Manglehorn (festivalový název)

Manglehorn

Manglehorn

(festivalový název)

USA, 2014, 97 min

V podstatě tradiční one man indie show áčkového herce v podobě varovného příběhu pro muže blížících se do krize pozdního věku. Zatrpklý Pacino zde rozvážně bloumá svým fádním maloměšťáckým životem, v kterém ho doprovází jediný přítel - milovaná kočka Fannie, aby na závěr díky 'ženě za pultem' prozřel a pochopil, že je na čase zase trochu žít, zapomenout na minulost a domnělé křivdy a mít opět rád lidi. // Febio 2015(27.3.2015)

[Febiofest 2015, Praha] Typický zástupce americké nezávislé scény. Průměrné drama, které by měl do podvědomí vytáhnout hvězdný hlavní představitel. A zde to není nikdo jiný než sám velký Al Pacino v roli zabšklého postaršího pana Manglehorna. Neatraktivní námět, děj a ani Al Pacino to nezachrání. Kvalitně natočené, čisté nic.(29.3.2015)

• Xmilden

Pačínova kariéra začíná nabízet v posledních letech podobné srágory jako De Nirova, často možná i horší. Nevím co nutí 75tiletého chlápka, který filmovému světu už nabídl zcela vše, aby vzal hlavní roli a prakticky neslezl z plátna. Na jeho obhajobu, ale musím dodat, že by takhle slabý snímek neobstál zřejmě ani s Leo DiCapriem. Naprostá zbytečnost a jen další prznění kdysi vyjímečného herce. 20%(22.10.2015)

On je to smutný příběh a ve svém finále krásný, ale jeho pojetí je tak obyčejné. Ano, tohle je lidský život a takhle může probíhat, ale nebýt Ala Pacina, který opět exceluje a nedává na odiv svou velikost, tak je to snadno zapomenutelný snímek, který jen přehlédnete a ráno už si na něj nevzpomenete. Za to herectví ale dávám hodně.(30.9.2015)

• DonBraso

Tenhle film doopravdy není pro všechny.Al poslední dobou vybírá kousky,kde je skoro jenom on.Bohužel léta už jsou znát,filmařsky se snaží zařadit trochu do starýho bejka,který si odehraje svoje a končí.Phil Spector mě taky nebavil a ani tohle.Vlastně jestli se film někam posunul,tak jsem ho nejspíš v pravý čas vypnul.Menší filmy můžu,ale tohle mě utahalo ke spánku.Klasicky dvě za Ala,protože on je pan herec a i kdyby hrál v pornu,tak mu ty dvě za ten film stejně dám :) Jsem zvědavý na Danny Collins,jestli Montana zas udeří do mého správného srdíčka.(24.7.2015)