poster

Inception: The Cobol Job

 • USA

  Inception: Motion Comics

Animovaný / Krátkometrážní / Akční

USA, 2010, 15 min

Režie:

Ian Kirby

Scénář:

Jordan Goldberg
 • Rosomak
  *

  Popravdě řečeno mi přijdou tyhle "rozpohybované comicsy" naprosto zbytečné. Přebírá to zobrazování z comicsu, ale přitom zapomíná na to nejdůležitější - členění obrazu do jednotlivých panelů. Ve výsledku tak jde o velmi podivný hybrid, který nenaplňuje pravidla (nejen) animovaných filmů a zároveň nemůže dodržovat ani ty comicsová. Z hlediska uměleckého jde navíc o čistý odpad, protože jde o otrocký převod comicsu (ten si lze přečíst například zde) nepřinášející nic nového.(30.12.2010)

 • milka
  ***

  Celkem zajímavý a po animované stránce celkem nevídaný úvod k výbornému sci-fi. Animace mě celkem zaujala a i když v téhle formě rozpohybovaného komiksu číhají různá úskalí, tak jsem se většinu času dobře bavil. Příběhově sice zbytečné, ale jako prolog na dvd postačující a ještě více podtrhující Zimmerův dokonalý soundtrack.(11.1.2011)

 • Ichabod
  ***

  Prequel Inception, který lze nalézt na bonusovém BR. Vizuálně připomíná například herní sérii Wolf among us nebo jiné od Telltale studios V tomto stylu je možné vidět i třeba přepis Watchmen, ale nejlepší dojem to asi nezanechá. Hodnotit proto budu spíš jen zápletku a ta není na kraťas špatná. Končí tam, kde film následně začne a ve zkratce vysvětlil pravidla Nolanovo noření se do snů a čerpání informací z nich.(3.9.2017)

 • papaguy
  **

  Ve srovnání s Animatrixem nebo Riddickem - animovanými prequely na trošku jiné kvalitativní úrovni - mi Cobol Job vychází hodně podprůměrně a levně. To, co se fanoušek filmu z animáku dozví navíc, by se dalo říct jednou větou. Jako bonusový materiál na DVD proč ne, v hodnocení jako samostatného animáku slabota...(10.11.2012)

 • Astinas
  **

  Tohle se nepovedlo, grafika nic moc, Animatrix byl lepší a hlavně soundtrack použitej z celovečerního Inceptionu, takže v podstatě nic novýho. Nechápu záměr Kirbyho, aby postavy nemluvily. Jestli tohle má být jakýsi doplněk, tak to beru a proto 2 * prostě jen jako doplněk, nic víc. Člověk o nic nepřijde, pokud to neuvidí.(8.3.2012)