Terapie láskou

Terapia láskou

Silver Linings Playbook

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 117 min

,,JEDINÁ MOŽNOST, JAK POCHOPIT MOJE ŠÍLENSTVÍ, BYLO UDĚLAT NĚCO ŠÍLENÝ“..... /// Říkejte bláznovi, že je blázen. Třeba tak, že mu ,,seženete“ roštěnku, jejíž šílenství a smysl k hříšnýmu tanci ho (je) může dovést až…. (no tak schválně, teď se ukaž, kolik máš nakoukáno frajere!). Film s abnormálním počtem šílenců. Šílenej je Cooper, šílená je Jenifer (tady se seknu – konečně můžu říct, že na tý holce něco je!), De Niro a Tucker jsou taky šílený, šílenej je Horáček, paní Kadrnožková i pes Jonatán a Mach a Šeb… jé soráč, jsem se nechal unýst na šílený vlně….. Jéžíšku, to je romantický… a po mně chcete vlastně co? Jo ták… když von ten David O. Russell točí tak nějak podivně zvláštně, je to takový celý pošahaný a balancuje to u mě mezi 3* - 4*…. Kurva, ať mě jebne! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knížku ,,The Silver Linings Playbook“, kterou napsal v roce (2008) Matthew Quick číst nebudu. 2.) Vojela mě celá kancelář (tak to máš blbý, já myslel jako ženskou…). 3.) Thx za titule ,,Stuďo“ a ,,Radka“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *(23.1.2013)

Skvělá romantická komedie, nejlepší za posledních... hodně dlouhou dobu. Hodně netradiční, rozhádaná a plná paradoxních situací. Bradley Cooper je výborný (zasloužená nominace) a Jennifer Lawrence (zasloužená nominace) je psycho kočka s citlivou duší jak se patří. Přes nesporné kvality hlavního dua, ale nejvíc válí De Niro (zasloužená nominace). Nepředvídatelný, milý, ale ne vlezlý film, na který můžete vzít slečnu a nezaplatit za to hořkou daň, možná si pak spíš i vychutnat sladkou odměnu.(24.1.2013)

David O. Russell je šikovný a vyzná sa vo svojom remesle. Vie čím zaujať a hlavne opäť v jeho filme ma po ruke skvelých hercov. Začiatok sa trochu ťažko rozbieha a ťažie sa trochu dostávate pod kožu hlavným postavám, ale od kedy príde na scénu Jennifer Lawrence film naberá stúpajúcu tendenciu a funguje presne tak ako má. Záver filmu je síce klasický, ale fajn postavy a skvelý herci sú predovšetkým silné stránky tohto filmu. 80% - 4*(2.6.2013)

Výhodou toho, že film vidíte, až po hypu vyvolaného Oscary, je fakt, že vám nátlak filmové kritiky i vyjuchaných čsfd uživatelů může být víte kde... Terapie láskou je v podstatě nudnou romancí, jen okořeněnou faktem, že hlavní hrdinové jsou mají být psychicky narušení (což se tu projevuje hlavně tím, že jsou trapní během sociální interakce). Příběhově je to spíš slabší, žádný zvrat vás nepřekvapí. Byla bych ochotná odpustit, že film jen klouže jen po povrchu emocí (zvlášť když Jennifer Lawrence úplně božsky hraje), ale neodpustím ten trapný (spoiler!) happy end. Byla bych o moc radši, kdyby se Pat vrátil k manželce (jak to měl koneckonců celou dobu v plánu) a z Tifanny se stala zahořklá nevyrovnaná svůdnice. TOHLE by byl mnohem silnější konec, víc ze života a originálnější.(19.8.2013)

Kdo je vlastně blázen? A kdo normální? Mně spíš příjde, že blázen je v každém z nás, jen je otázka, co, kdo a jak ho aktivuje. Tady ho Jennifer Lawrence a Bradley Cooper aktivovali ještě před začátkem tohoto příběhu a já vlastně už jenom vidím samotnou terapii. A musím říct, že se na to hrozně hezky koukalo. Hlavně na Jennifer Lawrence se hezky koukalo, speciálně když se kroutila u těch tanečků. Nicméně fakt musím uznat, že takhle originální romantiku jsem hodně dlouho neviděl. Poctivě bláznivou, upřímně lidsky vtipnou a realistickou tak, jak jenom život umí být.(7.5.2014)

• - David O. Russell chtěl natočit tento film hlavně kvůli jeho vztahům v rodině a v neposlední řadě také proto, že i jeho syn trpí bipolární poruchou. Syn režiséra současně ve filmu ztvárnil jednu z menších rolí. (zajda404)

• - Do hlavní role byl původně obsazen Mark Wahlberg, režisér se ale pak rozhodl pro Bradleyho Coopera. (Hild)

• - Jennifer Lawrence a Bradley Cooper strávili týdny nacvičováním závěrečné taneční scény. Pomáhal jim s ní choreograf Mandy Moore, improvizaci bychom v tomto případě hledali jen těžko. Lawrence po natáčení prohlásila, že je příšerná tanečnice a že by nic z toho nebyla schopná udělat bez pomoci. (zajda404)