Automobil budoucnosti

(TV film)
  • USA Nova: Car of the Future
všechny plakáty

Osm set milionů automobilů. Pokud bychom je seřadili jeden za druhým, nárazník na nárazník, obkroužily by zeměkouli asi stokrát. Tolik automobilů jezdí v současnosti po silnicích. Liší se nejrůznějšími tvary a barvami, jednu věc ale mají společnou. Náš dopravní systém pohání téměř výhradně, z více než 95 %, ropa. Za posledních deset let jsme spotřebovali čtvrtinu ropy, kterou lidé vytěžili za celou svou historii. Tempo naší spotřeby ropy se tedy zrychluje. Hrozivé jsou prognózy, které předpovídají, že v roce 2050 budou v provozu dvě miliardy automobilů, tedy dvaapůlkrát více než v současnosti. (oficiální text distributora)

Marze

Problém je co zaznělo v dokumentu stojí to zatím víc energie než dostaneme. Vyrábět ethanol z potravin, zde z kukuřice a jezdit na to v autě je zrůdnost. Nenapadlo vás někdy. že všechny problémy s likvidací planty by se vyřešily, kdybychom jako lidstvo nemnožili jako veverky? ()

majo25

Zaujímavá téma, i ked zase nudnejšie spracovanie. Bratia sú ale vtipný a preto o trochu lepšie ako nemecký dokument o rovnakej téme Zapni a jeď. Hodnotenie: 65% ()

Hapretor

Zajímavé. S ropou jsme v prdeli. Takže budeme jezdit na vodík, sluneční energii, nebo elektřinu. To jsem zvědavý, jak to pokročí. Nebýt těch dvou magorů, co celou dobu trapně hláškovali, je to záživné více. ()