poster

Svět po zániku

 • USA

  The Day

Akční / Horor / Sci-Fi / Drama / Thriller

USA / Kanada, 2011, 87 min

Scénář:

Luke Passmore

Kamera:

Boris Mojsovski

Hudba:

Rock Mafia

Producenti:

Ross M. Dinerstein

Střih:

Andrew Coutts

Scénografie:

Lisa Soper

Kostýmy:

Candice Beuckx
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • elanius
  ****

  (144/2012, DVDRip) / Takto to má vyzerať, žiadne zbytočné kecy okolo, síce jednoduchý, ale rozumne a skromne postavený príbeh, slušné mordy, prvotriedne napätie. Čo na tom, že netušíte čo spôsobilo daný stav sveta, netreba ani do nekonečna rozpitvávať psychológiu tých chudákov. Ide tu len o jeden deň a prežitie. Nakoniec, why not :)? (8/10)(5.12.2012)

 • Teabag
  ****

  Atmosféra The Day je dobrá, herci slabší a scénář podprůměrný. A přitom začátek vypadá tak slibně! Ten "náčelník " kmene "špatňáků" ví o taktice zhruba tolik, co jeho vyvedené ratolesti, páč to dobývání "hradu" v ruském stylu "nas mnogo" je prostě otřesné. A zhruba v těch chvílích celý film (do té doby slušně našlápnutý) upadá. 5/10.(3.11.2012)

 • darkrobyk
  ****

  Postapokalyptický snímek. Hned na začátku dojde k první akci, ale divák ještě netuší, jaké nebezpečí lidem hrozí. Poté sledujeme skupinu lidí putujících zničenou krajinou, kteří utíkají před nimi. Až v momentě konfliktu se ukáže, kdo jsou oni, přičemž je těžké říci, kdo je zlý a kdo hodný. Jde totiž o přežití. Více černobílý než barevný film připomene řadu podobných snímků, z nichž se určitě vybaví minimálně Noc oživlých mrtvol. Snímek má napětí (pocit ohrožení je neustálý) a velmi dobrou hudbu (Rock Mafia), co vytváří patřičnou atmosféru. Každou chvíli očekáváte lekačku (zkoumání opuštěného domu), ale ona se nedostavuje... Závěr je obohacen o temné horrorové obrazy (oni přicházejí v mlze a v plášti noci) a výživné gore. Hvězdu přidávám za skvělý rozmáchlý závěr s....(26.1.2013)

 • sir-dave
  ***

  Obraz tmavý jak Rimavská Sobota. Obzvlášť v noci se marně pátrá po tom, aby bylo něco vidět, ikdyž na postapokalyptické atmosféře to přidává. Podobný The Road je udělán více profesionálně, roztahán na větší časové období i s lepšími herci, za to tady Vás děj hodí do 24 hodin a skoro rovnou do akce. Po vlažném začátku přijde slušná porcovačka.. Více bych od toho ani nečekal, ani na to není čas.(28.11.2012)

 • dee-key
  odpad!

  Takže to shrňme. Je tu postapo, které už jsme ale viděli stokrát a lépe. Je tu parta přeživších a jdou po nich kanibalové. Svým způsobem zombíci, když je chtějí sežrat. Je tu tajemná holka co moc nemluví, taková bílá Michonne. A pak jsou tu ty zdlouhavý výslechy plný násilí. A to je vždycky nuda. Takže summa summárum je to další výblitek stokrát přežvejkaného motivu. Tedy nuda kterou jsem v půlce vypnul.(24.1.2014)

 • - Kvůli roli Hensona shodil herec Cory Hardrict celých 15 liber váhy. (Conspi)

 • - Déšť v úvodních záběrech je skutečný. (Conspi)

 • - Natáčanie prebiehalo v kanadskom meste Ottawa. (Sufferer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace