Alcatraz (TV seriál)

Alcatraz

Akční / Mysteriózní / Thriller

USA, 2012, 9 h 19 min (Minutáž: 42–44 min)

Sarah Jones, Jorge Garcia, Jonny Coyne, Parminder Nagra, Sam Neill, Leon Rippy, Jason Butler Harner, Robert Forster, Samuel Patrick Chu, Greyston Holt, Jeffrey Pierce, Michael Eklund, Paul McGillion, Santiago Cabrera, Camille Sullivan, Mahershala Ali, David Ingram, Jeananne Goossen, Colin Lawrence, Johnson Phan, Matt Craven, Steven Grayhm, Mike Howard, Rami Malek, Eric Keenleyside, Jennifer Spence, Greg Ellis, Mackenzie Gray, Elizabeth Thai, Will Shadley, Erica Carroll, Joe Egender, Michael Antonakos, Jessie Fraser, Kimberly Sustad, Chad Rook, Rebecca Field, Bernadette Saquibal, Henrietta Meire, Travis Aaron Wade, Lini Evans, Paul Jarrett, Darren Moore, Christian Bower, Peter Kent, Barry Nerling, David Hoflin, Byron Noble, James Bamford, Darren Dolynski, Lucas Wolf, Demord Dann, Paul Chevreau, Scott E. Miller, Donald Adams, Brodie Marples, Noah Beggs, Lee Tichon, Chad Riley, Michael Soltis, Byron Bertram, Greg Webb, Ben Wilkinson, Howie Lai, Sean Tyson, Craig March, James Pizzinato, Natalie Charles, Fred Henderson, Dakota Guppy, Daniel Bacon, Lisa Bunting, Graham Shiels, Grayson Gabriel, Keith MacKechnie, Peter Hanlon, P.J. Prinsloo, Gardiner Millar, Kathryn Kirkpatrick, Brandi Alexander, Ben Cotton, Ken Pogue, Bumper Robinson, Sean Michael Kyer, Eric Johnson, Anna Galvin, Robbie Amell, Jim Parrack, Roman Podhora, Mehcad Brooks, Daniel Boileau, Adam Rothenberg, Garry Chalk, Frank Whaley, Robert Mann, Wendy Crewson, Theo Rossi, Michael Dobson, Glynn Turman, Christine Chatelain, Nicole LaPlaca, Blu Mankuma, Linda Tomassone, Brendan Fletcher, Jorge Vargas, Emily Holmes, Minh Ly

1. série # Celkem zajímavý nápad, podobně jako u LOST. Alcatraz opět využívá mystično, flashbacky a zajímavé postavy. Atmosféra se mi hodně líbila a některé epizody jsou opravdu dobré. Škoda jen toho, že byl seriál odpískán a epizody tam neměly většího provázání, které by určitě donutilo dále sledovat, takhle to skončilo dost divně a především otevřeně. Potenciál tam vážně byl!(17.10.2013)

• Doom351

Když jsem v traileru uviděl jméno J.J. Abrams byl jsem nadšený a zároveň jsem si myslel že se dočkáme něčeho podobného jako byly Losti ... První díl mi přišel průměrný ale myslel jsem si že jsem od toho prostě jen moc čekal ... Ovšem každým dílem mi přišel seriál akorát více stereotypní a nakonec jsem přestal doufat že se seriál nějak vytáhne a zabalil jsem to ... Opravdu nechápu jak to někdo mohl takto zmršit ... Stereotyp se dal čekat, ale myslel jsem že se s tím tvůrci nějak poperou ... Pro mě naprostá slátanina a nakonec jsem měl ze seriálu tak špatný pocit že jsem mu musel dát jen jednu hvězdičku.(23.3.2012)

Ďalší novodobý tuctový seriál zameraný na kriminalistiku. V porovnaní s inými seriálmi mi tu chýba rozvoj postáv, ich životných príbehov, ich osobností. V každej časti sa stretneme s novým psychopatom, o ktorom v podstate nič nevieme, len že bol za mrežami, kde sa k nemu nepekne správali a teraz je na slobode, túži po pomste. Stále dookola to isté. Autori nás dokonca nejak extra nezoznamujú ani s hlavnými hrdinami. Vždy sa o ich živote prehodí len zopár viet, ale to mi nestačí. Na mojom hodnotení nepridáva ani pekne odflláknuté prostredie novodobého Alcatrazu.(5.2.2012)

Zpracování není až tak zlé, a dokonce se to nemotá v kruhu, jako se to stalo hned na začátku v Lost, postavy mají nějaký vývoj, dokonce i příběh se nějak smysluplně vyvíjí (na rozdíl od Lost). I s postavami jsem ochoten se tak nějak smířit, nevadí mi, i když jsou často jen letmo nahozené. Rovněž inspirace metodikou Haven nebo Warehouse 13 se dá brát v pohodě (ačkoliv při představě 350 dílů na jedno brdo, jak shánějí další a další zločince, mi zatrnulo). Ale dost mi vadí různé nelogičnosti a nesmyslnosti. Např. se člověk z roku 1963 objeví v roce 2012, a vlastně od druhého dílu nikdo není překvapen, nikdo se nechová divně, ale všichni se hned s tím 50letým skokem vyrovnají, a okamžitě se vrhnou na ten svůj „obor“ zločinu a nemají problém vcházet v noci do domů, vykrádat banky apod. Nemají problémy s penězi, kreditkami, a asi ani s internetem. WTF? Chlápek, který má encyklopedické znalosti o všech lidech z Alcatrazu, neví, že tam dělala indická doktorka. Schované zbraně jsou funkční a hned k použití 50 let poté, co byly skryty nechráněné v komíně. V domech potřebných postav celých 50 let nikdo nebydlel a nebydlí, žádní noví nájemníci. Agent FBI má neuvěřitelné pravomoci, přitom jeho oddělení se zdá, že pracuje hodně odtrženo od FBI, dokonce se zpočátku zdá, že tvoří jednotku jen on a jedna žena. Prostě nevychytané momenty, díky čemuž to celé působí ušité horkou jehlou, povrchně a lacině.(21.4.2014)

PRVNÍ ŘADA: Abrams vzal oblíbené ingredience ze Ztracených a namíchal je v trochu tradičnějším seriálovém podání, kdy se v každém díle seznámíme s novým vraždícím psychopatem. Někteří jsou zapamatovatelnější než jiní, ale klíčový je celkem dobře obsazený tým. Vynikající Sam Neill samozřejmě hraje o třídu výš, taky má co. Mile mě ale překvapila Sarah Jones a ostrovský přeběhlík Jorge Garcia je vlastně pořád stejný. Příběhově se hustí hodně až v závěru, ale stojí to za to. Lahůdková honička v San Francisku s odkazy na Bullitta. Finální klíčové tajemství a závěrečné pííííííp mě zase jednou donutili nadávat na to, že už je ksakru! zase konec. Co je za rok?(29.3.2012)

• - Auto, ktorým jazdí hlavná hrdinka je Mustang GT 390 ročník 1968. (tarponko)

• - Spoiler: Datum 21. 3., kdy se v seriálu ztratili vězni a bachaři, nebylo zvoleno náhodně. Ve stejný březnový den roku 1963 bylo skutečné vězení Alcatraz oficiálně uzavřeno. (starblade)

• - Ve 13. dílu automobilová honička odkazuje na film Bullitt (1968). Auta jsou moderní verze Chargeru a Mustanga. A stejně jako ve filmu několikrát předjedou ten samý Wolkswagen Brouk. (Zombee)