Helldriver

• japonský

Nihon bundan: Heru doraibá

Hell Driver

Horor / Sci-Fi

Japonsko, 2010, 105 min (Director's cut: 117 min)

• ricci.s

Tieto splatterové šialenstvá sa mi vždy blbo hodnotia, lebo nikdy neviem, čo s tým. Sekačky, hektolitre krvi striekajúce ako z vodotrysku, poletovačky vzduchom... v tomto je tá ázijská mentalita naozaj jedinečná (keď nerátam duchárske šokové terapie). Či sa mi to páči je však druhá vec. Oceňujem prácu tvorcov, ktorí si naozaj dali záležať, aby to bolo čo najkrvavejšie, najakčnejšie a najbláznivejšie, pretože to im fakt vyšlo dokonale. Ale to je asi tak všetko, čo tu môžem pochváliť. Tento typ hororu ide mimo mňa, ale milovníci takého Tokyo Gore Police si určite prídu na svoje.(9.11.2011)

• Flipnic

Další z šílených a amatérsky vypadajících splatterů z Japonska. Svoje přívržence si to jistě najde, neberu jim to. Mě se to dříve také líbilo, ale je to pořád dokola. A chybí tady už i vtip a něco nového, pořád stejné multi-gejzíry krve prostě už nebaví. Celkově je to samozřejmě blbost na n-tou, wtf šílenost. Navíc ta stopáž je příšerná, zvládl bych tak 70 min, ale skoro 2 hodiny!! To fakt požitek snižuje ...(21.11.2011)

Po najdlhšom intre aké som kedy videl, zhruba 45 minút, sa začalo neuveriteľné krvavé a absurdné besnenie. Japonský splatter ma nedostal ani tak svojimi gore-scénami, ale skôr perfektnými gagmi a nenápadnými odkazmi. Krv a končatiny lietajú všade naokolo a ak sa k tomu všetkému pripočítajú aj zombieci z vesmíru mám nudu na dve hoďky zabitú. Tieto filmy sú v podstate svetom pre seba a nie sú určené všetkým, no tí čo sa bez ostychu dokážu baviť na tom najnezmyselnejšom násilí sa rozhodne baviť budú. A takisto musím oceniť druhý plán, kedy sa poukazuje na preľudnenosť, čo už nie je len problémom Japonska.(15.11.2011)

• kaylin

Japonský trashový bizarní snímek „Nihon bundan: Heru doraibâ“ dokáže naplnit očekávání v tom, že jsou zde skutečně hnusné a šílené scény, některé natočené skoro až s dětinskou radostí, ale nestačí to k tomu, aby vás snímek skutečně chytil.. Popravdě se celkem snadno může stát, že vás to začne brzy otravovat. A to není moc dobrá vizitka pro film, který by měl být v první řadě divný a strhující.(10.9.2018)

• eraserhead666

Krvavé to je, to jo. Ale je to dost zmatené a na to, jak je to dlouhé, tak i dost nudné. Pobavily mě ale úvodní titulky až někde v padesáté minutě. Tady už se Nishimura nechal hodně unést, natolik, že myslím, bavil hlavně sám sebe a na ostatní nehleděl. Řekl bych, že před natáčením nakoupil jeden vagón marihuany, jeden hašiše, tímto v naturáliích vyplatil celý štáb včetně herců ještě před natáčením, zahodil scénář a začali jednu velkou párty, u které se natáčeli. Potěšila Asami v jedné epizodní roli. Kromě ní je jediným světlým bodem tak akorát Eihi Shiina a to hlavně tím, že ukázala, že je hodně tvárná herečka. Viděl jsem ji ve třech filmech, v každém je úplně jiná.(6.11.2013)