Tetování nikdy nebylo populárnější než v současnosti. Po celém světě ho mají stovky milionů lidí a spousta z nich se s jednou kérkou nespokojí a svoje tělo zdobí dalšími obrázky, pro které se nebojí vybírat stále choulostivější místa. Ale proč se vlastně nechávají lidé tetovat? Jak a kde tento zvyk začal? A jak dlouho trvalo, než se z kmenového rituálu stala módní záležitost? I to jsou otázky, které zajímají Craiga Reynoldse. Tento sympatický chlapík projede celý svět, aby na ně dostal odpovědi. Sám už několik kérek má, ale pohrává si s myšlenkou, že si na svých cestách pořídí pár dalších. I za tu cenu, že ho to bude pěkně bolet.(oficiální text distributora)
Zyne
velmi zajimave a poucne, nicmene chybelo mi tam vice informaci i o jinych kulturach, kde ma tetovani tradici a vyznam. zde se ukazalo jen neco vcetne "na efekt sokantnich" vystrelku dnesni doby (jesterka, belmo...). a Craig palec nahoru, ze se nechal tetovat ruznymi praktikami a prokazal, ze neni jen klasicky "host" nejakeho poradu(1.1.2013)
bohemia_regent
Vedle spousty informací docela podrobných (různé techniky včetně takových bizarností, jako je např. tetování oční bulvy..., princip odstraňování obrázků z kůže atd.) i naopak povrchních (symbolika) se dočkáme i sdělení plytkých („mariňáci svoje kérky milujou“ - ostatní, kteří si je nechávají dobrovolně dělat, je snad nenávidí?), diskutabilních („každé tetování je uměleckým dílem“ - skutečně?) i vyložených protimluvů („v posledních letech zažívá v Americe tetování obrovský boom“, ale o pár minut později „v Hollywoodu je tetování považováno za něco extra“ - že by ti lidé od filmu natolik pokulhávali v oblasti módních trendů za většinovou populací USA?). Vychytání podobných nedostatků by filmu určitě prospělo víc, než každých 10 minut průvodcem opakovaná mantra, že jsme na cestě kolem světa, abychom prozkoumali historii tetování. Docela by mě v té souvislosti zajímalo, jaké je mínění tvůrců o jejich typickém cílovém divákovi a o jeho schopnosti udržet myšlenku. Asi to nebude moc optimistická představa... Ale pokérovaní chovanci nápravného zařízení v Arizoně jsou v těch erárních růžovoučkých trenýrečkách opravdu drsňáčci k nakousnutí :-) -------- V titulcích filmu uvedeno: režie Dara Horenblas.(6.1.2013)
Olík
Chcete se dozvědět jak si ještě nechat vylepšit oční bulvu, jaký byl vliv Alberta Einsteina na vývoj tetovacích strojků, kde vás s kérkou nepustí do bazénu, jaké mašinky zdobí těla vězňům, kolik hodin bolesti stojí barevná ozdoba ala yakuza, zda se dá živit tím, že máte potetované celé tělo, jaký motiv chrání námořníky před utonutím, nebo který ze způsobů tetování opravdu bolí? Vydejte se společně s Craigem Reynoldsem napříč kontinenty, státy, městy a salóny a nechte zabořit jehlu s inkoustem do vašeho oka. Doporučuji především těm, co si myslí, že jsou se svým sedmicentimetrovým znamením zvěrokruhu na pravé paži, králi ulice.(10.1.2012)
Cappuccino
Jediné, čo mi na dokumente výraznejšie prekážalo, boli neustále opakovania predošlého diania (asi už vopred rátali s reklamami), ale inak som bol nadmieru spokojný. Od starovekého spôsobu tetovania pôvodných obyvateľov Nového Zélandu, cez Japonského majstra vo svojom obore, až po Hollywoodského tatéra celebrít. História, symbolizmus, vášeň.(27.2.2012)
terunka003
Skvělý dokument. Obzvlášť první polovina, která pojednává o historii a kultuře různých "kmenů" a států a včetně jejich starobylých forem tetování. Druhá půlka už byla jen v Americe (jak jinak). Ameriští vojáci mi třeba přišli už moc kýčovitý a ten extrém, to byl opravdu extrém! Každopádně "průvodce byl frajer, když se nechal tetovat třeba japonskou metodou. A důležitá myšlenka potvrzena - tetování má něco znamenat, ne že se nechám tetovat, když to má i kámoška. ..se svojí kočkou na nártu si připadám jak loser.. (9.2.2013)