Chudoba má mnoho příběhů (neoficiální název)

• Dánsko

Armut kennt viele Geschichten

Krátkometrážní / Drama

Dánsko, 2010, 1 min

Isabel Prahl

Isabel Prahl použil zaujímavý námet, ako poukázať na sociálne problémy dnešného sveta. Čo sa môže zdať, ako prekrásne, perfektné, neuveriteľné, nemusí byť vždy pravda. Toto je hlavná myšlienka, ktorá v nás má vyvolať súcit, no nato, aby sa tak stalo, je ale film príliš krátky.(5.5.2011)

Nač být pesimistou, když můj život může být krásný jenom proto, že tomu věřím? Myšlenka totiž tvoří skutečnost a já jsem nikdy nebyl šťastnější než tady a teď. A ten kluk se bude mít ve svém podělaném životě taky strašně skvěle.(9.6.2012)

Námět úžasný, ale mohl být využit lépe a hlavně déle. Jinak moc hezké.(23.5.2011)

Jedna minuta a jak dokáže chytit za srdce.(17.10.2011)

mám úplně stejné dojmy jako thorewi... minuta je zbytečně málo, ale myšlenka je skvělá. 60%(2.1.2011)

Velmi zajímavá a podnětná minuta, avšak obávám se, že jak rychle mnou tento minisnímeček prošel, tak rychle i zmizí a už si na něj nevzpomenu :-((1.6.2011)

Nezvykle krátký a úderný snímek, který vyzdvihuje a apeluje na sociální problémy, které zde vždy byly a budou. Tentokrát z pohledu malého chlapce, který skrze svou fantazii dokázal mentálně přemoci svou vlastní chudobu.(12.1.2011)

nápad zajímavý, leč nevyužitý..(4.12.2012)

Pěkné a milé:), ale souhlasím se zbytečně krátkou stopáží, námět je velmi dobrý.(23.9.2011)

No, budu se opakovat, námět je to hezký ale v tom mžiku jsem to hned nepobrala, bylo by fajn to příšte víc domyslet.(22.7.2011)

Konfrontácia dvoch pohľadov na svet. Optimistického chlapca, ktorý kvetnato opisuje svet, v ktorom žije. Jeho pesimistická spolužiačka len s nedôverou počúva a na konci ho obviní, že je klamár. Je len na nás, ktorý svet si vyberieme.(7.1.2011)

Hodne povedena minuta, skoda, ze nebyla delsi:-).(15.2.2015)

Námět super jen jak je to krátké !!! ( 8.4.13/MAC )(8.4.2013)

Mám z toho podobný dojem ako viacero ľudí. Pekný námet, aj spracovanie, ale príliš minimalistické. Naozaj to mohlo byť aj o kus dlhšie, o tejto téme by sa dal natočiť aj celkom pekný dokument.(12.9.2013)

A jaký jste měli den Vy?(15.2.2015)

Velmi pěkná myšlenka, bohužel však na můj vkus příliš krátký snímek, než abych mohl dát vyšší hodnocení. Než se člověk plně vžije do myšlení a emocí dítětě / vypravěče / protagonisty, tak už na něj koukají závěrečné titulky. Navíc samotný závěr - bohapustý výkřik do prázdna nějaké spolužačky a obvinění ze lži (je bujná fantazie lhaním?) - mě přišel příliš jednoduchý a nevím jestli bylo jeho účelem podpočit pointu, ale pro mě ji spíše zkazil. Tedy dle mého názoru trochu promarněný potenciál.(2.1.2011)

Má jediná výtka se týká toho, že pravou podstatu krásy dětského myšlení nám ukazuje jen jediná minutka. Je to moc hezké, co si dokáže mladý klučík představit a najít ve všem něco krásného. Chudý chlapec má vždy o dost bohatší fantazii, než nějaké bohaté, rozmazlené děcko, které tráví čas u nesmyslných televizních pořadů a počítačových her. Když nemáte mnoho v majetku, můžete nalézt mnoho v rodině a světě okolo. Záleží na úhlu pohledu, jestli se necháme zdeptat vlastní situací, nebo najdeme něco hezkého v tom, co máme.(25.7.2013)

Nápad je skvělý. I bez peněz se jde bavit, pokud trochu zapojíme fantazii ...(22.5.2011)

Jednoduše záleží jen na úhlu pohledu, buď můžeme mít špatný den a nebo prostě ten nejlepší.Hodně hezké.(6.6.2016)

Krásné... fantazie některých je tak tak bohatá, tak jim ji neubírejme a hlavně nezabíjejme ji...(24.1.2011)

<< předchozí 1 2