Inception: The Cobol Job

Inception: Motion Comics

Animovaný / Krátkometrážní / Akční

USA, 2010, 15 min

Ian Kirby

Ze začátku je divák tak trochu ztracený v ději stejně jako v samotném Inception, protože je vhozen do rozjetého příběhu a vysvětlení se dozvídá až skoro ke konci. Ale jako vpravení do děje a úvod k Inception to funguje dobře. Komiksovou stránku neumím ohodnotit a vlastně celkově nevím, co na tom hodnotit, když se nemůžu chytnout ani výkonů herců. Ale tak vypadalo to hezky, komiksové postavy se hýbaly tak, že se třeba jen měnit úhel pohledu na jejich tvář. Titulky se stíhaly číst v pohodě česky i jsem stíhala občas mrknout na ty anglické originální.(1.4.2014)

• Rosomak

Popravdě řečeno mi přijdou tyhle "rozpohybované comicsy" naprosto zbytečné. Přebírá to zobrazování z comicsu, ale přitom zapomíná na to nejdůležitější - členění obrazu do jednotlivých panelů. Ve výsledku tak jde o velmi podivný hybrid, který nenaplňuje pravidla (nejen) animovaných filmů a zároveň nemůže dodržovat ani ty comicsová. Z hlediska uměleckého jde navíc o čistý odpad, protože jde o otrocký převod comicsu (ten si lze přečíst například zde) nepřinášející nic nového.(30.12.2010)

• Astinas

Tohle se nepovedlo, grafika nic moc, Animatrix byl lepší a hlavně soundtrack použitej z celovečerního Inceptionu, takže v podstatě nic novýho. Nechápu záměr Kirbyho, aby postavy nemluvily. Jestli tohle má být jakýsi doplněk, tak to beru a proto 2 * prostě jen jako doplněk, nic víc. Člověk o nic nepřijde, pokud to neuvidí.(8.3.2012)

Prequel Inception, který lze nalézt na bonusovém BR. Vizuálně připomíná například herní sérii Wolf among us nebo jiné od Telltale studios V tomto stylu je možné vidět i třeba přepis Watchmen, ale nejlepší dojem to asi nezanechá. Hodnotit proto budu spíš jen zápletku a ta není na kraťas špatná. Končí tam, kde film následně začne a ve zkratce vysvětlil pravidla Nolanovo noření se do snů a čerpání informací z nich.(3.9.2017)

• the_weaver

Pomerne primitívny komiksový príbeh predchádzajúci dianiu vo filme Počiatok. Aj spôsob čiastočnej animácie je pomerne jednoduchý, ale postačuje. Výrazne nad úrovňou zvyšku filmu je hudba Hansa Zimmera.↵  Ak by tento film vôbec nevznikol, tak mnohí ľudia vrátane mňa by ušetrili štvrťhodinu času bez straty nejakého zážitku.(26.12.2015)