Je třeba zabít Bona

Killing Bono

Hudební / Komedie

Velká Británie / Irsko, 2011, 114 min

najprv som myslel, že ide o autobiografiu U2, inzerát na nástenke, prvé koncerty v telocvični (myslím, že U2 – samozrejme nie pod menom U2 – odohrali prvý koncert vôbec v školskej jedálni, ale to je jedno), v podstate všetko tak ako som to čítal v biografii U2, film ubiehal rýchlo, herci výborní, dostatočne vtipný a zábavný scenár, dialógy, kvalitné vtípky, vynikajúce pesničky (rock-pop, alternatívny rock) http://www.youtube.com/watch?v=VwQY-8VkVbs film je dobrou ukážkou toho, že aj biografická téma môže byť podaná vtipne, s nadsádzkou, však i samotný osud kapely Shook UP je v podstate vtipný a zábavný! ... podobný film Na pokraji slávy (2000)(12.5.2011)

"Počuješ tú pesničku? To si robí srandu, alebo čo? Ešte nenašiel čo hľadá..On má všetko, čo kedy chcel! Nie on má všetko čo si ty kedy chcel" .....Projekcia ako vyšitá. Teda psychologický obranný mechanizmus, ktorý dlhé roky sprevádzal život Neila McCormicka, než pochopil, že chyba spočíva niekde úplne inde, ako v Bonovi. Zaujímavý príbeh, o ktorom som ani netušila a ktorý veľmi pekne okrem hlavnej dejovej línie dopĺňa aj samotnú osobnosť Bona či vlastne dospelého Paula Hewsona...milujem U2 takže toto bolo naozaj niečo pre mňa! https://www.youtube.com/watch?v=Zhi6nNYNOxQ PS: a ešte toto http://fuckyeahbonovox.tumblr.com/post/3953899857/hes-married-to-his-childhood-sweetheart-our ....všimnite si kto napísal popis k fotografii :-)(10.7.2015)

The measure of a man is what's left when fame falls away. Killing Bono aneb o Bonovi víceméně bez Bona. Zábavný film s dobrou doprovodnou hudbou a skvělou atmosférou sedmdesátých let. Navíc v hlavní roli můj oblíbenec Robert Sheehan. Postava Neila (Barnes) neuvěřitelně štvala tou svojí hrdostí a zabedněností, ale tak to asi mělo být. Škoda, kdyby se párkrát rozhodl jinak, mohla tu být daleko lepší kapela než U2 (i když mně se písničky Shook up i tak líbily mnohem víc). Holt takový je showbusiness. Příjemná oddychovka na večer :)(28.6.2012)

• ywo666

Tak toto ma prekvapivo nebavilo. Kde sa stala chyba. Dúfal som v komédiu. Ale je to slabá komédia. Najvtipnejší mi príde Pete Potlethwaite. A ani ten zas až tak super nebol. Krysten Ritter my neprišla tak sexi ako kedysi. Hudba ma až tak nezaujala. Faktom, je že nie som až taký fanúšik U2. Čo ďalej. Bratia mi celkom lezú na nervi. Nebyť pár vedlajších postáv ako manažér, domovník, tlouštík, čo ide na pápeža, mafián tak by bol film doslova utrpenie. Je to tak medzi 2-3* ale dnes mám náladu byť prísny.(4.10.2012)

Film s dobrou muzikou, pri ktorom som sa celkom slušne bavila. Chlapci mali neskutočnú image, radosť na nich pozerať ... uf. Neil McCormick žil vo svojom svete, sníval svoj sen a ľuďom okolo kazil život ... ale zase, kde by všetci boli bez jeho snívania ... on by písal snáď ešte lepšie a jeho brat by minimálne hral v U2 :-))) ... taký egoista, ale s dobrým srdcom ..(13.1.2014)

• - Ben Barnes písně "Where We Wanna Be" a "The Great Beyond" nazpíval osobně. (skinny)

• - Skuteční bratři Ivan a Neil McCormickovi si ve filmu také zahráli, a to osoby, sledující jeden z prvních koncertů v prázdném baru.

• - Než byl film natočen, musely být Benu Barnesovi ostříháíny vlasy. Poté si však tvůrci uvědomili, že je třeba natočit také scény, ve kterých bude jeho postava douhovlasá. Některé scény proto Barnes natočil s parukou. (veronys)