Opožděná vražda (TV film)

Krimi

Československo, 1988, 57 min

• honajz

Nijak povedená detektivka. Náznaky jsou tak jasné, že po 20 minutách si sami sesumírujete, kdo byl vrah, a je vám divné, že chytrý polda na to ne a ne přijít, a vlastně už jen čekáme na motiv. Alena Vránová svou pošťačku nehezky přehrává, možná se snaží být vtipná, ale dře to. Sem tam tam naskočí i taková podivně rozjuchaná hudba, která se sem nehodí, a ostatně ani mladé ucho Langmajer, ve své tehdy škatulce věčně udiveného a mírně zmateného kluka, tomu zmatku jenom přidává. Ostatně - pošťačka. Jak to, že se nehrnula dokončit roznášku pošty? A jak to, že tvrdila, že se starého všichni báli, a ona mu jen tak vleze do baráku, i když s telegramem, a nebojí se? Ještě že zde skvěle hrají Rösner a Štěpnička, byť na půl plynu. Ale jestli tohle je natočené podle novely, musí být ta knížka pěkná nuda. Pro našince zajímavé exteriéry Kunratic, když to ještě byla vesnice u Prahy, s paneláky studentských kolejí v pozadí a s původním lokálem U Zavadilů.(24.4.2017)

Naprosto stejné jako Aluska88. Bohužel jsem před koncem těžce usnul ,ale spíš vyčerpáním ,protože jinak mě tento kratký film celkem zaujal. Samozřejmě díky mysteriu, což vy nevíte ,ale to já mám na filmech asi nejvíce rád ,a taky díky pěkné plejádě a koncentraci skělých herců na tak malém prostoru. Tak jak jsem dřív neměl rád CZ/SK/CS filmy ,tak jim pomalu některým přicházím na chuť, (já už jsem mu situaci vysvětlila - no to si dokazu velice zive predstavit :D (pani drbna jak vidle)) a naším zasloužilým hercům taky. Škoda že jsem neviděl závěrečnou dedukci, film si dokoukám. Na hodnocení to myslím nic nezmění (70/100). PS.Langmajer je v te uniforme na zacatku fakt bourak :D(21.9.2011)

• dyfur

Priemerná tv detektivka,kde Jiří Langmajer predvádza svoj štandartný mladícky herecký výkon:typu: som blbeček a všetkému sa budem diviť tak táto poloha ho neopustila ani v tejto tv hre.......no a za pár rokov ...a teraz aký zázrak herecký sa prezentuje-buď sa vypracoval ,alebo je tu vážne biedny nedostatok hercov.K samotnej zápletke zázrak to nie je,ale v nedeľu poobede sa to tá pozrieť.(25.1.2014)

Opožděnou vraždu jsem chtěla zhlédnout především kvůli výskytu Jirky Langmajera, který je zde ještě takové "malé ucho", Jiřímu Štěpničkovi, pro mě nejvíce zapamatovatelného jako hlasové alter ego Harrisona Forda, či Borisu Rösnerovi. Již však k blížícímu se konci vyšetřování na mě začala dopadat večerní únava, takže identitu vraha jsem úspěšně propásla:)(19.9.2011)

Autorem předlohy k tomuto příběhu je známý psychiatr Jan Cimický. Takže příběh bude určitě vycházet z reálného základu., což samozřejmě kvituji s povděkem. Příběh obohacuje malé nahlédnutí do psychiatrie. Jednotlivé postavy jsou velmi dobře vykreslené. Mám ráda, když vrah nebo jiný zločinec není znám hned od začátku, ale postupně k jeho odhalení vede několik indicií, které do se začnou pomalu zapadat, až je nakonec všechno objasněno.(30.7.2012)

• - Filmovalo se také v obci Kryštofově Údolí. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Exteriéry se natáčely v pražských Kunraticích a před legendárním lokálem U Zavadilů, který funguje i dnes. (honajz)