Inception: The Cobol Job

Animovaný / Krátkometrážní / Akční

USA, 2010, 15 min

Ian Kirby

Christopher Nolan

Příjemná patnácti minutová jednohubka, ve které se sice nemluví, ale je podkreslená výbornou hudbou Hanze Zimmera. Jedná se opravdu jen o mírně rozpohybovanou verzi komiksu (viz odkaz v komentáři uživatele Rosomaka), který příběhově předchází hranému filmu. Nic zásadního se zde nedozvídáme, ale komu se líbil film a má volnou čtvrthodinu, může ji tomuto animáku klidně věnovat.(19.1.2011)

Jednoduchej animáč,možná až příliš jednoduchej :-) celkem mě zklamalo že se ve filmu nemluví a jsou to jen rozpohybované komixové obrázky a ze začátku to vypadalo na zbytečný průser :-) Ovšem pak se to celkem rozjede a celkem obstojně vám to přidá další střípek k začátku hraného Počátku.Jako divák,který byl tímto filmem více než unešen jsem tento malý animáček dokázal ocenit a jeho výskyt pochopit.Další skvělou věcí je famózní Zimmerova hudba..jako vždy ;-) kdyby se tvůrce tohoto filmečku nebál lepší animace a zapojení dabingu...mohli sme být někde úplně jinde :-) taková jednohubka pro zpestření 60%(11.3.2011)

• papaguy

Ve srovnání s Animatrixem nebo Riddickem - animovanými prequely na trošku jiné kvalitativní úrovni - mi Cobol Job vychází hodně podprůměrně a levně. To, co se fanoušek filmu z animáku dozví navíc, by se dalo říct jednou větou. Jako bonusový materiál na DVD proč ne, v hodnocení jako samostatného animáku slabota...(10.11.2012)

• Bounded

Rosomak to poměrně trefně popsal. Není to ani ryba ani rak. Je to prostě komiks, který se trochu hýbe nebo animovaný film, který se hýbe málo. Tak jako tak, každé medium vzniká s tím, že má nějaká omezení a nějaké výhody a tento hybrid si z obou vzal to horší. Původní komiks není sám o sobě špatný a moje hodnocení mu nepatří, ale ten si takovou pseudo-animaci nezasloužil. Oproti komiksovým Heroes, kteří byli alespoň pořádně ozvučení a drželi se statického obrazu je to krok zpátly.(4.1.2011)

Ze začátku je divák tak trochu ztracený v ději stejně jako v samotném Inception, protože je vhozen do rozjetého příběhu a vysvětlení se dozvídá až skoro ke konci. Ale jako vpravení do děje a úvod k Inception to funguje dobře. Komiksovou stránku neumím ohodnotit a vlastně celkově nevím, co na tom hodnotit, když se nemůžu chytnout ani výkonů herců. Ale tak vypadalo to hezky, komiksové postavy se hýbaly tak, že se třeba jen měnit úhel pohledu na jejich tvář. Titulky se stíhaly číst v pohodě česky i jsem stíhala občas mrknout na ty anglické originální.(1.4.2014)