově se hustí hodně až v závěru, ale stojí to za to. Lahůdková honička v San Francisku s odkazy na Bullitta. Finální klíčové tajemství a závěrečné pííííííp mě zase jednou donutili nadávat na to, že už je ksakru! zase konec. Co je za rok?(29.3.2012)

• - Ačkoli se seriál odehrává v San Franciscu a na samotném Alcatrazu, byla zde natáčena pouze část pilotu. Zbytek seriálu byl filmován ve Vancouveru, který je pro filmaře po finanční stránce únosnější. (Aurum)

• - Ve 13. dílu automobilová honička odkazuje na film Bullitt (1968). Auta jsou moderní verze Chargeru a Mustanga. A stejně jako ve filmu několikrát předjedou ten samý Wolkswagen Brouk. (Zombee)

• - Auto, ktorým jazdí hlavná hrdinka je Mustang GT 390 ročník 1968. (tarponko)