Amanda Knox: Vražda v Itálii (TV film)

Amanda Knox: Murder on Trial in Italy

Drama / Krimi

USA, 2011, 87 min

Filmy podle skutečných událostí beru s velkou rezervou a vlastně je mi fuk, jestli jsou realitou opravdu inspirované, nebo si je někdo vycucal z prstu. Hlavní je pořád kvalita. Filmy, které se zabývají vyšetřováním zlo/činů a soudními procesy mě naopak těší skoro vždy a většinou i kvalitní jsou. Ale tak nějak mi připadá, že je jich pomálu. Amanda Knox nepřekvapí nikoho, kdo už nějaký ten vyšetřovací/soudní film viděl, ale i tak se dá, ačkoli nijak nevybočuje z průměru. Vlastně je hodně znát, že je to spíš televizní rekonstrukce, než pořádný film, ale když ta Hayden je tak roztomilá (ikdyž už ne tak sexy, jak byla ve Vříškotu s tím svým cool hair lookem), že si mě film do konce přece jen udržel. Ale hrát titulní roli nějaká méně známá/charismatická herečka, asi hvězdu srazím. Jednou větou - Bestie Karla pro náctileté. 50%(8.1.2012)

• rowdys

Ak sa chcete zorientovať v prípade Amandy Knox, tak tento americký paškvil ani nepozerajte. V jednom kuse zavádza, je plný faktických chýb. Neviem si predstaviť ako sa tvorcovia pripravovali na film, keď nesprávne interpretujú i tie najzákladnejšie dôkazy, ako že Knoxovej krv sa našla vo vzorke Kercherovej krvi, pričom v skutočnosti šlo len o DNA a aj to len preto, že zdieľali spoločnú kúpeľnu (navyše vzorka sa v Guedeho procese ako dôkaz úplne vylúčila). Z Guedeho rovno spravili Knoxovej dílera, nehovoriac o tom, že pri výsluchu polícia i žalobca hovoria anglicky, pričom práve straty v preklade z taliančiny stáli za tým, že si Knoxovej výpoveď odporovala s predošlým výsluchom a mohol by som pokračovať výpoveďou majiteľa obchodu, Knoxovej rozhovorom so spolubývajúcimi krátko po vražde, kde prezrádza, že Kercherovú našli s podrezaným hrdlom, pričom tak film zo seba nechcene vlastne spravil prívrženca žaloby atď atď... Ak si nechcete nechať skresliť mienku, film ani nepozerajte a radšej si prečítajte zhrnutie doterajšieho procesu na wikipédii, ktorá je aspoň podložená citáciami. Lifetime si totiž, mám pocit, fakty cucali z prsta.(6.4.2011)

Film je film a nikdy netreba brat vazne poznamku 'podla skutocnych udalosti'. Tvorcovia si podla vsetkeho niektore fakty prisposobili, ale treba povedat, ze prave preto je to film a nie dokument o pripade Amandy Knox. TV spracovanie je z neho vyrazne citit a nezachrani to ani velmi sympaticka hlavna predstavitelka :)(4.2.2013)

Nelíbilo se mi především celé to ladění filmu do té role "Amanda - mučednice". Ať mám na celou tuto kazu jakýkoliv názor, a už ji nějakou dobu sleduji, tak se mi zdálo, že se nestrannost filmu nějak nevydařila. To mi asi nejvíc vadilo. PS: Mám tu oponenta v názoru na celou tuto kauzu, což do toho jen vznáší novou atmosféru. Avšak si nemohu odpustit poznámku, že podle mého soudu není možné měnit verze výpovědi (TOHO, CO BYLO) na základě jazykové bariéry.(26.2.2012)

Myslím,že film je celkem koukatelný a dokonce napoprvé dost zajímavý celým dějem.Samozřejmě se jedná o zcela obyčejnou průměrnou kriminálku,ale já se zadíval a bavilo mě to až do konce.Ale upozorňuji předem,že se hlavně jedná o vyšetřování vraždy a soudní jednání,což doslova velká scéna s onou vraždou tam není,jen určité úryvky při poskytnutí verze vyšetřovatelů u soudu.(1.11.2012)

• - Skutečná vražda, o které film vypráví, se stala v Perugii. Tvůrci ale nedostali souhlas zde filmovat, a proto se většina filmu natáčela v Římě. (..Lucas..)