Física o química (TV seriál)

• angličtina

Physics or Chemistry

Komedie / Drama

Španělsko, 2008–2011, 96 h 15 min (Minutáž: 75 min)

Tvůrci:

Carlos Montero

Ana Milán, Andrea Duro, Javier Calvo, Angy Fernández, Úrsula Corberó, Nuria González, Maxi Iglesias, Àlex Batllori, Marina Gatell, Fele Martínez, Michel Brown, Emma Caballero, Adam Jezierski, Sabrina Garciarena, Olivia Molina, Isak Férriz, Miriam Giovanelli, Aura Garrido, Carlos Olalla, Óscar Sinela, Pablo Espinosa, Lucho Fernández, Carmen Sánchez, Xenia Tostado, Julio Vélez, Jorge Páez, Teresa Arbolí, Marisol Membrillo, María Casal, Arturo Querejeta, Adriana Torrebejano, Fernando Andina, Joaquín Climent, Armand Petri, Marc Clotet, Verónika Moral, Ana Fernández, Enrique Arce, Amparo Valle, Álex Barahona, Sergio Mur, Javier Hernández, Ramiro Blas, Cecilia Freire, José Luis de Madariaga, Gonzalo Kindelán, Jaime Ordóñez, Ángel Amorós, Nasser Saleh, Jordi Gràcia, Luis Mottola, Chus Herranz, Cristina Alcázar, Víctor Palmero, Nacho López, Arantxa Aranguren, Joel Bosqued, Borja Elgea, Farah Hamed, Lucía Caraballo, Raquel Guerrero, Cristóbal Pinto, Sebastián Haro, Blanca Romero, Javier Quintas, José Manuel Seda, Javier Sanz, Cecilia Rivera, Álex Martínez, Antonio Gómez, Xavi Mira, Antonio Reyes, Mark Schardan, Juan Pablo Di Pace, Amaia Lizarralde, Fede Rey, Gonzalo Ramos, Lorena Mateo, Sergio Parralejo, Alberto González

Výborný španielsky seriál z prostredia strednej školy Zurbarán o vzťahoch študentov, profesorov, láske, sexe či (iných) drogách, ktorý sa nevyhýba téme menšinových sexuálnych orientácií, čo bolo dôvodom, prečo som ho začal pozerať. Seriál sa občasným klišé, ako sám život, nevyhne, a predsa je cítiť, že nejde o typický tínedžerský seriál o ničom. Realistickosť mu dodáva fakt, že nie je vždy optimistický a nie všetko sa v ňom končí tak ako by si to jeho protagonisti a diváci želali. V tomto seriáli sa zišlo veľa výborných veľmi profesionálnych hercov, ktorí nielenže sú úplne prirodzení, ale dokážu si diváka aj získať. Zo študentov som si obľúbil tak neskutočne roztomilého Fera, Isaaca, a neskôr aj Gorku, naivného a vždy veselého Davida, prostorekú drzú Yoli, Ruth a Paulu. Z učiteľov to boli Olimpia, Clara ,ale aj Irene a Blanca. Trochu ma mrzelo, že v posledných epizódach sme počúvali väčšinou anglické piesne, keďže seriál má skvelý soudtrack plný výborných songov a povedzme si narovinu, práve to, že sú španielske, nielen piesne, ale aj celý seriál, je dôvod, prečo je taký skvelý! ***** Quiero FoQ !(31.1.2013)

Výbornej seriál!(12.8.2011)

• - Natáčení probíhalo od března roku 2008 do června 2011. Produkce skončila kvůli poklesu sledovanosti, přesto však bylo později zváženo „obnovení“ seriálu se zcela novým obsazením. Proběhly dokonce konkurzy na role, avšak později došlo opět k odložení. (Monika22)

• - José Manuel Seda a Ana Milán si spolu zahráli i v seriálu Yo soy Bea, kde spolu měly jejich postavy také poměr. (Seu4)

• - José Manuel Seda v rozhovoru uvedll, že Ana Milán líbá nejlépe ze všech žen. (Seu4)