(festivalový název)

USA, 2014, 97 min

• DonBraso

Tenhle film doopravdy není pro všechny.Al poslední dobou vybírá kousky,kde je skoro jenom on.Bohužel léta už jsou znát,filmařsky se snaží zařadit trochu do starýho bejka,který si odehraje svoje a končí.Phil Spector mě taky nebavil a ani tohle.Vlastně jestli se film někam posunul,tak jsem ho nejspíš v pravý čas vypnul.Menší filmy můžu,ale tohle mě utahalo ke spánku.Klasicky dvě za Ala,protože on je pan herec a i kdyby hrál v pornu,tak mu ty dvě za ten film stejně dám :) Jsem zvědavý na Danny Collins,jestli Montana zas udeří do mého správného srdíčka.(24.7.2015)

Asi najlepsi film Davida Gordna Zeleneho : Pacino /Kmotr, Serpico/ tentokrat v roli chlapika, ktory sa ludi strani, zije skor sam...... a nema rad spolocnost. Krasne je zobrazena postupna premena jedneho clkoveka, film ma vyborne kludne pomale tempo, kvalitne herecke vykony, vyborne dialogy ...... Holly Hunter bola nadherna, jeden z filmov, ktore pohladili po dusi aj obstarozneho mentalneho invalida ako som ja : 65 %(29.5.2018)

[Febiofest 2015, Praha] Typický zástupce americké nezávislé scény. Průměrné drama, které by měl do podvědomí vytáhnout hvězdný hlavní představitel. A zde to není nikdo jiný než sám velký Al Pacino v roli zabšklého postaršího pana Manglehorna. Neatraktivní námět, děj a ani Al Pacino to nezachrání. Kvalitně natočené, čisté nic.(29.3.2015)

• Lacike

Su filmy o starych ludoch, ktore su natocene tak, ze bavia aj mladych a potom su filmy, ktore si vychutnate len ked mate spravny vek. Na to aby som si tento film vychutnal este nie som dost stary a dufam, ze este dlho nebudem. Nemam tomu objektivne co vytknut. Proste cela ta zapletka isla uplne mimo mna a nezachranil to ani ako vzdy skvely Pacino. Vysledkom je taky melancholicky pomaly film pre starych ludi.(26.11.2015)

Kdo není indie pozitivní, pro toho Manglehornova odysea nebude. Zasmušilý Pacino se totiž celým filmem jen protoulá a propotácí a s výjimkou občasného záchvatu vzteku si jede ve svém pomalém basetím minimalismu. A čím déle se v něm válí, tím víc mi film sedí, ale na víc než na příjemnou nezvyklou podívanou to nestačí. Některé problémy totiž příliš bagatelizuje a pár maličkostí naopak neúměrně nafukuje. Což je v citlivém tématu osamoceného stáří, kdy jsou partneři pryč, děti příliš dospělé a vnoučata příliš daleko, vyložená škoda.(26.3.2015)