Je třeba zabít Bona

Killing Bono

Hudební / Komedie

Velká Británie / Irsko, 2011, 114 min

Něco mezi biografií a prdlou komedií. Je potřeba se na film takto dívat, protože ani jedno samo o sobě to není. Kdo se té kombinaci nebude bránit, užije si moc příjemný a skvěle odvyprávěný příběh. Každé druhé důležité rozhodnutí hlavního hrdiny jsem s ním prožíval a říkal si, že snad konečně... a to mi hlavní hrdina ani moc sympatický nebyl. Když jsem si navíc přečetl, že Ben Barnes vše sám odzpíval, musel jsem uznale pokývat i nad jeho výkony. Jeho hlas na vystoupeních mi hodně připomněl frontmena kapely The Darkness.(7.10.2015)

Miluju tyhle ostrovní garážové-pub story, které dokážou svým punkovým šmakem zaujmout i bez nablýskané pompéznosti a je úplně jedno jestli vyprávějí o fotbalové jedenáctce nebo marné snaze vyškrábat se na rockerský Olymp. Jednoduchá přímočarost, sebepráskačská ironie, autobiografické základy a hlavně SEX, DRUGS and BONO....bez Bona. "Tohle je rock ´n´roll, vy buzny".(13.1.2015)

Docela by mě zajímalo, co z příběhu byla pravda, a co si scénáristi vymysleli (je mi jasný, že se asi nikdo nepokusil zabít Bona, ale co ten zbytek). Je trochu škoda, že většina stopáže se věnuje jenom úsilí neznámý kapely prosadit se. Určitě by bylo zajímavější sledovat "půl na půl" dění v neúspěšný kapele a v megaúspěšnejch U2. V rámci možnosti se ale tvůrcům povedlo z danýho tématu vytěžit téměř maximum. I když nejsem fanouškem U2 ani rockový hudby, tak jsem se nakonec příjemně pobavil. Jako oddechovka na volnej večer to neni vůbec špatný, žádný zázraky ale nečekejte. PS: Pokud jste fanoušci U2 a (nebo) rockový hudby, přidejte k hodnocení ještě jednu hvězdu.(27.2.2012)

Film s dobrou muzikou, pri ktorom som sa celkom slušne bavila. Chlapci mali neskutočnú image, radosť na nich pozerať ... uf. Neil McCormick žil vo svojom svete, sníval svoj sen a ľuďom okolo kazil život ... ale zase, kde by všetci boli bez jeho snívania ... on by písal snáď ešte lepšie a jeho brat by minimálne hral v U2 :-))) ... taký egoista, ale s dobrým srdcom ..(13.1.2014)

Zkrátka mě bavilo sledovat jak jeden irskej arogantní blb kazí život jak sobě, tak především svýmu bráchovi, kterej měl velkou šanci prorazit do světa jako kytarista slavné kapely U2. O to víc, že je to natočeno podle skutečné události. Ben Barnes byl fakt na facku, což byl účel, takže plus pro něj a Robert Sheehan je fakt skvělej herec a zatím mě v žádnym filmu (natož v seriálu) nezklamal. Jako bratři se mi oba líbili a stejně tak jejich příběh točící se kolem hudebního světa. P.S. Zajímavá proměna Barnese, kterej na začátku fakt vypadá na takových sedmnáct a na konci už je to normální třicátník.(4.11.2011)

• - Ben Barnes písně "Where We Wanna Be" a "The Great Beyond" nazpíval osobně. (skinny)

• - Ben Barnes o sobě říká, že neumí tancovat, a tak je rád, že si mohl zahrát v takovéhle komedii, aby svůj srandovní tanec využil. (veronys)

• - Než byl film natočen, musely být Benu Barnesovi ostříháíny vlasy. Poté si však tvůrci uvědomili, že je třeba natočit také scény, ve kterých bude jeho postava douhovlasá. Některé scény proto Barnes natočil s parukou. (veronys)