Noční oční

(amatérský film)
Horor / Komedie / Krátkometrážní
Česko, 2010, 9 min

Kdo je útočník a kdo je oběť? Příběh o oční doktorce, která se vracívá pozdě domů a o temném Kladně. (Rosana)

choze

Neškodný, klišovitý a zdálky předvídatelný komediální horůrek, který se bohužel rychle zbaví svého jediného esa - atmosférické noční kliniky. Hlavní herečka nic moc výkon. ()

Hrabka

Tak toto je asi Rosanin průměr. Dobrá atmosféra a hodně dobrá hudba! Příběh je solidní, k pousmání, ale možná bych tam ten humor ke konci netahal. Hlavní postava jako herečka ovšem nic moc. ()

Peytl

Vzhledem k sexuální frustraci zdejšího osazenstva není divu, že se objevila i hodnocení hraničíjí, či už překračující demenci vyvolanou tlakem semena na šedou můru kostkovou. Ano, jsi to i ty, Topře, v poště požaduji vysvětlení a nejen u této sračičky. Já, tedy člověk, který praktikuje zdravý sexuální život, pak nemohu plýtvat zdejšími pizdami jen proto, že slečna režisérka je spíše madam Rosana. Některá tajemství by zkrátka měla býti zjevena, že oko je důležitý orgán (děkuji slečno DrVoštěpová), tedy na revanš "pokud není talent, serte na to, ušetří vám to v budoucnu mnoho traumatizujících chvil." Koneckonců, živit se jako kurva, tupá pipka, či dement, není úplně k zahození... sám jsem toho důkazem. ()

Carol Pifková odpad!

Drahá Rosana. Možno nie si zlý človek ale na toto sa vykašli. A ak tvoji kamoši to chvália sú falošní. To, že ťa to baví neznamená, že na to má každý. Tvojim amatérskym filmom (škoda, že amatérskejšie označenie pre toto neexistuje) chýba istá dávka logiky a navyše asi si mýliš žáner komédia s niečím iným. Neviem ako ostatní ale to, že sa do dákej kotolni nalepí pár plagátov očných šošoviek, neznamená, že miestnosť pôsobí ako ordinácia optika. Ešte sa mi nestalo aby sa lekár delil v ordinácii o jednu stoličku s pacientmi a aby sestrička bola oblečená ako prostitútka. ALE! Mala plášť tak tým pádom to musela byť prinajmenšom dáka praktikantka! Úprimne, kamera otras. Ale okej berieme to ako amatérsky film, a občas nie sú finančné prostriedky na to aby to vyzeralo lákavejšie. Bohužiaľ ak aj upustím od tohto faktu, vôbec to lákavé nebolo. "Útok" na muža kľúčmi bol dosť nevydarený a nelogický nakoľko sa ho pani optička v hrubom upotenom roláku, ktorý mala celý deň na sebe, ani nedotkla, a navyše to ako sa zahnala tak je nemožné aby mu oko vypichla a ešte s cievami vytrhla tak aby ostalo na tupom kľúči. No po hláške, to oko som už niekde videla alebo čo to bolo za sračkovú vetu som dostala menší dávivý reflex, pretože to oko musela byť dáka cukrovinka, pretože pri zábere na dúhovku sa mi chcelo plakať a vravela som si panebože prečo?! Ale okej akože žáner komédia. Ešte by som chcela pripomenúť, že pani optičku ak na budúce bude niekto naháňať nech sa nepohybuje ako tuleň a nech beží ako o život Forrest Gump by ju obehol 2x. ()

StevenW.

Mini povídka jak vystřižená ze seriálu Povídky ze záhrobí,má tu správnou dávku černého humoru,kterou mám rád.Budete se možná trochu bát,ale určitě se na konci budete smát.Je to smutný ale je to tak.Za tohle dílko by se nemusel stydět ani Tim Burton.:-) ()

korbitch22

Velká škoda,na amatérskou práci skvělá atmosféra i výborně vybranej hudební motiv,dobrý herci....mladá doktorka mrtě sedí,kamkoliv přijdete vidíte většinou ucha hned po škole,sestřička je až moooc sexy :-),hereckej projev dobrej.Střih i narůstající tempo výborné...ale pak brutální fail!!!jak za ní běží...to by na ni asi křiknul že je to on,z tý ordinace aby zastavila...nebo něco.škoda..lepší konec a jasných 5*...tenhle to bohužel srazí na ty 3*..ale pěkné :-) ()

heyda

Hodně špatně odehrané (i na amatérský film), ta doktorka byla hodně nesympatická a celý příběh byl příliš průhledný. 2 hvězdičky jen za hudbu a docela vpoho kameru. ()

SOLOM.

