poster

Terapie láskou

 • USA

  Silver Linings Playbook

 • Slovensko

  Terapia láskou

 • Velká Británie

  Silver Linings Playbook

 • Nizozemsko

  Silver Linings Playbook

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aknah
  *****

  První půl hodina se celkem vlekla, ale chápu, že nás to muselo trošku vpustit do děje. Chvíli mi trvalo, než sem si zvykla na neobvykle ,,přímé a upřímné" dialogy. Ale vzápětí se mi to začlo líbit, především pak cokoli s Tiffany. Tanec mezitím, jedině další plus za mě a oba hlavní herci perfektní. Jennifer Lawrence mě utvrzuje v jejím nadání, předvedla zde skvěle, jak se umí ponořit i do téhle osobité holky. Líbilo se mi to, fakt že jo. A konec prostě happáč! :)(11.9.2013)

 • gogo76
  ****

  Na americké romantické filmy veľmi nie som, ale tu som urobil výnimku a po filme musím uznať, že som urobil dobre. J. Lawrence ide ako píla, ťahá to z filmu do filmu a výrazná charizma i talent sa jej uznať musí. Postava B. Coopera je nevypočitateľná, preto aj keď sa zdanlivo nič nedej, je divák stále v pozore. Výberu DeNirových rolí v posledných rokoch vôbec nerozumiem, ale tu mu náhoda dožičila dobrú rolu a konečne som ho videl v niečom, kde môže aspoň trochu uplatniť svoj talent. Hlavná dvojica Cooper a Lawrencová sa k sebe výborne hodí a aj keď podvedome cítite ako to skončí, rozhodne film nepôsobí ako prvoplánový romantický film a to je jeho najsilnejšia zbraň. Je to akési prirodzené, ten posun a vývoj v ich vzťahu, žiadne zamilované kecy, jednoducho si padli do oka. Tento prístup si ma získal a aj preto hodnotím vyššie. 80%.(25.1.2015)

 • nunka
  ***

  Herecká partia sa svojej prácičky zhostila výborne, no spolu s témou, ktorú film rieši a ako ju rieši..hm...čo ja viem...úplne som tomu neprišla na chuť. Vyrušovali ma najmä afektované výlevy a miestami hysterická réžia. Pasáže lahodiace a hladkajúce dušu rušili "lacné" dejové vyústenia. Raz lepšie, inokedy horšie.(14.5.2013)

 • Sarkastic
  ****

  Tragikomedie, jejíž typ humoru mi k mému velkému překvapení hodně sedl (jindy se mi na něj nedaří tak dobře naladit, pokud vůbec) a po většinu filmu jsem se solidně bavil (na druhou stranu, nebyl to žádný hláškostroj, vtip vyplýval spíš ze situací samotných). Ani dramatické momentky vyloženě neselhávaly nejvíc se mi líbila ta s proslovem De Nira, ve které mě o svých citech naprosto přesvědčil, za to před hereckým bardem smekám svůj imaginární klobouk. Romantiky překvapivě ve filmu moc nebylo (přišla na řadu také hodně pozdě), a když už se objevila, měla nulový emoční efekt (viz závěr, který se sice dal odtušit už na začátku snímku, avšak přesto mi přišlo jeho provedení hodně zpackané). Ale za vydařené 3/4 filmu to ty slabší 4* ještě budou. „Proč by měla být coura?“ - „Po večeři u Ronnieho mi řekla, a to cituju: Můžeš jít ke mně a opíchat mě, pokud teda budeme potmě. Konec citace. A pořád ještě nosí svatební prsten. Takže je to taková věrná coura provdaná za mrtvolu.“(24.12.2013)

 • novoten
  *****

  Pro někoho bude Playbook uštěkaným dramatem, kde se postavy jenom hádají, střílí po sobě diagnózami a štěstí hledají skrze priority, které nejsou úplně srozumitelné. Pro mě je Playbook zpovědí, budíčkem, silou života i vykřičenou touhou po štěstí. Když řeknu, že právě na konci filmu jsem měl pocit, že ať se stane cokoli, tak mám šanci dokázat to, co je pro mě v životě nejdůležitější, bude to znít jako nejotřepanější klišé. Jenže právě do téhle upřímné nálady mě Pat a Tiffany dostali. Od prvního monologu do strhujícího konce.(8.2.2013)

 • - Ve scéně, kdy spolu Pat (Bradley Cooper) a Tiffany (Jennifer Lawrence) sedí naproti sobě v taneční místnosti, je v jednom ze záběrů zřetelně vidět kameraman v odraze zrcadla. (Tristaver)

 • - Jde již o druhou filmovou roli učitele v podání Bradleyho Coopera. Poprvé si zahrál učitele ve snímku Pařba ve Vegas (2009). (donat5)

 • - Ve scéně v tanečním sále má Pat (Bradley Cooper) řetízek s přívěskem na hrudi, v další scéně při odchodu ho však již má přetočený na zádech. (dandislav1991)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace