L.A. Zombie

(festivalový název)
Horor / Pornografický
USA / Německo, 2010, 63 min (Director's Cut: 103 min)

Po filmu Otto aneb mrtvoly ožijte se na filmové festivaly vrací provokatér Bruce La Bruce s novým sexuálně explicitním audiovizuálním experimentem. Z vln pacifického oceánu přichází na svět neznámé zombie stvoření (v podání modela a hvězdy porno filmů Françoise Sagata), jakýsi temný spasitel. Bloumá nehostinným prostředím Los Angeles a sexuálními praktikami navrací život mrtvolám, mrtvým existencím z okraji společnosti… (Febiofest)

Dellamorte

B.La B. si nekompromisne ide svojou cestou a v Jeho filmografii je už ďalší zombík. Súhlas , že tento " houmlesácky zombie gay f..lick " sa objektívne hodnotiť nedá. No musím uznať , že Bruce svoje remeslo ovláda a stádo súčasných indie rejžov by sa malo čomu priučiť. Nadmieru úchylný úvod dával nádej , no potom to upadlo a ani ten " red end " to nenapravil. Napriek tomu , že drvivú väčšinu filmových zbesilostí som zvládla - tento nehodnotím. ()

xxmartinxx

Když po dvou scénách odhalíte mechanismus filmu, je to dál už jen nuda, co si kontroverzními scénami hlasitě říká o pozornost. Což je už jenom otravné. ()

Skejpr

Podle klasických schémat stěží hodnotitelný film. Zombie Gay Porno s přesahem, ve kterém nedává smysl prakticky nic (od děje až po střihovou skladbu), ale které přesto dává pocit, že to může být neschopnost tvůrců stejně jako velmi rafinovaný záměr. Podstatné ale je, že pod vší touhle cheesy gay krustou se skrývá poměrně silná myšlenka o padlém andělu, který doslova vyjebává se špatností systému, obyvatele města tak probouzí zpět k životu, ačkoliv jsou vlastně všichni potenciálními chodícími mrtvolami už za živa. Pointa je pak překvapivě velmi působivá,ačkoliv pravdou zůstává, že nejsilnější moment, moment překvapení, si L.A. Zombie vybere hned v úvodu a pak už ji nepřekoná, neboť v tu chvíli vyloží trumfy na stůl a nadále už jen jede podle takto zajetého mustru. Přesto poměrně ojedinělý zážitek (ono už jen vidět (gay) porno v kině je zážitek), který skutečně nelze hodnotit objektivně. A jelikož jsem si ho užil, hodnotím tak, jak hodnotím. Kdyby tam při zachování všech těch oplzlostí byly samé slečny (ženy se ve filmu mihnou 4, z toho dvě vypadají jako chlap), hodnotil bych ještě o jednu výše... ()

Sarkastic

(Viděl jsem pouze soft-verzi) Fakt, že divák u tohoto filmu vážným nezůstane, se publikum dozví už po pár záběrech. Konkrétně začátek člověka odzbrojí a hodně rozesměje. Problémem však je, že tento efekt nevydrží moc dlouho, poněvadž úvodní sekvence se vlastně neustále (s drobnými obměnami) opakuje po zbytek filmu. Což by třeba tolik nevadilo, tvůrci snímku se snaží postupně přitvrzovat, ovšem po větší část projekce neprobíhá „přeměňování“, ale bezduché bloumání po ulicích v podání hlavní postavy. Takže se brzy dostaví nuda, která je jen občas přerušena „zajímavější“ scénou. A celkovému dojmu nepomáhá ani všudy přítomný amatérismus, který sice sem tam lehce pobaví, avšak hlavně diváka utvrzuje v tom, že to tvůrci „tak trochu“ nezvládli (nejvíc dýchání „neoživených“). Za mě to budou ještě 2*. ()

Cimr

Kdyby to byla zručně natočená provokace, neřekl bych slovo, možná bych byl dokonce nadšený. Nápad se zombie pornem totiž má něco do sebe... Problémem je, že toto dílo působí velmi neobratně a to po všech stránkách. Je tu tolik lapsů, že je ani není třeba vypočítávat; jmenuji tedy jen svůj nejoblíbenější: titulní zombík jde o*ukat tlejícího bezdomovce do průměrně velké papírové krabice, načež záběr po ose skočí dovnitř krabice, která je ale najednou asi 15x větší. A ten scénář! Žádný příběh, žádná pointa, žádné téma, jen jedno schéma (někdo umře, zombie ho svébytným způsobem oživí) se opakuje asi stokrát, než se to celé horko těžko doplazí k stopáži jedné hodiny (díkybohu jsem nedošel újmy ve formě director´s cutu). Že se film vysílá na různých festivalech je fail. Umění by se zde hledalo jen velmi těžko. ()

Rosana

Gayské porno na téma zombie s řadou filmařských chyb, nesmyslů v ději, střihu a hlavně skriptu, které jsou díky příšernému ději vcelku přehlédnutelné. Nějaký úchyl bude potěšen. ()

Master19

Jméno režiséra si budu pamatovat. Po dějové a tvůrčí stránce je to samozřejmě odpad, jako porno by to asi šlo, i když tenhle typ nesleduju, ale když se to zabalí do takové té mystické slupky a mimořádně nutné romantické hudby (vzpomeňme Cannibal Holocaust), je z toho něco, čemuž se prostě odpad dát nedá... ()

Composter

Ty dve hvezdy za to, ze jsem diky LFŠ zazil situaci, kdy narvany sal nadsene kouka jak jeden zombik kouri pero druhemu...a odesli jen 2 lide :) Jinak celkem nuda a spousta zbytecnych zaberu z ulice. Cely film se cykli v desetiminutovkach: nekdo nekoho zabije - zombik mrtvole (chlapa) osuka velkym perem smrtelnou ranu - vystrikanim do rany vznikne dalsi zombik - par minut koukame na poulicni zivot zombika za zvuku jimave vazne hudby. Slus. Mozne najit analogii k houmlesackymu zivotu. Viva la Troma! ()

Ondracius odpad!

LFŠ 2014: Většinou mám rád různé nechuťárny, zombie filmy, béčkové, či amatérské horory, ale tohle to bylo naprosto o ničema zcela zbytečné. A gay porno si můžu pustit doma. ()

Marys

LFŠ 2014: Prvý snímok filmovky s prívlastkom "wtf?" je na svete. Gay zombie porno s čiernym semenom, navyše ho nikto jednoznačne nepochopil. Zároveň ale film rozprúdil početné diskusie, o čo asi autorovi išlo. Každopádne za mňa hovorím, nechutné (a to sme vraj videli len "soft" verziu). ()

MatyM odpad!

Gay sado maso fetiš zombie porno plné zahnutých penisů penetrujících kupříkladu střelnou ránu v hlavě. Narvaný sál plný podnapilých uvolněných mladých lidí ve výborné náladě. Zábava asi na půl hodiny, pak už se to nedalo. Přesto zážitek. ()

PanTumnus

gay porno s přesahem. ne, opravdu :D zombie, který je nejspíš, jak jsem to z téměř neexistujícího příběhu pochopil, padlým andělem, který povstane z vod oceánu a začne bloumat po světě, aby za pomocí opravdu nechutných sexuálních praktik (například souloží do hrudníku) navrcel mrtvým život. fakt nevím co si o tomhle experimentu myslet. na jednu stranu to je porno, na tu druhou ne. dokonce i ta ústřední myšlenka s padlým andělem není zas až tak debilní. jen proto dávám 2 hvězdičky. ()

markyzgero

Vždyť už je nuda mít ty filmy jasně definovaný... Prostě ani gay zombie art porno nevystihuje pravou podstatu věci. Myslete si o tom co chcete, ale l.a.zombie je čistej, pevně semknutej celek. Skoro se mi až chce říct gesamkunstwerk. ()

jendamaty

LFŠ 2014. Jako jsou i porna, která jsou artová a mají nějaký děj. Toto se podle mě od nich příliš neliší. Nepřijde mi to odporné, ani nechutné, prostě je divné dívat se na porno v normálním kině, když si u toho ani nemůžete vyhonit. Budeme-li to považovat za film, byl by lepší jako 10minutový, protože po prvním "čísle" už se děje stále to samé a upřímně jsem se opravdu dost nudil. Když už, tak raději vidět plnou verzi, ta aspoň funguje jako porno, ta kratší podle mě nefunguje vůbec, a to bohužel ani jako komedie pro lidi, kteří se tomu chtějí smát. Těžko pro mě uvěřit, že tento režisér natočil o 3 roky později skvělou Gerontofilii! ()

ana.kiss

Tu jednu hvězdičku dávám za snahu vymyšlení jak ,,oživit" zombie :-D , ale jinak je film naprosto nechutný a přehnaný. V každém záběru má hlavní zombie něco jiného na sobě, nebo je jinak pomalován. Takže vážně nedoporučuji!!! ()