Alcatraz (TV seriál)

Alcatraz

Akční / Mysteriózní / Thriller

USA, 2012, 9 h 19 min (Minutáž: 42–44 min)

Sarah Jones, Jorge Garcia, Jonny Coyne, Parminder Nagra, Sam Neill, Leon Rippy, Jason Butler Harner, Robert Forster, Samuel Patrick Chu, Greyston Holt, Jeffrey Pierce, Michael Eklund, Paul McGillion, Santiago Cabrera, Camille Sullivan, Mahershala Ali, David Ingram, Jeananne Goossen, Colin Lawrence, Johnson Phan, Matt Craven, Steven Grayhm, Mike Howard, Rami Malek, Eric Keenleyside, Jennifer Spence, Greg Ellis, Mackenzie Gray, Elizabeth Thai, Will Shadley, Erica Carroll, Joe Egender, Michael Antonakos, Jessie Fraser, Kimberly Sustad, Chad Rook, Rebecca Field, Bernadette Saquibal, Henrietta Meire, Travis Aaron Wade, Lini Evans, Paul Jarrett, Darren Moore, Christian Bower, Peter Kent, Barry Nerling, David Hoflin, Byron Noble, James Bamford, Darren Dolynski, Lucas Wolf, Demord Dann, Paul Chevreau, Scott E. Miller, Donald Adams, Brodie Marples, Noah Beggs, Lee Tichon, Chad Riley, Michael Soltis, Byron Bertram, Greg Webb, Ben Wilkinson, Howie Lai, Sean Tyson, Craig March, James Pizzinato, Natalie Charles, Fred Henderson, Dakota Guppy, Daniel Bacon, Lisa Bunting, Graham Shiels, Grayson Gabriel, Keith MacKechnie, Peter Hanlon, P.J. Prinsloo, Gardiner Millar, Kathryn Kirkpatrick, Brandi Alexander, Ben Cotton, Ken Pogue, Bumper Robinson, Sean Michael Kyer, Eric Johnson, Anna Galvin, Robbie Amell, Jim Parrack, Roman Podhora, Mehcad Brooks, Daniel Boileau, Adam Rothenberg, Garry Chalk, Frank Whaley, Robert Mann, Wendy Crewson, Theo Rossi, Michael Dobson, Glynn Turman, Christine Chatelain, Nicole LaPlaca, Blu Mankuma, Linda Tomassone, Brendan Fletcher, Jorge Vargas, Emily Holmes, Minh Ly

1. série # Celkem zajímavý nápad, podobně jako u LOST. Alcatraz opět využívá mystično, flashbacky a zajímavé postavy. Atmosféra se mi hodně líbila a některé epizody jsou opravdu dobré. Škoda jen toho, že byl seriál odpískán a epizody tam neměly většího provázání, které by určitě donutilo dále sledovat, takhle to skončilo dost divně a především otevřeně. Potenciál tam vážně byl!(17.10.2013)

Tri diely za nami, traja väzni za mrežami. Dúfam, že tvorcovia neplánujú v každej časti lapať minulosť, inak už dnes vieme koľko dielov by nás pri všetkom šťastí malo čakať. Málo materiálu na nejaký širší názor, no Sam Neill je klasicky drsniak v super cool kabáte v charaktere, ktorý mu sedí ako uliaty. Na druhej strane Jorge Garcia pôsobí trochu neohrabane a scenáristicky vykonštruovane, a hlavná dámska hrdinka zatiaľ len cupitá v tieni svojich dvoch kolegov. Na pozadí sa však rozvíjajú zaujímavé pletky s časom a dokonca aj emotívno- dramatické linky odsúdených. Zaujímavá kombinácia sci-fi, drámy a populárnej krimi s dobrou vyhliadkou do budúcnosti. Nechám sa prekvapiť.(27.1.2012)

Po pilotu jsem se dost těšil na pokračování, navnadil mě. Říkal jsem si, že by to mohl byt povedený mysteriózní seriál s dobrým obsazením. Pak ale jednotlivé díly nabraly na stereotypu a mé prvotní nadšení začalo pomalu uvadat. Jasně, seriál si drží určitou úroveň. Ale případy, byť jsou rozdílné, mají zároveň stejný vzorec v každém díle. A tajemno, na pozadí honění trestanců, nenabývá konkrétnějších rysů... Jestli seriál skončí, tak se nedovíme ani prd a to by mě naštvalo. Dal bych ještě šanci na další sezónu.(28.3.2012)

• shabazza

Zklamání letošní seriálové sezony. Hodnoceno po 7 dílech a zatím je to vývar z týden starých ponožek. Sedm dílů si je podobný jako vejce vejci - objeví se vězeň, blondýnka s Hugem ho chytnou a zlej kluk ho dá do super tajnýho vězení. Od seriálu s Abramsovým podpisem jsem čekal aspoň malinko víc. 40% 7.4.2012: Dokoukána první serie ... hodnocení stahuju na 30%, jelikož tohleto je volovina par excellance a jestli bude druhá serie, tak to pak odporuje veškerým zákonům zdravého rozumu.(27.2.2012)

• KevSpa

Pilotní dvoudíl: Alcatrazu by se jistě dalo vytknout mnoho, ale pro mě je u seriálu podstatné, zda mě dokáže zaujmout natolik, že se nemůžu dočkat dalšího dílu. A tuhle podmínku první dva díly Alcatrazu splnily. Uvidíme, jak se tahle mysteriózní krimi podívaná se zajímavým nápadem bude dál vyvíjet. Každopádně Sam Neill je parádní badass.(19.1.2012)

• - Ve scéně v 1. epizodě, kdy si jde Jack Sylvane (Jeffrey Pierce) vyzvednout zbraň, si chlapec za stolem čte knihu "Under the dome" od Stephena Kinga. (starblade)

• - Ačkoli se seriál odehrává v San Franciscu a na samotném Alcatrazu, byla zde natáčena pouze část pilotu. Zbytek seriálu byl filmován ve Vancouveru, který je pro filmaře po finanční stránce únosnější. (Aurum)

• - Spoiler: Datum 21. 3., kdy se v seriálu ztratili vězni a bachaři, nebylo zvoleno náhodně. Ve stejný březnový den roku 1963 bylo skutečné vězení Alcatraz oficiálně uzavřeno. (starblade)