poster

Vámonos con Pancho Villa!

 • anglický

  Let's Go with Pancho Villa

Drama / Válečný / Historický

Mexiko, 1936, 92 min

Komentáře uživatelů k filmu (2)

 • whack
  *****

  Pancho Villa, jeden z najznámejších povstaleckých generálov Mexickej revolúcie (1910-1920), lovil Američanov na nimi okupovanom území severného Mexika. Spolu s Emilianom Zapatom a Franciscom I. Maderom viedol armády roľníkov a dedinčanov do víťazstva proti skorumpovanému a represívnemu režimu senilného diktátora Porfiria Diáza.(27.12.2010)

 • fragre
  *****

  Režim mexického presidenta Porfiria Díaze je obvzvláště pro venkovany natolik nesnesitelný, že proti němu vypukají vzpoury. Šestero kamarádů se pod tlakem událostí rozhodne připojit k severní brigádě, jíž velí generál Pancho Villa. Při příjezdu k jeho ešalonu jsou jím okouzleni, když jej vidí jak rozdává chudákům kukuřici a při tom jim vykládá, že to je to, zač on Villa bojuje, aby nikdo neměl hlad a každý dostal půdu. S velkým nadšení se šestice zapojí do bojů s vládním vojskem. Boje jsou urputné a vyžádají si mnoho obětí, zvláště když generál Villa mnohdy žene dosti zbytečně své vojáky proti kulometům. Samozřejmě, že Smrt si začne vybírat daň i mezi šesticí hrdinů.... Čekal jsem, že toto bude film, který bude heroizovat Mexickou revoluci a též Villu, jakožto jednoho z jejich hlavních vůdců, ale naopak, toto je film o deziluzi z revoluce. Villa je zde portrétován asi tak jaký skutečně mohl být. Tedy jako schopný vůdce, který dovede nadchnout, ale taky jako necitelný a bezskrupulózní warlord. Scény bitev a krajin po bitvách zachycují často ty , kteří ty bitvy nepřežili, těm je tady vůbec věnována neobvyklá pozornost. A při sledování bojových scén, ruchu kolem ozbrojených vlaků, kde se mísí ozbrojenci, prodejci, ženy, děti, zvířata či při scénách bujarých pijatik po vítězné bitvě či dobytí města a vůbec při mnoha dalších scén si jeden uvědomí, co všechno tomu filmu dluží spaghetti westerny typu jako Hlavou dolů či Vamos a matar, compañeros .(13.9.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace