Terapie láskou

Terapia láskou

Silver Linings Playbook

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 117 min

Jediná chemie v tomhle filmu je na předpis z lékárny. Miluju romance narušených lidí, ale dávám radši přednost laskavé nadsázce Garden State před touhle plouživou stagnací z předměstí, zakončenou taneční vložkou á la Napoleon Dynamite. David O. Russell přepisuje dějiny - full retard a přesto na Oscara!(14.1.2013)

Přiznám se, že jsem se – vzhledem k hodnocením Oscarům apod. – na film těšil. Taky se přiznám, že mě nezklamal. Ale ani ho nemůžu výrazně chváli. Odnáším si dobrý pocit, a to především díky skvělé Jennifer, ale i Bradleymu. Klasická tuctovka: nemají se rádi, začnou si rozumět, začnou se mít rádi. Ale ti dva do toho dávají fakt hodně a baví! Ale ten zbytek – sázky, konverzačka, překřikování – je spíš otravná nutnost, aby to „zajímavý“ nebyla jen slaďárna. Což naštěstí není, a to se mi na něm líbí. Pouštět si ho jako nezaujatý divák, asi dám 4*. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 7 | hudba 5 | humor 3 | akce 2 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6(2.4.2013)

Táto podivná love story ma nechala úplne chladným. Prvá polovica je ukričaná až z toho bolí hlava. Vzťahu hlavnej dvojice a ich citom sa nedá veriť ani chvíľu. Čo mi asi najviac liezlo na nervy bola Jennifer Lawrence, na mňa pôsobila hrozne otravne a nesympaticky. V zaujímavostiach čítam koľko herečiek sa uchádzalo o jej rolu a pravdupovediac asi každú by som tam uvidel radšej. Inak pekné výkony od Roberta De Nira a Bradleyho Coopera, no pri toľkých pozitívnych ohlasoch a 8 nomináciách na Oscara som čakal viac.(19.1.2013)

[imdb: 8.1/10] | me: Pekne vybalansovaný film, kde smiech ide ruka v ruke so serióznymi témami. Spôsob akým film rieši vzťahy a psychológiu postáv je príjemne "vstrebateľný" hlavne vďaka chémii, ktorá dokonalo funguje medzi všetkými predstaviteľmi ústrednej hereckej štvorky. Príbeh nie je nalinkovaný, dej sa pekne vetví a diváka vždy niečim prekvapí a zaujme, čím pôsobí pútavo počas celej svojej dĺžky. Je to proste podarený film v ktorom sa mnoho podstatných faktorov (herecké výkony sú jedinečné) spojilo a zabezpečilo tak jeho celistvosť a dalo mu ten správny ráz. I was a slut. There will always be a part of me that is dirty and sloppy, but I like that, just like all the other parts of myself. I can forgive. Can you say the same for yourself, fucker? Can you forgive? Are you capable of that? (5.2.2013)

Tak to tohle byl velký balzám na duši! Ironicky vtipné, čistě romantické a psychopaticky dokonalé! A co se týká Jennifer Lawrence, nevím jak to tahle dvacetiletá holka dělá, ale momentálně si nevybavuji více sexy herečku okolo jejího věku! Co bych dal za takovej tanec! Naprostá bohyně. No a Bradley, to je prostě frajer a svýho mentally ill boye hraje dobře.(15.1.2013)

• - Zpěvačka Jessie J nazpívala přímo k filmu píseň nazvanou "Silver Lining (Crazy 'Bout You)". (Weasley)

• - Během nacvičování choreografie na závěrečnou taneční soutěž se ve filmu objeví scéna z filmu Zpívání v dešti (1952), tato část choreografie se následně objeví i na konci filmu v podání Tiffany (Jennifer Lawrence) a Pata (Bradley Cooper). (Coloner)

• - V čase 1:38:41, když Pat (Bradley Cooper) a Tiffany (Jennifer Lawrence) vstoupí do budovy, je možné v odraze vitríny zahlédnout kameramana. (imagoo)