Bez záznamu

Cleanskin

Krimi / Drama / Thriller

Velká Británie, 2012, 108 min

Nečakane dobré. Namiesto prvoplánovej "takenovky" komplexný, epický príbeh, v ktorom je paradoxne línia s Arabmi, skáčuca v čase, výrazne zaujímavejšia než Seanovo kopanie do žien a upaľovanie údenáčov. Je tam všetko, od ultrabrutálnej akcie až po nefalšované emócie. Jeden finálny zvrat je predvídateľný, druhý pokračuje v línii úspešného vyhýbanie sa klišé. Chvíľu som uvažoval, či nevpálim plný počet.(9.7.2012)

Na jednu stranu hodne zvláštne nastavený film hlavne po stránke scenára kde sa striedajú dve dejové linky: Jeden muž s povolením zabíjať od vlády a ten druhý, s povolením od Alaha. Čo je ale na tom zvlášť zaujímavé je fakt, že pohľad toho druhého tiahne viac než Bean a jeho inak nekompromisne stvárnený agent. Vo výsledku ale nevidím tú epicu, ktorú sa film snažil príbehom nastaviť. Zaujímavý snímok ale nič viac ani menej.(21.7.2012)

• kkarx

Tak tu máme film tématicky podobný legendárním Profesionálům. Akorát v tomhle filmu se oni profesionálové chovají jako amatéři. Vážně si agent britské tajné služby nedokáže snadno poradit s jednou cvičenou muslimskou opicí? Vážně se nechá skoro pokaždé překvapit zezadu? Nechá si od zadrženého vykopnout pistoli z ruky? No to snad ne. A vykreslení onoho muslimského teroristy bylo ještě víc než přívětivé oproti realitě. Takhle dobře, že se muslimáci chovají k ženám? Zvlášť k děvce, co ojede každýho na barových záchodcích? Takový by přes hubu chtěl dát i normální člověk. Muslim by jí chrstnul leda kyselinu do ksichtu a né, že když to tedy bylo naposled, tak to je všechno ok. No kamarád, co procestoval muslimské země by mohl vyprávět, jak krásně muslimové zacházejí se ženami. 2* za Beana, fandil jsem mu.(19.10.2014)

Sean Bean se sice po celou dobu filmu tváří jako kdyby mu uletěly včely, ale děj je dobrý, drsný, ne nudný. Krásně oddychový thriller, ničím překvapující, s dobrým pokusem o zamotanou zápletku na konci, aby divák trochu zapojil ty mozkové závity - pokus sice selhal, ale v dobrém smyslu. Další průměrný snímek s průměrným/standardním hereckým výkonem Šóna Fazole.(9.9.2012)

Sean Bean hraje docela drsňáka,ale to mu sedne,takže v tom film docela táhne nahoru.Jen trochu zbytečná střední část,poměrně nudná a ukecaná,tam byl pro mě malinko problém,tady sem vážně usínal.Jinak film jenom povrchně nastiňuje určitou problematiku,je to spíš akční thriller,než nějaká sonda,ale to je dobře.Sledovatelnej kus.60%.(14.7.2013)

• - Ve scéně, kdy Ewan (Sean Bean) a Mark (Tom Burke) přicházejí k domu teroristy, mají oba na zbraních tlumič. Ten však po několika záběrech zmizí. V závěru scény se pak opět objevuje. (Teabag)

• - Termín "cleanskin" je ve Velké Británii používán pro označení bombových útoků. Tento termín vznikl po bombových útocích v Londýně v roce 2005. (chelseaman22)

• - Snímek se natáčel výhradně v centru Londýna, konkrétně v hotelu Mayfair Hotel, Radisson Grafton Hotel, ve čtvrti Tottenham Court Road, v knihovně Kings College Library a ve čtvrti Hoxton Magistrates Court. (chelseaman22)