Hra o bláznech a lidech (amatérský film)

Česko, 2007, 50 min

V rámci prostředků je tento film natočen velmi kvalitně. Nese myšlenku i vtip. Nemyslím si však, že hlavní rozuzlení mladší obecenstvo pochopí.(24.2.2017)

Na pomery amatérske, v ktorých Tomáš celý dlhý film sa natočiť podujal, výsledku čestne dosiahol, leč pútavostnej kvality ku diváctvu už natoľkej nie.(8.3.2014)

• - Hrdina Hry o bláznech a lidech pokousán a vyhlášen policistou roku! K policii v Blansku nastoupil třiatřicetiletý David Chládek teprve letos v dubnu. A už po pár měsících se pyšní cenou a titulem Policista roku jihomoravské policejní správy. Díky zákroku z poloviny září z Krasové, kdy byl pokousán. Čtyřiatřicetiletá žena 17. září zavolala na linku 158 kvůli stupňujícímu se fyzickému násilí svého manžela. „Když jsme přijeli, byla doma sama. Řešili jsme s ní její situaci a kolega mě poslal do auta pro formuláře," popisuje incident Chládek. Venku na chodníku potkal opilého muže. A když se jej zeptal, zda bydlí v domě zbité ženy, pustil se i do něj. „Slovně i fyzicky mě napadl, snažil se mi i přibouchnout dveře, nechal jsem tam ale nohu. Pak se na mě vrhl, a když jsme mu s kolegou nasazovali pouta, pokousal mě. Nejdřív jsem si toho vůbec nevšiml," popisuje mladý muž. Násilník ho ale kousl tak, že policistovi protrhl uniformu i košili a prokousl prsní sval. "Přes bolestivé poranění zákrok dokončil a i přes infekci, která se do rány dostala, ani neuplatňoval neschopenku," uvedl šéf blanenské policie Miloslav Machát. „Navíc díky zákroku jsme útočníka vykázali a následně skončil ve vazbě. Násilí v té rodině bylo dlouhodobé a stupňovalo se. Podařilo se tak zabránit horším následkům," dodal. (Kraken129)