Americka saga s "ponaucenim", ze by bylo lepsi chovat se cestne. No nevim..., nic extra - jen delka 2.30 hod...(6.12.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $25,600,000Tržby Celosvetovo $-(3.2.2010)

• danecek24

15. Zlatý Glóbus za rok 1957 - cena (1) - *Objev roku (herečka) - Diane Varsi + nominace (2) - Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Mildred Dunnock, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Hope Lange(18.1.2009)

Nevědomky jsem čekal nějakou lehkou látku na vypnutí, byl pak ale příjemně překvapen a vtažen do dění - ne nadarmo má film pověst jednoho z nejlepších hollywoodských small town melodramat. Začíná nevinně středoškolskou dvojromancí, s dávkou úsměvných manýrů, klišé rozumů a hádek s rodiči, postupně ale nabere na hloubce a velmi dobře vykreslí poměry svázaného maloměsta v kraji Nové Anglie. Na pohled idylka, pod povrchem drby, tajemství a neštěstí. Je tu protektivní povýšená panička, nesmělý mamánek posera, chlípný otčím ožrala, frajerský ředitel idealista a další vděčný charaktery, herci parádní. Čas letí, dojde dokonce na regulerní znásilnění (přes nechvalný Haysův kodex), s osudy zahýbe i druhá světová válka a závěru pak patří napínavé soudní drama. Vzhledem k tomu všemu stopáž akorát a za mě prostě dobrá volba.(17.2.2019)

• Houdini

Oscar 9 nominací: Nejlepší film, Režie, Herec VR - Arthur Kennedy, Herec VR - Russ Tamblyn, Herečka HR - Lana Turner, Herečka VR - Hope Lange, Herečka VR - Diane Varsi, Kamera, Scénář - A(22.4.2004)