poster

Amanda Knox: Vražda v Itálii (TV film)

 • USA

  Amanda Knox: Murder on Trial in Italy

Drama / Krimi

USA, 2011, 87 min

 • SOLOM.
  ***

  No nevím, co přesně tímto televizním snímkem tvůrci zamýšleli, ale jestli chtěli ukázat světu, že Amanda Knox byla nevinou dívkou – tak se jim to moc nepovedlo a udělali spíš pravý opak. Po zhlédnutí dokumentu z roku 2014, který byl dle mého podrobněji zpracován, se spíš přikláním k názoru, že italská policie a experti to dost podělali při sbírání a manipulaci s důkazy a díky tomu byla spousta z nich dost zavádějících a neprůkazných. Tady si tvůrci dost věcí přikrášlili, přišli s vlastními teoriemi a několik podstatných věcí vynechali – nebo upravili. Amanda rozhodně nebyla žádný svatoušek (ale je mi jedno - jestli hulila trávu, s kolika borcama píchala), spíš jde o to, že několikrát měnili výpovědi, lhali a chovali se přinejmenším opravdu podezřele, vzhledem k tomu, že jim právě umřela kamarádka/spolubydlící. Na druhou stranu věřím, že pod nátlakem během výslechů mnohdy člověk řekne cokoliv, jen aby měl pokoj, nebo z důsledků únavy a pak toho lituje. Nejsem policajt ani soudce, ale dost věcí mi na tom nesedělo. Jinak Hayden Panettiere předvedla obstojný herecký výkon.(19.3.2018)

 • SexyAjinka
  ***

  Nelíbilo se mi především celé to ladění filmu do té role "Amanda - mučednice". Ať mám na celou tuto kazu jakýkoliv názor, a už ji nějakou dobu sleduji, tak se mi zdálo, že se nestrannost filmu nějak nevydařila. To mi asi nejvíc vadilo. PS: Mám tu oponenta v názoru na celou tuto kauzu, což do toho jen vznáší novou atmosféru. Avšak si nemohu odpustit poznámku, že podle mého soudu není možné měnit verze výpovědi (TOHO, CO BYLO) na základě jazykové bariéry.(26.2.2012)

 • lioncel
  **

  Tak tohle je spíchnuté hodně horkou jehlou - já chápu a rozumím tomu, že bylo potřeba zaplatit právníky, ale … .. v rámci nám všem dobře známé americké tradice natočit film o každé podivuhodnosti /události, která se týkala amerických občanů, ať se jim stala /odehrála doma, nebo v zahraničí, je nám zde předložen upravený výklad jedné velmi smutné tragické události – strašlivý brutální masakr britské spolubydlící ze studentského bytu v Itálii, kde byla, a to možná tou hlavní zúčastněnou, tehdy dvacetiletá americká studentka Amanda .. prý pěkná nepořádnice, ale zato dívka velmi společenská a vstřícná (rozuměj: pěkná mrška - promiskuitní rozhoďnožka) oddávající se bez zábran všem radostem života, včetně lehkých drog a pravidelného hulení trávy .. film nepřináší vůbec nic nového, vše co se zde objeví už prošlo někde tiskem a je veřejnosti známo, to je podle mě jeho největší slabina .. Amanda Knox je už z vězení doma, Amerika slaví, Británie pláče .. zmařený život mladé dívky nelze nahradit ani nějak napravit a tak i Spravedlnost pláče, protože se pravdu o této události už zřejmě nikdy nedozvíme …(27.2.2012)

 • rowdys
  odpad!

  Ak sa chcete zorientovať v prípade Amandy Knox, tak tento americký paškvil ani nepozerajte. V jednom kuse zavádza, je plný faktických chýb. Neviem si predstaviť ako sa tvorcovia pripravovali na film, keď nesprávne interpretujú i tie najzákladnejšie dôkazy, ako že Knoxovej krv sa našla vo vzorke Kercherovej krvi, pričom v skutočnosti šlo len o DNA a aj to len preto, že zdieľali spoločnú kúpeľnu (navyše vzorka sa v Guedeho procese ako dôkaz úplne vylúčila). Z Guedeho rovno spravili Knoxovej dílera, nehovoriac o tom, že pri výsluchu polícia i žalobca hovoria anglicky, pričom práve straty v preklade z taliančiny stáli za tým, že si Knoxovej výpoveď odporovala s predošlým výsluchom a mohol by som pokračovať výpoveďou majiteľa obchodu, Knoxovej rozhovorom so spolubývajúcimi krátko po vražde, kde prezrádza, že Kercherovú našli s podrezaným hrdlom, pričom tak film zo seba nechcene vlastne spravil prívrženca žaloby atď atď... Ak si nechcete nechať skresliť mienku, film ani nepozerajte a radšej si prečítajte zhrnutie doterajšieho procesu na wikipédii, ktorá je aspoň podložená citáciami. Lifetime si totiž, mám pocit, fakty cucali z prsta.(6.4.2011)

 • Yoss
  ***

  Film je film a nikdy netreba brat vazne poznamku 'podla skutocnych udalosti'. Tvorcovia si podla vsetkeho niektore fakty prisposobili, ale treba povedat, ze prave preto je to film a nie dokument o pripade Amandy Knox. TV spracovanie je z neho vyrazne citit a nezachrani to ani velmi sympaticka hlavna predstavitelka :)(4.2.2013)

 • - Skutečná vražda, o které film vypráví, se stala v Perugii. Tvůrci ale nedostali souhlas zde filmovat, a proto se většina filmu natáčela v Římě. (..Lucas..)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace