Terapie láskou

Terapia láskou

Silver Linings Playbook

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 117 min

Obyčajný film s neobyčajným účinkom v každom smere. Chcete smútiť, chcete cítiť s mužom, ktorý by sa za svoj čin "nemusel hanbiť ". Ozaj dobre podaná životná situácia v ktorej človek zakopne a potom sa, už len topí v obrovskej dávke smoly a nešťastia. Nič zo života proste neostalo utajené, chlap sa proste v živote musí aj pobiť, navštíviť psychlóga a spoznať sklamanie. Do toho všetko však prichádza veľmi dobrý nápad "bláznivého chlapa liečiť bláznivou ženskou". Ich rozhovory a forma dvorenia občas rozosmeje a občas je neskutočne ostrá až svojou pravdivosťou dokáže zraniť. David O.Russell dokázal, že jeho nedávny film Fighter nebol náhodou a ďalej pokračuje v jednoduchej a účinnej životnej dráme, ktorá divákovi pomaly a nenápadne vniká pod kožu. Robert De Niro, už viac krát výborne zvládol pozíciu náladového a emociálne vybuchujúceho otca, ale prekvapením sa tento krát pre mňa stal B. Cooper "kovboj z komédií". Herecké mužské duo výborne doplnila aj ženská posila v podaní J. Lawrenc a tak happy end som im skutočne doprial. 70%(21.6.2013)

Skvělá romantická komedie, nejlepší za posledních... hodně dlouhou dobu. Hodně netradiční, rozhádaná a plná paradoxních situací. Bradley Cooper je výborný (zasloužená nominace) a Jennifer Lawrence (zasloužená nominace) je psycho kočka s citlivou duší jak se patří. Přes nesporné kvality hlavního dua, ale nejvíc válí De Niro (zasloužená nominace). Nepředvídatelný, milý, ale ne vlezlý film, na který můžete vzít slečnu a nezaplatit za to hořkou daň, možná si pak spíš i vychutnat sladkou odměnu.(24.1.2013)

,,JEDINÁ MOŽNOST, JAK POCHOPIT MOJE ŠÍLENSTVÍ, BYLO UDĚLAT NĚCO ŠÍLENÝ“..... /// Říkejte bláznovi, že je blázen. Třeba tak, že mu ,,seženete“ roštěnku, jejíž šílenství a smysl k hříšnýmu tanci ho (je) může dovést až…. (no tak schválně, teď se ukaž, kolik máš nakoukáno frajere!). Film s abnormálním počtem šílenců. Šílenej je Cooper, šílená je Jenifer (tady se seknu – konečně můžu říct, že na tý holce něco je!), De Niro a Tucker jsou taky šílený, šílenej je Horáček, paní Kadrnožková i pes Jonatán a Mach a Šeb… jé soráč, jsem se nechal unýst na šílený vlně….. Jéžíšku, to je romantický… a po mně chcete vlastně co? Jo ták… když von ten David O. Russell točí tak nějak podivně zvláštně, je to takový celý pošahaný a balancuje to u mě mezi 3* - 4*…. Kurva, ať mě jebne! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knížku ,,The Silver Linings Playbook“, kterou napsal v roce (2008) Matthew Quick číst nebudu. 2.) Vojela mě celá kancelář (tak to máš blbý, já myslel jako ženskou…). 3.) Thx za titule ,,Stuďo“ a ,,Radka“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *(23.1.2013)

Nejkrásnější pohlazení po duši, jaké jsem zažila za hodně dlouhou dobu. Tiffany a Pat jsou dva lidé, se kterými se život nemazlil, dokázali se však postavit a najít svou pravou terapii. Velká poklona Davidovi O. Russellovi nejen za režii, ale i za ten fantastický scénář, každá scéna má pevně dané místo, má smysl a většina slovních přestřelek směřuje k nějaké pointě. David má navíc smysl pro velké momenty, vždy danou scénou dokáže zaútočit na to správné místo diváka. Film, u kterého se budete smát i plakat, někdy i oboje zároveň. Jennifer Lawrence a Bradley Cooper jsou fantastická dvojice, chemie mezi nimi byla obrovská, Bradley podal svůj dosavadní nejlepší výkon a Jennifer zde má hned několik silných scén, kterýma mě totálně uzemnila. Krásně natočený film, který je vyloženě dárkem pro všechny, kteří zažívají nějaké špatné období, a mám pocit, že právě pro ty to David celé točil. Úžasný filmový zážitek a už se moc těším, jak si na to zajdu do kina a tento malý skvost představím dalším a dalším známým.(13.1.2013)

• Renton

Opravdu bych potřeboval asi nějakou tu chemii, protože tady žádná emocionálně uvěřitelná nebyla. Průměrná zápletka, nezajímavé herecké výkony, spousta "dramatického" žvanění a lacině neuvěřitelné vyústění. Tahle terapie se mnou ani nehla. Jak by mohla, když stěží naplňuje své žánrové označení. Neotvírá srdce, některým však zatemňuje mozek. ___ Korunu všemu nasazují letošní nominace - sázím 0/8 - už tak je to od Weinsteinů úctyhodný lobbing.(19.1.2013)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v meste Philadelphia a na ďalších miestach v americkom štáte Pennsylvania. (MikaelSVK)

• - Ve scéně před kinem je možné všimnout si plakátu, poutajícího na film Půlnoční vlak (2008), ve kterém hrál Bradley Cooper. (Johnec)

• - Mezi literární předlohou a filmovým zpracováním lze najít několik rozdílů. V knižní předloze má hlavní postava Pat (Bradley Cooper) jiné příjmení než ve filmu. Zatímco v knize to je Peoples, ve filmu se jmenuje Solatano. Postava Dannyho (Chris Tucker) se pak v knižní předloze objevuje až v posledních kapitolách. (adam9)