Další z českých krátkometrážních snímků, který se ke mně dostal způsobem typu: Tak tohle bys měl vidět! No a opravdu jsem nestačil zírat, co všechno jsou lidi schopní hodit na československou filmovou databázi. Tohle je mé první setkání s „tvorbou“ režisérky Zvelebilová a popravdě já nadšení některých zdejších hodnotících nesdílím. Jak vidno není to její jediný příspěvek, takže se asi někdy v budoucnu mrknu na další její tvorbu, ale pro příště bych jí radil odstranit z žánru (horor). S tím tenhle short neměl nic společného, ale to jen tak okrajově. Jedinou pozitivní věc jsem v něm našel – hudební vložku – ta byla dobrá. No a potom možná visáž její sestřičky. Tím však všechno dobré končí. Pro příště by bylo možná se více zaměřit na onu komickou stránku, protože ani ta mi legrační moc nepřišla. ()

GodComplex

To amaterske herectvi me vylozene rozsekalo, ale jinak se mi cely film snipersky trefil do vkusu. Hlavni plusove body za pouziti elektronicke hudby a sexy sestricku. "Radi tam nejakej uchylak. Vem si neco do ruky a az te napadne, tak po nem seknes, on se lekne a utece." 7/10 ()

MartinNDL

Tohle se mi líbilo. Oceňuju přechody mezi "vážným" filmováním a sebeparodií, kterou někteří v hodnoceních filmečku vyčítaj, ale podle mě je to jistým záměrem autorky. Jinak bych měl velkou radost (jestli je to tak), kdyby to celý bylo koncipovaný jako divák - sexuální úchyl, což se projevuje detaily v první části filmu, konkrétně zdůrazňování sexuálně atraktivních partií Rosany v případech, kdy příběhově důležitějším objektem bylo něco jiného (klíče atd.) Zároveň se mi líbí "bonus pro fanouška", který se na film podívá podruhé (oko na stole a nový pohled na doktorku jako úchyláka). A teď se dostávám k prakticky jediný výtce, která je pro mě ale poměrně důležitá. Rozhodně bych vyhodil flashback (v titulcích navíc uveden jako beck, což je správně jedině se šunkou na fotbal). Při třech postavách a sedmiminutový stopáži je zbytečný a jenom dělá z diváka idiota, nic nového nepřináší, ani reálně neobjasňuje. Celkově mám Noční oční výrazně radši než další dva filmy, co jsem od Rosany viděl (O královské stolici a Evoluci) a to nejen proto, že jí to tu fakt sluší. ()

honajz2

Já černý humor můžu, ale vyprávět mi ho 7 minut (a i ten "vtip" byl trapný, pitomý a předvídatelný), to fakt ne. Herecké výkony horší, než kdybych se díval na vystoupení divadla složeného z žáků základní školy... Nu což, pojďme si rozebrat děj tohoto umění. Rosana pracuje na oční a nejspíš je velký profesionál, když má ordinaci na záchodě a visí jí tu pár obrázků očí (mezi nimi je třeba i oko draka nebo mimozemšťana, pro neobvyklé klienty). Pak jí zdravotní sestra řekne, že ve vlaku je úchyl. Ona totiž pracuje v Praze a bydlí v Kladně. No jo, ale řekla ve vlaku, třeba řádí někde u Osoblahy a nějaké Kladno mu je ukradené... Pak přijde klient, herecky asi nejnadanější poleno ze všech, má nějaké smetí v oku, tak mu to milá očařka zadarmo vyndá a klient jde pryč. Je noc, Rosana jede domů, záběry z vlaku, pak roztřesený neidentifikovatelný sen a Kladno. No, natočit v noci Merkur Casino atmosféru neudělá. Tam je zničehonic její klient, který se za ní rozeběhne, při tom občas máchá rukou (nebezpečný úchyl!!!). Pak dojde očařka domů, vytáhne klíče a na jednom z nich je BACHA ULTRA MEGA BRUTÁLNÍ SPOILER oko zmíněného klienta pokryté červenou vodou od vodovek. Očařka pak oko zahodí a jde domů. HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA. Konec. Vysoká hodnocení budou asi od kamarádů, třeba StevenW. bude ten její klient... No, jedno se tomuhle filmu musí nechat. Můžu natočit i tu nejamatérštější sračku a bude na ČSFD. Co já vím, možná to fakt udělám. Hvězdička za výběr jakž takž ucházející hudby... ()

pufina

Ze začátku bych vůbec nezmiňovala o tom, že se někde pohybuje úchyl - díky tomu je úplně jasně převídatelný děj. A herecké výkony tomu taky nepomáhají, spíše naopak. Dobrá hudba, ale k hororové atmosféře je potřeba víc než to.. ()

alchac odpad!

Co při pohledu na kolegyni hlavní hrdinky vypadá dvě minuty jako amatérské porno není ve výsledku ani vtipné, ani děsivé (ani porno), ale pouze trapné. Takže zase mi jednou hlodá v lebce otázka, proč čím očividněji se někomu nedostává filmařského nadání, tím více touží páchat audiovizuální zvěrstva a ještě je veřejně šířit. ()

Avathar

Tá hudba bola mizerná a pílila mi uši. A zvyšok na tom tiež nie je dvakrát dobre. Celkom ma to svojou naivitou (herci, dialógy) bavilo, ale len keď sa to odohrávalo na klinike. Potom to už bol len bordel, hopkajúca herečka, predstierajúca, že šprintuje pred útočníkom, jej útok čisté wtf a ten debilný flashback tam bol načo? Inak tá tenisová loptička (alebo čo to bolo), čo hrala oko, pobavila. ()