• Východní Německo

Východní Německo, 1985, 90 min

Helge Trimpert

Stefan Kolditz

• anderson

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 = 10.5.1986, v pôvodnom znení s titulkami (30.12.2010)(30.12.2010)

• MickeyStuma

Western, indiánka, nebo jen pouhopouhý zálesácký film? Těžko posoudit. Každopádně na to, že se jedná o dílo Východního Německa v koprodukci se Sovětským svazem, lze něco takového námětově, obzvlášť na svou dobu vzniku, považovat za hodně silný kalibr. A je to i ukázka toho, jak může dopadnout film, který se vlivem protiimperialistické politiky nesměl podobat těm západním. A tak vznikl, svým způsobem, dobrodružný snímek z Divokého západu naprosto postrádající veškeré westernové dobrodružství. Bída s nouzí je ještě slabé ohodnocení. Dal by se snad posoudit jako televizní inscenace natáčena v exteriéru. Použitá evropská krajina je pro nás Evropany nepřehlédnutelná. Příběh však kupodivu nejenže není špatný, ale naopak dokonce i zajímavý. Jen je po filmové stránce špatně zpracovaný. Avšak na deštivé nudné odpoledne by snímek postačit mohl. Jako nenáročný film pro celou rodinu nijak neuškodí ani malým dětem.(17.4.2020)