Terapie láskou

Terapia láskou

Silver Linings Playbook

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 117 min

Dosud mi nebyla diagnostikována žádná duševní porucha, nikdy jsem neběhal oblečený do pytle na odpadky, nemám v plánu řádit v kotli Philadelphia Eagles, ze zásady nepronásleduji žádnou ze svých manželek a přesto jsem Patovi hrozně rozuměl. Ale taky jsem mu záviděl, protože duševně porouchaná Tiffany měla v sobě tolik energie, že nemám nic proti tomu ztratit se na chvíli v jejích očích. Do jejího příchodu jsem se nijak zvlášť nebavil, ale pak se pozitivní myšlení změnilo z teoretických plků v úžanou realitu.(17.3.2013)

Terapia láskou je komplexnou romancou, vnútorne nesmierne živou a na svojej ceste za cieľom aj neodolateľnou. Kamera je fantastická, rovnako neposedná ako myšlienky postáv a rovnako ladne omamná ako ich pocity. Vďaka De Nirovi mi v kine vyšla aj slza pri srdcervúcom otcovskom príhovore. Výborná romantická komédia, škoda že som sa so svojou polovičkou dostal k tomuto filmu do kina až pár dní po Valentíne.(12.3.2013)

Terapii jsem naštěstí viděl ještě před udílením Oscarů, tudíž si uchránila čtvrtou hvězdu. Předpokládal jsem totiž, že Jeniffer za tu prdlačku dostane maximálně pochvalu od maminky. Jenže když může být nominovaná třeba i taková Jacki Weaver, která za film dvakrát ohlásí "uvařím krabí tyčinky", je už možné asi úplně všechno... No, to byl úvod a teď k filmu. Moc hezká tečka v předoscarových dostizích, která Taxis překonala ladně a s humorem. Pochvaluji si styl natočení, který dobře pasuje ke všemu tomu šílenství a magořině jednotlivých postav, jakožto i dobře vybranou hudbu. Bradley se ukázal být skvělou volbou a civilní výkon Roberta mě potěšil jakbysmet. A teď ještě dovětek; vzhledem k úvodu svého komentáře si neodpustím tematický závěr, ve kterém bych akademikům doporučil, aby také zauvažovali o nějaké té terapii. Třeba láskou, to je jedna z nejpříjemnějších variant.(26.2.2013)

Rozpočet $21miliónovTržby USA $132,092,958Tržby Celosvetovo $236,412,453Tržby za predaj Blu-ray v USA $10,531,595 //počet predaných kusov 409,034Tržby za predaj DVD v USA $14,972,827 //počet predaných kusov 770,537║ V prvom rade nemá to tu správnu ľahkosť aby to mohlo okrem navodeného flustrovaného dramatu aj zabávať, či patrične mohlo strhnúť a či možnosť patrične fandiť v plnom rozsahu trpiacim osobám, ako po hereckej stránke nie je čo vytknúť, dosť dobre to uhrajú, skôr režijne mi to nesedí, lebo neustále omieľaní vzťah okolo "múzy" Nikki je časom až otravný, scény s tanečkami fajn tie majú ako taký náboj, škoda že fakt výborná je až posledná štvrtina filmu, ktorá je neporovnateľne lepšia oproti predošlemú dejovému trápeniu. A zas nepochopený bonbónik je od akademikov "Nominated for 8 Oscars"??? /45%/(23.1.2013)

David O. Russell je šikovný a vyzná sa vo svojom remesle. Vie čím zaujať a hlavne opäť v jeho filme ma po ruke skvelých hercov. Začiatok sa trochu ťažko rozbieha a ťažie sa trochu dostávate pod kožu hlavným postavám, ale od kedy príde na scénu Jennifer Lawrence film naberá stúpajúcu tendenciu a funguje presne tak ako má. Záver filmu je síce klasický, ale fajn postavy a skvelý herci sú predovšetkým silné stránky tohto filmu. 80% - 4*(2.6.2013)

• - Hlavní ženskou úlohu měla ztvárnit Anne Hathaway, která ovšem dala přednost natáčení muzikálu Bídníci (2012). Roli získala Jennifer Lawrence. To bylo nakonec dobře pro obě dvě herečky, protože za své role obě získaly Oscara. (=woody=)

• - Výsledky zápasů mezi Eagles a Phillies zmíněné ve filmu jsou skutečné a pocházejí z roku 2008. (zajda404)

• - Podle výsledků zápasů se dá odvodit, že se film odehrává v roce 2008. Na stadionu jsou však vidět fanoušci s dresy Nnamdiho Asomugha a Michaela Vicka, kteří v tom roce za Eagels ještě nehráli. (Johnec)