Bez záznamu

Cleanskin

Krimi / Drama / Thriller

Velká Británie, 2012, 108 min

,,MILUJU SVOU ZEMI. ZABÍJEL BYCH PRO NI A I ZEMŘEL....“ /// Když jeden arabáček udělá z ochranky čuráky (včetně tebe Seane!) a dostane se k tolik potřebnýmu kufříčku plnýho semtexu, může začít hra na ,,spravedlivýho teroristu“. Složitá doba. Je třeba je zastavit a Sean dostává druhou šanci. S minimem techniky a starým způsobem - o čemž se hnedle přesvědčí děvka, která měla frndu a pak i prsty na dobře promyšleným místě. Jednoduchý, s drsnou atmosférou – paráda. ALE !!! Pak začnou pitvat muslimský pohnutky (NEJSME JAKO ONI!) a vyprávět, jak se Ashraf teroristou stal. Tahle ,,vata“ zabere neskutečnýho času. Sice se jim daří nasrat svejma stupidníma názorama a jednáním i mě, ale já bych radši nasranýho Seana (hoši hoši, aby jste nedopadli jako Salman Rushdie). Film rozhodně není reklama na vládní agenty, páč to vždycky pěkně zkurvěj, ale aspoň svým stupidním chováním přinášej napětí. A všichni se všechny tyhle nedostatky snažej schovat za solidní závěr. Budiž...., ale mě neojebeš! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zrovna mi do restaurace přišel Arab v zimní bundě (vzadu měla takovýho hezkýho smajlíčka...). 2.) Před akcí si holím prsa (P.S.: Tenhle důvod neplatí pro ženy!). 3.) Nevím, kdy je opravdu důvod si poblahopřát k úspěšný svatbě. 4.) Thx za titule ,,jeriska03“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(12.7.2012)

• Lacike

Prekombinovana zlatanina v beckovom podani. Línia z flashbacku neskutocne nudi pretoze postrada akukolvek hlbku a premene obycajneho cloveka v zaslepeneho teroristu som neveril ani na sekundu. Na to je to vykreslene prilis ciernobielo. Akcna linia so sucastnosti je svojou snahou o maximalnu brutalitu neskutocne trapna a komicka. Postava Seana Beana mi pripominala zabijaka z Vreskotov. Zaporaci si s nim najprv vytru podlahu a az potom zhodou tych najsialenejsich nahod sa mu konecne podari ich zlikvidovat. Pseudomegaprekvapivy zvrat na konci tomu uz len dodal korunu maximalnej trapnosti. Dost sa divim kolko inteligentnych ludi, ktorych mam v oblubenych uzivateloch, tomu skocilo na spek. Ale ako komedia to funguje perfektne. Mam ale taky pocit, ze to mysleli vazne. P.S. Doteraz som jeho karieru prilis nesledoval, ale Sean Bean fakt nie je dobry herec. 3/10.(22.7.2012)

Dobrá motanica a bohužiaľ aj v skutočnosti je to tak, arabaci musia, byť skutočne duševne chorá odroda, ked z "normálneho" študujucého araba sa stane duševne chorý vraždiaci bastard. Ja som Žid, ked moju rodinu, takmer komplet vyvraždili nemecké svine, ale preto nechodím po Nemecku a nevyhadzujem do luftu kaviarne a neodrezávam hlavy Nemcom. Postava Seana Beana sa mi páčila, ked sa s nikým nepáral a kynožil ich ako muchy.(10.11.2014)

Sean Bean hraje docela drsňáka,ale to mu sedne,takže v tom film docela táhne nahoru.Jen trochu zbytečná střední část,poměrně nudná a ukecaná,tam byl pro mě malinko problém,tady sem vážně usínal.Jinak film jenom povrchně nastiňuje určitou problematiku,je to spíš akční thriller,než nějaká sonda,ale to je dobře.Sledovatelnej kus.60%.(14.7.2013)

Docela zajímavým způsobem pojatý thriller a navíc prvotina od režiséra Hajaiga, který se odehrával ve více časových rovinách. Celkem solidní tempo a dobře vykreslené hlavní postavy, zejména Asheho postupná proměna, která se vykristalizuje v druhé polovině filmu. Sean Bean tam zas tolik prostoru pro svou roli neměl, tak jak bych si představovala já. Co mně ale ani trochu nesedlo, bylo závěrečné finále, kterým chtěli asi šokovat, ale na mě to působilo příliš křečovitě a násilně. Ale je to určitě lepší trojka.(18.9.2014)

• - Ve scéně, kdy Ewan (Sean Bean) a Mark (Tom Burke) přicházejí k domu teroristy, mají oba na zbraních tlumič. Ten však po několika záběrech zmizí. V závěru scény se pak opět objevuje. (Teabag)

• - Termín "cleanskin" je ve Velké Británii používán pro označení bombových útoků. Tento termín vznikl po bombových útocích v Londýně v roce 2005. (chelseaman22)

• - Snímek se natáčel výhradně v centru Londýna, konkrétně v hotelu Mayfair Hotel, Radisson Grafton Hotel, ve čtvrti Tottenham Court Road, v knihovně Kings College Library a ve čtvrti Hoxton Magistrates Court. (chelseaman22)