Reklama

Reklama

Inception: The Cobol Job

  • USA Inception: Motion Comics
všechny plakáty
Animovaný / Krátkometrážní / Akční
USA, 2010, 15 min

Režie:

Ian Kirby

Scénář:

Jordan Goldberg

Obsahy(1)

Komiksový prolog k filmu INCEPTION, který popisuje jeden z pracovních úkolů Cobba a jeho týmu. Scénář k tomuto krátkometrážnímu snímku napsal Jordan Goldberg a má přímou návaznost na Nolanův filmový hit z roku 2010. (becki_tu)

Recenze (31)

milka 

všechny recenze uživatele

Celkem zajímavý a po animované stránce celkem nevídaný úvod k výbornému sci-fi. Animace mě celkem zaujala a i když v téhle formě rozpohybovaného komiksu číhají různá úskalí, tak jsem se většinu času dobře bavil. Příběhově sice zbytečné, ale jako prolog na dvd postačující a ještě více podtrhující Zimmerův dokonalý soundtrack. ()

Rosomak 

všechny recenze uživatele

Popravdě řečeno mi přijdou tyhle "rozpohybované comicsy" naprosto zbytečné. Přebírá to zobrazování z comicsu, ale přitom zapomíná na to nejdůležitější - členění obrazu do jednotlivých panelů. Ve výsledku tak jde o velmi podivný hybrid, který nenaplňuje pravidla (nejen) animovaných filmů a zároveň nemůže dodržovat ani ty comicsová. Z hlediska uměleckého jde navíc o čistý odpad, protože jde o otrocký převod comicsu (ten si lze přečíst například zde) nepřinášející nic nového. ()

Reklama

korbitch22 

všechny recenze uživatele

Jednoduchej animáč,možná až příliš jednoduchej :-) celkem mě zklamalo že se ve filmu nemluví a jsou to jen rozpohybované komixové obrázky a ze začátku to vypadalo na zbytečný průser :-) Ovšem pak se to celkem rozjede a celkem obstojně vám to přidá další střípek k začátku hraného Počátku.Jako divák,který byl tímto filmem více než unešen jsem tento malý animáček dokázal ocenit a jeho výskyt pochopit.Další skvělou věcí je famózní Zimmerova hudba..jako vždy ;-) kdyby se tvůrce tohoto filmečku nebál lepší animace a zapojení dabingu...mohli sme být někde úplně jinde :-) taková jednohubka pro zpestření 60% ()

joudas 

všechny recenze uživatele

Příjemná patnácti minutová jednohubka, ve které se sice nemluví, ale je podkreslená výbornou hudbou Hanze Zimmera. Jedná se opravdu jen o mírně rozpohybovanou verzi komiksu (viz odkaz v komentáři uživatele Rosomaka), který příběhově předchází hranému filmu. Nic zásadního se zde nedozvídáme, ale komu se líbil film a má volnou čtvrthodinu, může ji tomuto animáku klidně věnovat. ()

Ichabod 

všechny recenze uživatele

Prequel Inception, který lze nalézt na bonusovém BR. Vizuálně připomíná například herní sérii Wolf among us nebo jiné od Telltale studios V tomto stylu je možné vidět i třeba přepis Watchmen, ale nejlepší dojem to asi nezanechá. Hodnotit proto budu spíš jen zápletku a ta není na kraťas špatná. Končí tam, kde film následně začne a ve zkratce vysvětlil pravidla Nolanovo noření se do snů a čerpání informací z nich. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama