poster

Svou káru táhnem dál (koncert)

Hudební / Dokumentární

Česko, 1997, 58 min

Komentáře uživatelů ke koncertu (4)

 • triatlet
  *****

  Hodnocení koncertu Hana a Petr Ulrychovi: Kdysi (1983 nebo 1984) naživo v Brně. Zprostředkovaný záznam koncertu z Lucerny přináší radost, v prostřizích Petr Ulrych mmj. vysvětlí svůj pohled na lidovou a umělou píseň. Radost poslouchat... Pořadem provází Věra Martinová, která v úvodu připomene přirovnání zpěvu Hany Ulrychové: "Když zpívá, je to jako by se sypaly perly."(25.1.2011)

 • otík
  ****

  Chvályhodný cyklus koncertů většinou k určité příležitosti oslavy jubilea zpěváka nebo nějakého známého svátku. Cyklus uváděla svým nezáživným způsobem Věra Martinová a natočeno bylo celkem 13 dílů. Seznam zde: 1. Folková polyfonie, 2. Vlasta Redl a hosté, 3. Nedvěd v Nedvězí, 4. Jaromír Nohavica a Kapela, 5. Trempové trempům, 6. Country fontána, 7. Folklor ve folku, 8. Pavel Bobek - 60 let v americkém století, 9. Stodola Michala Tučného, 10. Romantika v textech, 11. Vánoční zpívání, 12. Hana a Petr Ulrychovi - 30 let, 13. Taxmeni a Schovanky slaví 25 let. Viděno: Nedvěd v Nedvězí - krásný koncert Františka Nedvěda, který v přírodním prostředí tvrze Nedvězí zazpívá své sólové písně. Naprostá pohodička, kterou si jako kulisu pustím kdykoli, 80 %. Jarek Nohavica a Kapela - moc příjemný koncert v baru Lucerny, písničky jedna báseň, Nohavica v parádní formě. Také výběr písniček moc dobrý. Jen ty minirozhovorky Věry Martinové s Nohavicou jsou neskutečně nudné a koncert díky tomu ztrácí své tempo a atmosféru, 80 %. Pavel Bobek - 60 let v americkém století - Věra Martinová sem tam promasíruje Bobka nezajímavými otázkami, ale jinak Bobek zpívá - sám či se svými hosty (Karel Zich, Robert Křesťan, Marie Rottrová, Yvonne Přenosilová - její výstup zcela v pořadu chybí, je však při závěrečné děkovačce). A jde mu to velmi slušně. Kdo má Bobka rád, je to koncert pro něj. Jako bonus pak takový divák dostane při poslední písničce malou fotogalerii z Bobkova mládí. Dobrá záležitost. Dále účinkovali: Lída Nopová, Helena Viktorinová, Skupina Miloše Nopa, Dechová sekce RK Bandu.(22.7.2016)

 • sator

  https://www.ceskatelevize.cz/porady/1001444969-svou-karu-tahnem-dal/dily/(7.2.2019)

 • raduna01
  ***

  Pravidelný folkový magazín vysílaný v letech 1997 - 1998, moderovaný Věrou Martinovou. Součástí každého dílu bylo koncertní vystoupení např. Jaromír Nohavica v Lucerna Music baru, Taxmeni a Schovanky slaví 25 let, Pavel Bobek - 60 let v americkém století, Nedvěd v Nedvězí, Hana a Petr Ulrychovi - 30 let, Stodola Michala Tučného. Natočeno bylo celkem 13 dílů.(12.5.2014)