poster

Resistance

Drama / Thriller

Velká Británie / Německo, 2011, 92 min

Komentáře uživatelů k filmu (6)

 • dopitak
  ***

  Těch "kdyby a co by bylo" s Brity, kdyby se druhá světová válka v kontinentální Evropě vyvíjela jinak, už jsme viděli hodně. Zmiňme si především It Happened Here a The War Game. Tentokrát jsme dál od centra, a jde se víc do hloubky. V rozhovoru s režisérem Amitem Guptou jsem se dočetl, že jeho záměrem bylo vyprávět o proměně "resistance" Sarah k Albrechtovi, což se podle mě docela povedlo. Hudba (housličky) tlačí na pilu seč jí decibely stačí, ale válečný film má být zejména napínavý jak kšandy, a to Resistance s respektem ke všemu, čemu jsem v originální verzi bez titulků nerozuměl, prostě není.(25.3.2012)

 • Volodimir2
  ***

  Hlavnou ideou filmu je príbeh umiestnený v alternatívnom svete, kde história bola odlišná od nám ponúkaného stavu. Príbeh začína s absurdným predpokladom, že invázia do Normandie nebola úspešná a nemecká armáda obsadila veľkú časť Británie. Nie nejde o Sci-fi a kľudne sa táto udalosť mohla takto stať. Tento film zaručene nepohladí dušu milovníkov vojnových filmov, takýto film som ešte nevidel, ale je to film o alternatívnej udalosti z 2. svetovej vojny. Pravdepodobne najpresnejšie by som ho vystihol, ako film o ľudskosti nájdenej vo vojne a kľudne by sme ho mohli zaradiť, ako protivojnový film. Vo filme to nie sú tí Nemci, ktorých vydávame v iných britských filmoch. Nie sú príliš naklonený nacistickej hierarchii. Sú to len ľudia, unavení z vojny a ďaleko od domova a rovnako, ako aj ženy z dediny, majú praktické potreby. Film sa skončil a ostalo mnoho nevysvetlené a nezrozumiteľné, ale film môže zanechať aj taký odkaz a divák nech si záver dopovie sám.(14.3.2017)

 • sulimo
  **

  Na můj vkus moc rádoby poetické na úkor přirozenosti plynoucí ze vzniklé situace, která je nicméně velmi zajímavá. Mělo se jednat, a jedná se, o velmi komorní drama, které zjevně nemá potřebu příliš vysvětlovat chování (anti)hrdinů a vůbec situaci samotnou. Jako divák jsem se cítila vytržená z kotextu celé události, respektivé událostí, ale to by zas tak nevadilo, ba dokonce to i mohlo být příjemné, kdyby to nebylo tak trapně vykalkulované a ve finále o ničem a nic sdělující. Ono se skutečně těžko reguje na situace, u kterých nevíte jak k nim došlo a dlouhé pohledy do (nádherné) krajiny to fakt neobjasní, a tak vám nezbývá nic jiného než jen čekat a čekat, a nechápat a nechápat, a to až do samotného konce, jelikož ten kvazizlom na konci byl skutečně kvazi, a já jsem tak mohla nesnášet sebe za to, že jsem 92 minut trpělivě čekala na nic, stejně tak režiséra, scénáristy, autora a další zodpovědnou havěť, kteří z těch občasných noblesních keců, dobré kamery a zajímavé zápletky, nevytřískali zhola nic. Jinak uvádět zde Sheena, kvůli kterému jsem se na to naivně těšila, hned na prvním místě mezi obsazenými herci, je více než zavádějící, jelikož ten tam neměl skoro ani ten "štěk".(1.8.2012)

 • Morholt
  ****

  Ono "co by, kdyby" je v tomto případě jen lákadlo na diváka. Tenhle příběh se mohl odehrát v okupované Francii nebo při ruském tažení. Přesto je v tomto případě sychravá anglická atmosféra pro podobně laděné drama jako dělaná a otázka, zda je nezištná pomoc nepřítele kolaborací je zde pokládána s palčivou naléhavostí.. Potěšili oba hlavní protagonisté Tom Wlaschiha a Andrea Reiseborough. Nedoceněný film. Alepoň na ČSFD. 70%(16.8.2013)

 • V.Silver
  ***

  Zvláštně poetický počin, který celý příběh podává jen prostřednictvím pár dialogů, ale zato nešetří krásnými záběry a velice zajímavým (ne)využitím hudebního podkresu. Místy mi to až jakoby přípomínalo Malickův "Nový svět". Příběh není nikterak komplikovaný, těží hlavně ze zvláštní atmosféry vzniklé po okupaci Anglie nacisty v roce 1944 (opomeňme těžkou dějinnou nelogičnost a detaily typu "kapitán Wehrmachtu jede v motorce s poznávací značkou SS, příslušící k divizi Leibstandarte Adolf Hitler"), mnoho toho nevysvětluje a... možná to ani není potřeba. Michaela Sheena si bohužel moc neužijeme, Andrea Riseborough není špatná a herci obsazení do rolí Němců jsou taky příjemní, akorát teda nevím, do jaké míry by byli takto znechucení válkou, resp. je vidět, že autoři scénáře se zabývali "zajímavým" příběhem a vykreslením charakteru britského odporu na domácí půdě, ale nikterak moc se nevěnovali psychologii německých okupantů, ti vojáci se tam moc jako Němci nechovají. A už vůbec ne jako vítězící Němci. Přesto si myslím, že to stojí za zhlédnutí a dávám 60%.(7.4.2012)

 • DJ Kritik
  **

  Komorný film, ktorý je temer prázdny bez dejvej línie. Pripomínalo mi to film Appassionata, ktorý ale v 12 minútach vyjadril omnoho viac ako tu za 90.(20.2.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace