Terapie láskou

Terapia láskou

• Nizozemsko

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 117 min

První půl hodina se celkem vlekla, ale chápu, že nás to muselo trošku vpustit do děje. Chvíli mi trvalo, než sem si zvykla na neobvykle ,,přímé a upřímné" dialogy. Ale vzápětí se mi to začlo líbit, především pak cokoli s Tiffany. Tanec mezitím, jedině další plus za mě a oba hlavní herci perfektní. Jennifer Lawrence mě utvrzuje v jejím nadání, předvedla zde skvěle, jak se umí ponořit i do téhle osobité holky. Líbilo se mi to, fakt že jo. A konec prostě happáč! :)(11.9.2013)

Na americké romantické filmy veľmi nie som, ale tu som urobil výnimku a po filme musím uznať, že som urobil dobre. J. Lawrence ide ako píla, ťahá to z filmu do filmu a výrazná charizma i talent sa jej uznať musí. Postava B. Coopera je nevypočitateľná, preto aj keď sa zdanlivo nič nedej, je divák stále v pozore. Výberu DeNirových rolí v posledných rokoch vôbec nerozumiem, ale tu mu náhoda dožičila dobrú rolu a konečne som ho videl v niečom, kde môže aspoň trochu uplatniť svoj talent. Hlavná dvojica Cooper a Lawrencová sa k sebe výborne hodí a aj keď podvedome cítite ako to skončí, rozhodne film nepôsobí ako prvoplánový romantický film a to je jeho najsilnejšia zbraň. Je to akési prirodzené, ten posun a vývoj v ich vzťahu, žiadne zamilované kecy, jednoducho si padli do oka. Tento prístup si ma získal a aj preto hodnotím vyššie. 80%.(25.1.2015)

Herecká partia sa svojej prácičky zhostila výborne, no spolu s témou, ktorú film rieši a ako ju rieši..hm...čo ja viem...úplne som tomu neprišla na chuť. Vyrušovali ma najmä afektované výlevy a miestami hysterická réžia. Pasáže lahodiace a hladkajúce dušu rušili "lacné" dejové vyústenia. Raz lepšie, inokedy horšie.(14.5.2013)

Tragikomedie, jejíž typ humoru mi k mému velkému překvapení hodně sedl (jindy se mi na něj nedaří tak dobře naladit, pokud vůbec) a po většinu filmu jsem se solidně bavil (na druhou stranu, nebyl to žádný hláškostroj, vtip vyplýval spíš ze situací samotných). Ani dramatické momentky vyloženě neselhávaly nejvíc se mi líbila ta s proslovem De Nira, ve které mě o svých citech naprosto přesvědčil, za to před hereckým bardem smekám svůj imaginární klobouk. Romantiky překvapivě ve filmu moc nebylo (přišla na řadu také hodně pozdě), a když už se objevila, měla nulový emoční efekt (viz závěr, který se sice dal odtušit už na začátku snímku, avšak přesto mi přišlo jeho provedení hodně zpackané). Ale za vydařené 3/4 filmu to ty slabší 4* ještě budou. „Proč by měla být coura?“ - „Po večeři u Ronnieho mi řekla, a to cituju: Můžeš jít ke mně a opíchat mě, pokud teda budeme potmě. Konec citace. A pořád ještě nosí svatební prsten. Takže je to taková věrná coura provdaná za mrtvolu.“(24.12.2013)

Pro někoho bude Playbook uštěkaným dramatem, kde se postavy jenom hádají, střílí po sobě diagnózami a štěstí hledají skrze priority, které nejsou úplně srozumitelné. Pro mě je Playbook zpovědí, budíčkem, silou života i vykřičenou touhou po štěstí. Když řeknu, že právě na konci filmu jsem měl pocit, že ať se stane cokoli, tak mám šanci dokázat to, co je pro mě v životě nejdůležitější, bude to znít jako nejotřepanější klišé. Jenže právě do téhle upřímné nálady mě Pat a Tiffany dostali. Od prvního monologu do strhujícího konce.(8.2.2013)

• - Ve scéně, kdy spolu Pat (Bradley Cooper) a Tiffany (Jennifer Lawrence) sedí naproti sobě v taneční místnosti, je v jednom ze záběrů zřetelně vidět kameraman v odraze zrcadla. (Tristaver)

• - Jde již o druhou filmovou roli učitele v podání Bradleyho Coopera. Poprvé si zahrál učitele ve snímku Pařba ve Vegas (2009). (donat5)

• - Ve scéně v tanečním sále má Pat (Bradley Cooper) řetízek s přívěskem na hrudi, v další scéně při odchodu ho však již má přetočený na zádech. (dandislav1991)