Ore wa Sono Sion da!

Dokumentární / Krátkometrážní / Životopisný

Japonsko, 1985, 35 min

Šion Sono

• Madsbender

Predčítanie vlastných experimentálnych básní, snaha o zachytenie genia loci a tvorbu tajuplnej atmosféry. Sonove „prvé kroky po filmovom páse“ sú ešte len bezkoncepčným študáckym undergroundovým dielom budúceho radikálneho enfant terrible japonskej kinematografie postmodernej éry. 40%(15.2.2014)

• ScarPoul

Takéto druhy filmov naozaj nemusím. Uvrešťané, bez výraznejšej pointy. Na druhú stranu mám rád experimentovanie - pixilácia/video denník/ finálna úvaha jasne poukazujú na Sonovu túžby vybočiť z mainstreamu a zároveň jeho fascináciu veľkosťou myšlienok a malosťou prejavu. Jeho vrešťanie na kameru je znova neznesiteľné, len aby následne niečím zaujímavým prekvapil. Ale stále je to len exibícia. A Sono to vie jednoducho lepšie. Nedostatok financií a techniky ho v tomto prípade neospravedlňuje.(27.2.2015)

První film režiséra Sion Sono má 30 minut a je točený na 8mm kameru. Satanžel nejsou k němu žádné titulky, proto hodnocení nechávám ***. Kdo se chce dozvědět o filmu více,tak přidávám odkaz: http://fpscinema.wordpress.com/2010/12/21/spotlight-on-japan-ore-wa-sono-sion-da/ (27.12.2010)(27.12.2010)

Pokud by chtěl někdo film vidět: http://youtu.be/KAp1MBl6bn4 s titulky (anglickými)(5.8.2013)