Reklama

Reklama

Učitel dějepisu, Pat Solatano (Bradley Cooper), prošel psychickou krizí, během níž přišel o všechno – ztratil dům, práci, manželku i svůj dosavadní život. Jediné, co získal, bylo osm měsíců strávených v psychiatrické léčebně. Po jejich skončení mu soud dovolí vrátit se domů. A tady teprve začíná příběh Terapie láskou, excelentního filmu, který se pyšní 4 nominacemi na Zlaté Glóby a dokonce 8 nominacemi na Oscary včetně nominace za nejlepší film, režii, scénář i herecký výkon... Pat se vrací ke svým rodičům (Jacki Weaver a Robert De Niro), kteří se mu ze všech sil snaží pomoci postavit se na vlastní nohy. Sám Pat je odhodlaný zásadně změnit svůj život, což pro něj znamená přemoci nezvladatelné návaly vzteku, myslet pozitivně a především znovu najít cestu ke své manželce Nikki (Brea Bee), protože je přesvědčený, že i přes velmi dramatické okolnosti jejich rozchodu, to musí spolu dát opět dohromady. Jednoho dne ovšem Pat na večeři u přátel potká Tiffany (Jennifer Lawrence), nevyzpytatelnou a záhadnou dívku v depresi s kupou vlastních problémů. Od této chvíle se mu život začne komplikovat ještě více. Tiffany nabídne Patovi dohodu: pomůže mu sblížit se znovu s manželkou a on ji na oplátku pomůže s něčím pro ni velice důležitým – shání totiž partnera do taneční soutěže. Ani jeden z nich netuší, že se díky tomuto spojenectví mezi nimi vytváří nečekané pouto a oba zjišťují, že je společně trávený čas naplňuje neskonalým štěstím. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (29)

Trailer 1

Recenze (1 322)

pepo 

všechny recenze uživatele

škoda preškoda poslednej cca 20 minútovky (od začiatku vianoc), keď sa z fantastického filmu stane zbierka klišé. mal som pri tom rovnaký pocit ako pri filmoch, kde sa veľa pretáčalo, prepisovalo atď.(napr.Snake eyes, world war z...) zrazu sa úplne odbočilo od pôvodnej formy a dramaturgie kvôli žánrovým požiadavkám.ale aj tak silné 4* a ľútosť nad tvorcami, ktorí si šliapali vlastnú cestičku, ale nakoniec odbočili na prepchatú diaľnicu. ()

Djoker 

všechny recenze uživatele

Playbook může být Terapií láskou, když se divák brodí podobnými sračkami jako hlavní hrdina. Jeho následná cesta ven totiž působí reálně a dává naději v lepší zítřky. Pro Russella to bude předčasný vrchol kariéry. Menší problém je obsazení Lawrence. Její výkon je skvělý, ale věkový rozdíl 15 let od Coopera je znát a to ještě hraje vdovu. Veškeré dialogy jsou však úderné a hysterické výlevy zábavné. ()

Reklama

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Skvělá romantická komedie, nejlepší za posledních... hodně dlouhou dobu. Hodně netradiční, rozhádaná a plná paradoxních situací. Bradley Cooper je výborný (zasloužená nominace) a Jennifer Lawrence (zasloužená nominace) je psycho kočka s citlivou duší jak se patří. Přes nesporné kvality hlavního dua, ale nejvíc válí De Niro (zasloužená nominace). Nepředvídatelný, milý, ale ne vlezlý film, na který můžete vzít slečnu a nezaplatit za to hořkou daň, možná si pak spíš i vychutnat sladkou odměnu. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Dosud mi nebyla diagnostikována žádná duševní porucha, nikdy jsem neběhal oblečený do pytle na odpadky, nemám v plánu řádit v kotli Philadelphia Eagles, ze zásady nepronásleduji žádnou ze svých manželek a přesto jsem Patovi hrozně rozuměl. Ale taky jsem mu záviděl, protože duševně porouchaná Tiffany měla v sobě tolik energie, že nemám nic proti tomu ztratit se na chvíli v jejích očích. Do jejího příchodu jsem se nijak zvlášť nebavil, ale pak se pozitivní myšlení změnilo z teoretických plků v úžanou realitu. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Anger management zištně nacpaný do rámu romantického pseudodramatu, ze kterého jsem byl přehřátý, jak kdybych měl na sobě Patův igelitový outfit. Taneční číslo mohlo být jedním z emociálních podvrcholů, ale něco tak otřesně zrežírovaného nemusel komentovat ani Marek Eben. Jdu si zobnout lithium, jsem z toho řvaní a levného sentimentu kapánek roztěkaný.. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (46)

  • Bradley Cooper (Pat) pochází z Philadelphie, je Italoameričan a miluje Eagles, stejně jako postava, kterou hraje. (winifred1)
  • Režisér David O. Russell původně nechtěl Jennifer Lawrence (Tiffany) obsadit kvůli nízkému věku. Ale po castingu, který proběhl přes Skype, Russella i producenta Harveyho Weinsteina přesvědčila, že vlastně nelze poznat, zda vypadá na 20, nebo 40 let, a roli nakonec získala. (adam9)

Související novinky

Největší filmový festival v Brně se blíží

Největší filmový festival v Brně se blíží

17.02.2013

Čtvrtý ročník Mezinárodního filmového festivalu CINEMA MUNDI již brzy (27.2. – 6.3. 2013) ovládne moravskou metropoli. Cinefilové i běžní diváci se mohou těšit na nejlepší „oscarové“ kousky za… (více)

Bradley Cooper vs. tajná německá invaze

Bradley Cooper vs. tajná německá invaze

17.01.2013

Po docela překvapivé, ale bez debat zasloužené oscarové nominaci za Terapii láskou se teď bezesporu objeví několik projektů, počítajících s Bradley Cooperem v hlavní roli. Jako první si sympaťáka… (více)

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

10.10.2012

David O. Russell po oscarovém úspěchu Fightera koketoval s několika velkými komerčními projekty (třeba s adaptací videohry Uncharted). Nakonec natočil mnohem skromnější doják The Silver Linings… (více)

Reklama

Reklama