poster

Amanda Knox: Vražda v Itálii (TV film)

 • USA

  Amanda Knox: Murder on Trial in Italy

Drama / Krimi

USA, 2011, 87 min

 • Deimos
  ***

  TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 4/10 Prostředí 4/10/// +moje oblíbená H.Panettiere, která podala přesvědčivý výkon, vzrůstající atmosféra, skutečný příběh -hodně televizní a je tam cítit italský rukopis, přesto že to je americký film/// Sice hodně televizní ale taky hodně dobře natočené. Docela se divím že se filmu upsali takové hvězdy jako Hayden nebo Marcia, ale vlastně je to jedině dobře. Pro film i pro samotnou látku, která je hodně krutá. Navíc divák po dlouhou dobu neví jak to vlastně bylo a tak to pro něj může být i zajímavá kriminálka./// Celkem 59%///(16.5.2012)

 • playboxguest
  ***

  Filmy podle skutečných událostí beru s velkou rezervou a vlastně je mi fuk, jestli jsou realitou opravdu inspirované, nebo si je někdo vycucal z prstu. Hlavní je pořád kvalita. Filmy, které se zabývají vyšetřováním zlo/činů a soudními procesy mě naopak těší skoro vždy a většinou i kvalitní jsou. Ale tak nějak mi připadá, že je jich pomálu. Amanda Knox nepřekvapí nikoho, kdo už nějaký ten vyšetřovací/soudní film viděl, ale i tak se dá, ačkoli nijak nevybočuje z průměru. Vlastně je hodně znát, že je to spíš televizní rekonstrukce, než pořádný film, ale když ta Hayden je tak roztomilá (ikdyž už ne tak sexy, jak byla ve Vříškotu s tím svým cool hair lookem), že si mě film do konce přece jen udržel. Ale hrát titulní roli nějaká méně známá/charismatická herečka, asi hvězdu srazím. Jednou větou - Bestie Karla pro náctileté. 50%(8.1.2012)

 • SOLOM.
  ***

  No nevím, co přesně tímto televizním snímkem tvůrci zamýšleli, ale jestli chtěli ukázat světu, že Amanda Knox byla nevinou dívkou – tak se jim to moc nepovedlo a udělali spíš pravý opak. Po zhlédnutí dokumentu z roku 2014, který byl dle mého podrobněji zpracován, se spíš přikláním k názoru, že italská policie a experti to dost podělali při sbírání a manipulaci s důkazy a díky tomu byla spousta z nich dost zavádějících a neprůkazných. Tady si tvůrci dost věcí přikrášlili, přišli s vlastními teoriemi a několik podstatných věcí vynechali – nebo upravili. Amanda rozhodně nebyla žádný svatoušek (ale je mi jedno - jestli hulila trávu, s kolika borcama píchala), spíš jde o to, že několikrát měnili výpovědi, lhali a chovali se přinejmenším opravdu podezřele, vzhledem k tomu, že jim právě umřela kamarádka/spolubydlící. Na druhou stranu věřím, že pod nátlakem během výslechů mnohdy člověk řekne cokoliv, jen aby měl pokoj, nebo z důsledků únavy a pak toho lituje. Nejsem policajt ani soudce, ale dost věcí mi na tom nesedělo. Jinak Hayden Panettiere předvedla obstojný herecký výkon.(19.3.2018)

 • SexyAjinka
  ***

  Nelíbilo se mi především celé to ladění filmu do té role "Amanda - mučednice". Ať mám na celou tuto kazu jakýkoliv názor, a už ji nějakou dobu sleduji, tak se mi zdálo, že se nestrannost filmu nějak nevydařila. To mi asi nejvíc vadilo. PS: Mám tu oponenta v názoru na celou tuto kauzu, což do toho jen vznáší novou atmosféru. Avšak si nemohu odpustit poznámku, že podle mého soudu není možné měnit verze výpovědi (TOHO, CO BYLO) na základě jazykové bariéry.(26.2.2012)

 • rowdys
  odpad!

  Ak sa chcete zorientovať v prípade Amandy Knox, tak tento americký paškvil ani nepozerajte. V jednom kuse zavádza, je plný faktických chýb. Neviem si predstaviť ako sa tvorcovia pripravovali na film, keď nesprávne interpretujú i tie najzákladnejšie dôkazy, ako že Knoxovej krv sa našla vo vzorke Kercherovej krvi, pričom v skutočnosti šlo len o DNA a aj to len preto, že zdieľali spoločnú kúpeľnu (navyše vzorka sa v Guedeho procese ako dôkaz úplne vylúčila). Z Guedeho rovno spravili Knoxovej dílera, nehovoriac o tom, že pri výsluchu polícia i žalobca hovoria anglicky, pričom práve straty v preklade z taliančiny stáli za tým, že si Knoxovej výpoveď odporovala s predošlým výsluchom a mohol by som pokračovať výpoveďou majiteľa obchodu, Knoxovej rozhovorom so spolubývajúcimi krátko po vražde, kde prezrádza, že Kercherovú našli s podrezaným hrdlom, pričom tak film zo seba nechcene vlastne spravil prívrženca žaloby atď atď... Ak si nechcete nechať skresliť mienku, film ani nepozerajte a radšej si prečítajte zhrnutie doterajšieho procesu na wikipédii, ktorá je aspoň podložená citáciami. Lifetime si totiž, mám pocit, fakty cucali z prsta.(6.4.2011)

 • - Skutečná vražda, o které film vypráví, se stala v Perugii. Tvůrci ale nedostali souhlas zde filmovat, a proto se většina filmu natáčela v Římě. (..Lucas..)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace