Fractale (TV seriál)

フラクタル

Fractale

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy

Japonsko, 2011, 11x23 min

Láska.Jak tu mám rád.Dlouho jsem žádně anime neviděl.Něco takového jsem potřeboval.Podle mě tenhle příběh skrývá víc než si někteří myslí.Možná je to trochu zmatené a šílené jak čtu v komentářích dole ale mě se to prostě líbí a své hodnocení nezměním.Poslední věc co chci říct je jak moc se mi líbila hudba moc mě to uklidnilo fakt pěkná hudba.(17.1.2014)

Do piatej časti to malo potenciál! No začína to intenzívne stagnovať. Je aj dosť badatelný rozdiel medzi artwork CG aké su publikované a skutočnou kvalitou animácie. Tá je napriek tomu rozdielu stale na tej kvalitnejšej úrovni a aj dynamika postáv a ich interakcia s prostredím zalichotí oku diváka. No aj napriek badatelným dejovým nedostatkom to je celkom obľúbené na diskusných forách a v Japonsku. :)))(3.3.2011)

Po asi týždni od videnia neviem nájsť žiadnu scénu, ktorú by som zaradil medzi výnimočné. (Pozor, spoilery!) Zo začiatku to vyzeralo ako film pre deti ale po zaradení perverzného kňaza si netrúfam tipovať kto mal byť cieľová skupina. Rok vzniku 2011... všetko tu už bolo. A skutočne nechápem ako mohol fungovať ten reštart, keď Nessa bola pôvodne plyšový zajačik :-). Ale zároveň aj jediná zaujímavá postava. Keltský (írsky) zvuk záverečnej skladby Down By The Salley Gardens bol tak asi najväčším prekvapením.(9.8.2013)

• SonGokussj

Nemá cenu ani moc popisovat. Velmi slibný začátek, velký potenciál, ale od nějakého 7. dílu neuvěřitelně nudné, nic nového, vše předvídatelné a stále stoupající vztek na postavy, které hrály na nervy víc a víc a víííc. *SPOILER* Phryne se pokouší 11,5 dílů oddálit "restart" a pak se najednou zvedne a "tak to jdem udělat"... Tohle u mě ztratilo jakoukoli náklonnost */SPOILER*. Doporučuji mangu. Ta může být dobrá. Bohužel však nejsou anglické překlady, protože autoři spoléhali na anime. Manga má jinou kresbu, trochu jiný příběh a je to, jak už to bývá, lepší. Celkově 35%(25.4.2011)

Co se asi z téhle šílenosti vyklube, když ani po pátém díle nevím co se tam děje. Na ostrově, kde žije hlavní hrdina je jen velmi málo skutečných lidí. Zbytek jsou "avataři", kteří nemají hmotnou podobu. Dohromady žijí v jakémsi systému Fractale. Aby zápletce bylo učiněno zadost, hrozí tomuto systému zhroucení. (podobnost animace se studiem Ghibli je očividná)(21.1.2011)