Opožděná vražda (TV film)

Krimi

Československo, 1988, 57 min

Nooo, tak herci dobří, ale jinak docela nuda. Chtěla jsem to vzdát, ale zvědavost mi nedala a nakonec jsem docela ráda. Jak na konci při hromadném odhalování vraždy pronesl pan obvoďák v podání pana Štěpničky: "Agatha Christie by měla radost." "Já věděl, pane doktore, že nebudu originální," reagoval na to hned Štěpnička, tedy kpt. Hladík. Nooo, Agatha Christie by asi zoufale zaplakala při tomto srovnání, nicméně konfrontace všech podezřelých byl zajímavý počin. Takže nakonec slušně průměrná inscenace. Hudba: Zdeněk Šikola.(18.9.2011)

• dyfur

Priemerná tv detektivka,kde Jiří Langmajer predvádza svoj štandartný mladícky herecký výkon:typu: som blbeček a všetkému sa budem diviť tak táto poloha ho neopustila ani v tejto tv hre.......no a za pár rokov ...a teraz aký zázrak herecký sa prezentuje-buď sa vypracoval ,alebo je tu vážne biedny nedostatok hercov.K samotnej zápletke zázrak to nie je,ale v nedeľu poobede sa to tá pozrieť.(25.1.2014)

Autorem předlohy k tomuto příběhu je známý psychiatr Jan Cimický. Takže příběh bude určitě vycházet z reálného základu., což samozřejmě kvituji s povděkem. Příběh obohacuje malé nahlédnutí do psychiatrie. Jednotlivé postavy jsou velmi dobře vykreslené. Mám ráda, když vrah nebo jiný zločinec není znám hned od začátku, ale postupně k jeho odhalení vede několik indicií, které do se začnou pomalu zapadat, až je nakonec všechno objasněno.(30.7.2012)

Opožděnou vraždu jsem chtěla zhlédnout především kvůli výskytu Jirky Langmajera, který je zde ještě takové "malé ucho", Jiřímu Štěpničkovi, pro mě nejvíce zapamatovatelného jako hlasové alter ego Harrisona Forda, či Borisu Rösnerovi. Již však k blížícímu se konci vyšetřování na mě začala dopadat večerní únava, takže identitu vraha jsem úspěšně propásla:)(19.9.2011)

Docela sympatická detektivka konce osmdesátek, i když jsem se musel přenést přes antipatie k některým hercům. Jiní to naštěstí zachránili, například švitořivá listonoška v podání Aleny Vránové. Celý ten christieovský styl se závěrečnou rekonstrukcí, jak to dělával Poirot, v kombinaci se smýkající se esenbáckou Volhou na ledu, by asi Agatha Christie neustála, ale na naše tehdejší poměry celkem slušná věc.(19.8.2012)

• - Exteriéry se natáčely v pražských Kunraticích a před legendárním lokálem U Zavadilů, který funguje i dnes. (honajz)

• - Filmovalo se také v obci Kryštofově Údolí. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)