Terapie láskou

Terapia láskou

Silver Linings Playbook

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 117 min

[imdb: 8.1/10] | me: Pekne vybalansovaný film, kde smiech ide ruka v ruke so serióznymi témami. Spôsob akým film rieši vzťahy a psychológiu postáv je príjemne "vstrebateľný" hlavne vďaka chémii, ktorá dokonalo funguje medzi všetkými predstaviteľmi ústrednej hereckej štvorky. Príbeh nie je nalinkovaný, dej sa pekne vetví a diváka vždy niečim prekvapí a zaujme, čím pôsobí pútavo počas celej svojej dĺžky. Je to proste podarený film v ktorom sa mnoho podstatných faktorov (herecké výkony sú jedinečné) spojilo a zabezpečilo tak jeho celistvosť a dalo mu ten správny ráz. I was a slut. There will always be a part of me that is dirty and sloppy, but I like that, just like all the other parts of myself. I can forgive. Can you say the same for yourself, fucker? Can you forgive? Are you capable of that? (5.2.2013)

Po tom, jak mě navnadily ukázky na předávání Oscarů, docela zklamání. Příliš mnoho ukřičených až hysterických scén, romantická linka postrádá náboj, kterým by zaujala, a scénář vzhledem k tomu zbytečně dlouhý. Oceňuji, že se tvůrci snažili o trochu jinou než tradiční klišovitou hollywoodskou romanci s krásnými lidmi a jejich nanicovatými problémy, ale výsledek bohužel zůstal na půli cesty. Za zhlédnutí Silver Linings Playbook stojí, ale jednou to bohatě stačí.(3.3.2013)

Terapia láskou je komplexnou romancou, vnútorne nesmierne živou a na svojej ceste za cieľom aj neodolateľnou. Kamera je fantastická, rovnako neposedná ako myšlienky postáv a rovnako ladne omamná ako ich pocity. Vďaka De Nirovi mi v kine vyšla aj slza pri srdcervúcom otcovskom príhovore. Výborná romantická komédia, škoda že som sa so svojou polovičkou dostal k tomuto filmu do kina až pár dní po Valentíne.(12.3.2013)

Když se do sebe zamilují dva magoři, je to zábava. Pokud má navíc jeden z nich magora i otce, je to zábava s korunkou. Dialogy jsou hyperaktivní lahůdkou a závěrečné sázkařské orgie jakbysmet. Nic víc divák hledat nesmí - pro samotnou romanci zase tolik prostoru nezbývá (naštěstí) a povinný závěr je skutečně jen povinností. Jennifer Lawrence - palec hore (zase).(7.7.2013)

|| Scenár: David O. Russel / Predloha: Matthew Quick | Hudba: Danny Elfman | Produkcia: Bruce Cohen, Donna Gigliotti | Distribúcia: The Weinstein Company | Štúdio: The Weinstein Company, Mirage Enterprises | Rozpočet: 21 miliónov $ | Tržby: 232,237,526 $ || Herecká lahoda. Pekný námet, obsahujúci zbytočné postavy, ktoré rušia celkový prúd deja a nemajú čo pridať. Celkovo to potom pôsobí gulášovito, čo je veľká škoda, pretože inak by som napálil možno aj plnú pálku, aj napriek záverečnej gíčovyto-emočne-vydierajúcej tendencií. Ťažký nadpriemer. Hlavne herecky.(27.4.2013)

• - Knihu, kterou hlavní hrdina Pat Solitano (Bradley Cooper) vyhodí v 10. minutě filmu oknem ze svého pokoje, je román "Sbohem, armádo" z roku 1929 od Ernesta Hemingwaye. (lofa)

• - Tvůrci zvažovali obsazení Angeliny Jolie. (Hild)

• - Jennifer Lawrence bylo doporučeno, aby pro roli Tiffany něco málo přibrala. (zajda404)