Epizody(12)

Jednoho dne dojde ke kouzelnému setkání, které může změnit osud Madoka Kaname. Toto je začátek nového příběhu o čarodějných dívkách. (Netflix)

Subjektiv

Mahó šódžó žánr mívá obvykle pevně stanovená pravidla, kdo nemá osm, těžko je snáší. Když však si ten žánr řekne: "Já už nebudu pedofil," prospěšná věc se stane. Děje se tak asi jednou za deset let, vítám tě, Madoko. Jakpak jsi se změnila? Volánky - ano, kanýrky - ano, barevné hadříky - ano, transformace - ano, kawaii zvířátko - ano, boj proti nějakému neosobnímu zlu - ano, občasné zaostření na rodinné soužití - ano... Zdání klame. První chvíle vypadají běžně a okoukaně, ovšem už tady se lze tušit určitou jinakost. Dívenkám uniformičky sluší, ale pročpak jsou v jejich škole takové technicistní stolečky? Pročpak tu někdo vystavěl chladně azurovou skleněnou chodbu? Proč za piknikovou travičkou ční černé obrysy jakési ropné rafinérie? Proč krajině vévodí pole větrných elektráren? Už prostředí předznamenává, že seriál přišel o dětskou nevinnost a naivitu, byť zachoval postavy žánru vlastní. Nenechá je ovšem zažívat běžné radosti a starosti - tento svět má jiná, krutější pravidla. Kontrast s očekáváním, které do mahó šódžó vkládáte, umocňují zážitek. Jde však o dvojsečnou zbraň - kdo za sebou nemá jedinou ikonu žánru, zažije účinek jen poloviční.Nepřijde mu divné, že splněná přání mohou přinést peklo, se smrtí se nedá dobře vyrovnat, při bojích teče spousta krve, tělo lze znetvořit k nepoznání, mrtvé zapomenout jak rozbité věci, přátelství zmůže pramálo a kawaii fretka je roztomile vypadající manipulátor, který prostě jen není anatomicky a fyziologicky vybaven k tomu, aby zanechával skutečnosti více odpovídající první dojem. Manipulátor posedlý tím, aby vhodné holky kolem sebe proměnil na kouzelná děvčátka a nejvíc teda Madoku. Též výtvarno stvořila touha po nezvyklosti - "industriální" krajiny leckdy překvapí, jak svěže, ale zároveň chladně odtažitě působí, jindy mahó šódžó krása zaslepuje a lepí oči, které si mohou zapomenout všimnout: "Hej, to nejsou v ničí představě hezké věci, co se tu tak hezky kreslí." I interiéry bývají často plny promyšleného, ale přece průmyslově působícího designu. Boje se zlými čarodejnicemi se odehrávají v dadaizujících iluzorních světech, dívenky hopsají jak gymnastky v prostných a záběr je sleduje akčnímu oku lahodícím stylem. Madoka vnesla do žánru rozklad, kterým ho oživuje. Jen se bojím, že nebude důsledná a všechny "jistoty", které zatím tak zručně pohřbívá, potvrdí. Pak ji ovšem ohodnotím průměrně. Dodatek - poslední dva díly: SPOILERY. Jsem zklamám či nejsem? Snad ani ne. Hodně se tu pláče, ještě více se tu nachází odvaha, kterou holčičky reálně nemívají, megalomanizující trend pokračuje (víc moci, více destrukce, více utrpení), ale proč ne, když tahle gradace táhne diváka s sebou... Za zlomení zla se platí vysoká cena a magické dívky nejsou vykoupeny dokonale. Madoka se stává holčičím Ježíšem :) Takový obrat je geniální i pitomý zároveň a spokojeně se při myšlence naň usmívám. KONEC SPOILERŮ. Nejlepší anime zážitek sezóny a prosté ****. ()

Marius

Absolútne geniálna vec, ktorú možno čítať niekoľkými spôsobmi a ktorá otvára mnoho tém s jediným uzatvorením. Celý koment keď nebudem lenivý ho napísať. 10/10 P.S. definitely NOT for kids ()

zelvopyr

Jojo, dobrá uspávací hra s divákem a děj vyloženě pod povrchem... Navenek se usmíváme a jsme roztomilí, ale uvnitř se dějou věci... ()

Jeoffrey

Konečně jsem dohnal svůj největší anime rest, zkrátka seriál, u kterého mi i mí kamarádi neustále říkali, že ho musím vidět, že patří mezi klasiku, co by měl znát každý fanoušek japonských kreslených seriálů a o kterém jsem toho slyšel mnoho, nevyhnul se i některým drobným spoilerům, a tak měl jistá očekávání. Počítal jsem, že Madoka bude přesně ten seriál, který mě bude psychicky ničit podobně jako třeba Made in Abyss, že u něj budu prolévat potoky slz jako kdysi u Clanadu a až ho dokoukám, tak to bude jeden z těch nezapomenutelných zážitků, který si ale v další dekádě asi radši nebudu chtít zopakovat. A po pravdě Madoka je opravdu neskutečná horská dráha emocí, kde se střídají nádherné pocity s milými chvilkami, jen aby je pak nahradila deprese neskutečných rozměrů a vygradovala občas až do situací, kdy mi jako divákovi bylo až lehce nepříjemně. Po emocionální stránce to funguje velmi dobře, včetně samotného finále, které je sice hodně přepálené, dosahuje až Biblických rozměrů, ale zároveň vše důstojně uzavírá, i když má silně hořkosladký nádech jako celý seriál. Madoka má navíc i obrovské štěstí, že se při její tvorbě sešel tým lidí, kde každý naprosto přesně věděl, co dělá a je to vidět nejen z celé myšlenky, jednotlivých velkých překvapení, kde však pořád všechno dává smysl, ale i z mnoha záběrů, nebo i hudby. Vysoké produkční hodnoty a vůbec celkové provedení seriálu spojené s neuvěřitelnou dávkou představivosti autorů hodně pomáhá k tomu, aby vás seriál zaujal, chytil a vy si to celé užili jako jednu šílenou, intenzivní a neskutečnou jízdu, kde vaše smysly občas působí jak pod vlivem drog. Že je za animací seriálu studio Shaft vám dojde hned během prvního dílu, všimnete si totiž práce s kamerou, toho že tu někdo umí pracovat s atmosférou záběrů za pomoci barev, světla a stínů, ale třeba i díky zobrazenému prostoru (jeho hloubce), že se autoři zamýšleli nad pozadími a jejich detaily, že kamera umí zachytit pohyb, tak aby byl to udělalo dojem, že i ta akce hned během prvních pár snímků vypadá hodně dobře, ale naprostou jistotu získáte hlavně díky ikonické práci se střihem, která zde sice není až tak intenzivní jako třeba v Monogatari sériích, ale je opět natolik výrazná, že si jí hned všimnete a prostě víte. No a do toho psychedelické souboje s čarodějnicemi, u kterých si na jednu stranu říkáte, na co se to sakra koukám, ale při lehkém zaměření na detaily vám najednou dojde, že je tu ukrytá spousta drobností a významů. A k tomu všemu hraje vynikající a geniální hudba Juki Kadžiury, tentokrát ovšem jakoby trošku ztlumená (oproti třeba Noiru nebo .hack//SIGN), přesto ale pořád nádherná a dostatečně výrazná, abyste se do ní zamilovali už u první proměny Mami. A po pravdě je to všechno potřeba, protože i když má seriál jen dvanáct dílů, tak ještě během těch prvních tří (nebo spíš dvou a půl) silně "klame tělem", nebo spíš vás prostě jen pozvolna vyváží na vrcholek té pomyslné horské dráhy, aby nabral výšku na pořádný sešup. Proto za sebe doporučuji každému, kdo Madoku nezná, hned říkat, že je třeba se dostat na konec třetího (ideálně čtvrtého) dílu, i když se vám třeba nelíbí animace postav (která je dělaná takhle roztomile zcela záměrně, protože v kontrastu je síla) a přijde vám to jen jako další roztomilé anime o holčinách co zachraňují svět – takže nic pro vás. Ta dekonstrukce žánru, změna z roztomilého mahó šódžo na depresivní hutné drama plné silných témat a symboliky (prostě to, o čem skalní fanoušci tak vehementně mluví) totiž doopravdy začíná až tam (i když pozorný divák si určitě všimne jistých náznaků mnohem dřív). Madoka je tedy nezapomenutelný seriál, kde úplně všechno funguje tak jak má, je zde spousta aspektů, na kterých by se dala vysvětlovat skvělá práce s režií, kamerou, střihem, zvukem, hudbou, plus i scénář ví co chce říct, kam chce diváka dovést, co si má odnést. Tím, kolik dostali tvůrci prostoru je vše, kromě již zmíněného klidnějšího úvodu, velmi svižné, pořád se něco děje, přesto je i dostatečné místo na prokreslení důležitých postav, což je ale způsobené i tím, že jich v příběhu zase až tolik není. Zkrátka není tu moc co kritizovat, bylo to náležitě silné, v mnoha ohledech naprosto perfektní, a to já dokážu po zásluze ocenit. 9,5/10 () (méně) (více)

Hromino

O tom, v čem spočívá vynikajícnost a jedinečnost Madoky a jakým způsobem se Urobučimu podařilo dekonstruovat žánr mahó šódžo, bylo řečeno i napsáno již mnoho a já nemohu nic z toho rozporovat. Příběhy o sladkých, roztomilých děvenkách obdařených kouzelnou mocí obvykle oslovují jen omezenou skupinu diváků, a tak se z toho výše uvedený pán rozhodl udělat psychologický thriller s menší příměsí GL. Výsledek je skvělý: změny nálad v příběhu jsou provedeny mistrně, návrhy postav i úroveň animace jsou skvostné a hudba Kadžiury zde dokazuje, jak moc pasuje k anime se ženskými představitelkami. Škoda jen dvou věcí. Tou první je skutečnost, že seriál vyrobilo studio Shaft, takže nesmí chybět jejich příslovečné sklony k vizuální sebeonanii a zoufalé snaze divákovi dokázat, jak „jsme strašně originální a umíme to dělat jinak než ostatní“ – a bohužel, toto předvádění se děje na úkor zábavnosti. Bojové scény s čarodějnicemi mohou na někoho působit umělecky, ale na mě to spíš působilo jako odfláklý bordel, kterým se prostě prvoplánově snažili šokovat a který při opakovaném používání už nudí. Druhou věcí je antiklimatický závěr. Seriál totiž ve své podstatě vrcholí už nějakým 9. dílem, načež zbylé tři díly jsou jen překombinovanou snahou zvrátit zdánlivě nezvratitelný osud a zahojit všem bolístky ve stylu Steins;Gate. Tak jako u výše uvedeného, i zde platí, že ač poslední díly nejsou samy o sobě špatné, nedokázaly si získat mou pozornost tak moc jako předchozí díly. I navzdory těmto výtkám se ale jedná o jedinečný zážitek, který doporučuji bez výjimky každému divákovi anime. Silné 4*. –– P.S. Podezírám Urobučiho, že v roce 2011 uzavřel smlouvu s fialovou činčilou a stal se kouzelným scenáristou. Jak jinak si vysvětlit, že na pomezí let 2011 a 2012 dokázal vytvořit hned tři zásadní, nezaměnitelná díla (Fate/Zero, Psycho-Pass a tohle), která se jiným scenáristům nepodaří vytvořit za celý život, a pak jako by se zničehonic vypařil… ()

Scalpelexis

Hm, tohle se těžko hodnotí. Já při těhle anime nemám moc potuchy na jeký druh obecentva je to mířeno, když hlavní hrdinové jsou malinké školačky a řeší dosti psychologické, fyzikální, religionistické až existencionální patálie nesouc na bedrech osud celého světa? Přiznám se, že jsem dlouho na to házel zmatené pohledy typu "ok", "fajn", "hm, dejme tomu teda", protože mi tohle sblížení protikladů nesedělo. Námět a podklad je nicméně kvalitní, tvůrci mají celou dobu děj silně pod kontrolou a moc dobře ví, co dělají. Nevinných pasáží si moc neužijeme, brzo dojde na slzičky a zatracování, boje s obrázky, který vypadají jak spatlaný v Malování v MS-DOS až dojedeme k sakra neveselému a nelichotivě velkému závěru, který působí trochu přeplácaně, nikoliv ale nesmyslně. Finální zážitek je hodně filosofický, přemýšlivý, strašně nevhodný na jakékoliv uvolnění. Všechno to je ale v pořádku, protože puzzle zapadlo a i když takovým to konečným řešením nefandím, jsem spokojen. Postavičky jsou ok (na malé holčičky dosti zběhlé, prohnané, chytré), ale po delší době se mi nelíbila animace. Neříkám, že jsem fanda fanservisu, ale kontury jsou slabé, linky nedotažené a i když četné LSD scenérie mají své kouzlo, mě moc nefascinovaly. Asi na to nebyla nálada. Verdikt bude tentokrát pozitivní, protože pár originálních prvků by se našlo a hlavně takovéto anime se těžko duplikuje. ()

Larky

Žánr Mahō shōjo díky Madoce Magice dostává naprosto nový rozměr od tupého děstkého blábolu po dotaženou, neskutečně zábavnou záležitost, která je místy až geniální. Takhle komplexní, konzistentní zábavu jsme tu letos ještě neměli. Jeden ze tří nejlepších seriálů roku a čistokrevná pětihvězdičkovka. ()

Ryuko

Neskutočné prekvapenie. Začne ako obyčajné mahou shoujo, ale za chvíľu sa z toho stane temná psychologická fantasy, ktorá je uveriteľná a vôbec nevyznieva smiešne. A môžu sa na to pozerať všetci bez rozdielu, chlapci aj dievčatá, len pre mladšie 15 rokov asi nie moc vhodné a seniori s tým asi tiež nebudú strácať čas. Každopádne odporúčam! ()

Hees

Mahō shōjo Madoka Magika vyzerá na prvý pohľad ako anime pre deti, ale čím hlbšie pôjdete jeho sledovaním zistíte, že má nie len kvalitné charaktery, ale aj príbeh. Animačné prvky jednotlivých čarodejníc a ich svetov sú vážnym skvostom. Súboje v týchto svetoch boli výborné a kontrastné oproti trochu ponurému svetu, v ktorom žili hlavné hrdinky. Postavy hrdiniek vyzerajú detsky a to bol zrejme aj zámer. Na prvý pohľad to vypadá inak, ale keď sa po pár dieloch dostanete hlbšie do anime zistíte, že toto anime je k jednotlivým postavám vážne kruté. Najprv ich postaví pred určité rozhodnutia a dáva im na výber, až ich dotlačí k tomu, že nemajú na výber. Naivne som si myslel, že sa tam nemôže postavám nič zlé stať, ale opak je pravdou. Postavy zažívajú mučenie a dokonca vidia aj smrť. Príbeh je úžasne vymyslený tak, aby vás neodtrhol od sedačiek a informácie sú dávkované veľmi pomaly. Charaktery, ktoré sa javia ako tie čo majú pomáhať sledujú hlavne svoje vlastné záujmy. A to Kyuubey vyzerá milo a vo väčšine anime pôsobia takéto mačičky (či čo to akože je líška) ako spestrenie, ako milé zvieratká. Kyuubey, ale je hold niekedy dosť zákerný zákerák (mala tam byť nadávka). Dá sa teda povedať, že toto dielo prináša určité nie veľmi vydané prvky, ale o to viac sú vítané. Celkovo je Mahō shōjo Madoka Magika veľmi temné dielo plné obrovských prekvapení a čím bližšie sme koncu tak tým je to viac zamotané a vyplávajú na povrch určité skutočnosti, ktoré by na začiatku nikto nepredpokladal. Želania, ktoré môžu vysloviť Mahou Shoujo poukazujú na to, že ak niečo chceš väčšinou musíš niečo obetovať. Tento krutý svet v ktorom existujú jednotlivé postavy poskytuje dokonca aj nejakú pridanú filozofickú hodnotu. V pár kvalitných rozhovoroch sa rozoberajú zaujímavé filozofické otázky. Opening a ending dobre vyjadrovali atmosféru z jednotlivých dielov anime a boli melodické a aj hudba, ktorá zaznela v jednotlivých dieloch bola výborná. Zakončenie celého anime je správne a poučné (porozmýšľali sme?). Do akej miery sa dokážeme (seba)obedovať pre iných? Takáto kombinácia všetkého čo som videl si zaslúži vysoké hodnotenie. PS: Kaname Madoka je lukostrelkyňa a mne sa lukostreľba veľmi páči. ()

WildevilCZ

No nevím proč na čsfd má tohle anime tak nízké hodnocení, mě přišlo naprosto geniální.... nevyrostl jsem na kabelovce a nikdy jsem žádné mahou shoujo neviděl (narážím na sailor moon) a přitom jsem chtěl vždycky nějaké vidět, ale z recenzí na sailor moon jsem pochytil, že by mě to asi moc nebavilo a tak jsem čekal, ale dočkal jsem se!!!! Troufám si říct (ikdyž do konce roku daleko) nejlepší anime roku! :) 100%!! ()

Monoxid

Kdo nedokoukal alespoň třetí díl, nemá právo tento seriál hodnotit! Je to sice dost roztomilé a upištěné, ale seriál se snaží zachovávat zákony rovnováhy, o kterých mluví. Pro koho je to určené? Myslím, že pro ty, co sledovali mahō shōjo žánr jako malí, tak trochu fanservis a tak trochu něco navíc. To něco je relativně vyspělá psychologie, zajímavý moderní design prostředí a žádné troškaření s překvapováním. Možná, že nám to pomůže k vědomí, že děti ví spoustu věcí nejlíp. ()

Kicune

Madoka Magica klame názvem a staví zrcadlo žánru mahou shoujo aneb „magická dívka“. V nejednotvárné a neveselé podívané plné hlubokých psychologických dialogů, kontrastů na každém rohu a vypointovaného konce se i přesto dočkáme transformace, souboje, oblečky a zbraně, magický prvek a nekonečný boj s nepřítelem. Nejednotvárnost a kontrast představuje stěžejní prvek nejen po vzhledové i dějové stránce seriálu. Kontrasty a možné SPOILERY: Klasická kresba představující normální svět je doplněná surrealistickými až halucinogenními výjevy dimenze čarodějnic. Jednoduše kreslené postavy, u kterých jsou skoro zvýrazněné jednotlivé tahy (oči, krk), jsou zasazené do prostředí naopak kreslené až téměř dokonale. Roztomilé holčičky bojující na život a na smrt. Roztomilý plyšák jako nepřítel. KONEC možných spoilerů. Předpokládám, že na ruby obrácený žánr vznikl položením otázky „co to stojí stát se magickou dívkou?“ Tvůrci si vybrali jednu z mnohých možných odpovědí a na ni pak nabalili děj a zamýšlení nejen o podstatě světa, dívky, života a smrti, osudovosti, přátelství, ale i o emocích a citech. Pár velice sympatických charakterů sice často pláčou, ale zároveň vedou duchaplné hovory a staví se svým vlastním démonům. Neveselost a až zvrácenost podstaty osudu magické dívky je skvěle představená, zabalená do neobvyklého vzhledového kabátu a doplněná krásnou flétnou. V průběhu 12ti dílů se však divák neunudí, ale ani nestihne vytvořit k postavám silný vztah. Kvůli neobvyklému vzhledovému kabátu (roztomilost a mnohabarevnost) syrovost a krutost nijak silně nezasáhne, je pouze cítit odcizenost. Přesto silných 90 % +. Otázka na závěr: jak velká je hranice mezi naději a zoufalstvím? ()

Reanimated

Budete-li mít zájem, ukáže vám Akiyuki Shinbo, že být magickou dívkou není vždy výhra. Děvčata budou trpět, potit krev a umírat. Jestli to je ta proklamovaná žánrová subverze, tak budiž. Já v tom revoluci nevidím. Je to pouze solidní řemeslo, které by však díky svému již teď jistému úspěchu, mohlo vyburcovat další talenty k ještě působivějšímu experimentování. Dost už totiž bylo průměrných manga adaptací. Původní anime vládne! Někdy ale ne tak tvrdou rukou, jak by se díky mohutnému hypu mohlo zdát. ()

adamulefa

Brilantné po každej stránke! Madokin plagát na stene mojej izby s týmto tvrdením súhlasí... Priznávam, že ja adamulefa zbožňujem anime Mahō shōjo Madoka Magika ! A vôbec sa za to nehanbím. P.S. Super by bolo ísť do toho s nulovými informáciami, rozhodne budete prekvapení. Odporúčam každému. Hej, aj tebe! Next stop, Madoka filmy ! ()

Fordzy

Jedním slovem Geniální. Madoka Magika klame tělem, pohrává si s divákem jako kočka s myší a ani náhodou není klasicky dětským "Mahou Shoujo", nýbrž do detailu propracovaným - psychologickým veledílem. Co také očekávat, když Madoku napsal známý Řezník- Gen Urobuchi (Fate/Zero, Psycho-Pass, Thunderbolt Fantasy). S geniálním příběhem a postavami, jde v ruku v ruce i skvostný vizuální kabátek od studia Shaft, podpořený přesně sladěnou hudbou od mé oblíbenkyně Yuki Kajiury. Už dlouho jsem neviděl, aby byl opening a ending součástí děje (doporučuji nepřeskakovat) Viděna vylepšená BD verze. Doporučuji nejdřív shlédnout seriál a následně filmy. 95% (V mé topce) ()

biasim1

Madoka na první pohled působí jako typický zástupce mahó šódžo žánru, kde máme skupinku holčin, které se přeměňují na "magické dívky" a bojují proti zlu. Brát to ale pouze tak by ale bylo podobné tomu, jako kdybych o Evangelionu napsal "typické mecha o velkých robotech" a tím to uzavřel. Pod pokličkou se totiž skrývá temný svět, který vás každou chvíli dokáže překvapit tím, jak moc se snaží ničit všechny základy mahó šódžo, a že se mu to skvěle daří. Série nás zavede do světa, kde je vše více šedivé než růžové a zaměří se na skupinu čtyř mladých dívek, kterým je nabídnuto stát se "magickou dívkou" za cenu jednoho přání. Jejich cílem je bojovat s takzvanými čarodějnicemi, které žijí v odvrácené straně světa a způsobují lidem vše špatné, co je může v životě potkat. Od deprese až po sebevraždu. Hlavní čtveřici dívek je tu věnováno obrovské množství prostoru a místo stále se opakujících soubojů se dostaneme hlavně k rozboru osobností jednotlivých hrdinek a každá z nich ve vás vzbudí pocit, že se chcete o jejím příběhu dozvědět víc. To, co mě ale na Madoce dostalo úplně nejvíc, byla animace. Opravdu si nepamatuji, že bych byl někdy tak neskutečně unesen jen tím, jak anime vypadá aniž bych k tomu musel přidat všechna pozitiva co přináší samotný příběh. Shaft přinesl animaci přímo jako vystřiženou z Monogatari sérií a že se to sem sakra hodí. Celé zpracování potemnělého, industriálního města neuvěřitelně skvěle vystihne celou atmosféru, interiéry jsou krásně futuristické a nikdy nezapomenu na animaci samotných soubojů a především na vzhled samotných čarodějnic. Chápu, že někomu jejich styl nemusí sedět, ale přesně takové ztvárnění bych si od ukázky těch největších nočních můr představoval. Co více dodat, do Madoky jsem šel s vysokými očekáváními, která se nejen naplnila, dostal jsem i víc. 10/10 ()

Echelon1

Seinen mahó šódžo. To je najkratšia definícia tohto počinu. Nemyslím ale, že je to až tak svetoborné, ako sa ľudia všade rozplývajú, tá psychológia, symbolika, tradičné anime dejové prvky, zvraty atď. atď. môžete nájsť aj v iných anime seriáloch, ale v rámci žánru dajme tomu tie 4*. LSD svety čarodejníc a hutná atmosféra sú celkom zaujímavé, zato je to ale ďaleko menej akčné, než som čakal/chcel. Našťastie máme Fate/Kaleid Liner Prisma Illya sériu. ()

gumbo

Vezměte vynikající grafickou stránku a hudbu, přidejte lolita postavy v lolita oblečcích, okořeňte vlastními podivnými pravidly, nastavte špetkou koláží a la Švankmajera (to aby se to snadno odlišilo) a perte emoce po dávkách. Vyjde Vám neurčitá směsice, které bere odkud to jde, ale výsledek je pochybný. Stále nechápu komu tohle bylo určené. 50% ()

Five By Five

Na začiatok musím povedať, že príbeh možno nieje zlý, ale to prevedenie je pre mňa proste nezvládnuteľné... A teraz už môj dojem... Normálne by som s niečím takýmto ani nezačínal, ale všetky tie super hodnotenia a miesta v top animách roku ma jednoducho donútili... Žiadny zázrak sa však nekonal - ak je raz niečo určené dievčatkám na druhom stupni základnej školy a vy ste už chlapec, ktorému hold 20 nebolo iba včera - museli by ste byť naozaj veľký fanúšik do fantasy, aby vás toto mohlo zaujať... Síce to málokedy vzdám už po prvej časti, celých 25 minút som musel tú žilu v mojej hlave prehovárať aby to ešte vydržala, nepraskla a nepriniesla mi rýchlu úľavu od tohto trápenia v podobe mozgovej mŕtvice... Druhú časť som už iba preklikal a rýchlo Madoku Magicu zahadzujem - skôr než by som dostal nutkanie to tu aj hviezdičkovo ohodnotiť a stiahnuť tak skóre niečomu - čomu jednoducho už asi nemôžem rozumieť... ()

massdonfel

Měl jsem velký problém se na to začít dívat, ta animace vypadá dost divně a ty moe obličeje tomu moc věrohodnosti nedodávají. Ale nakonec jsem se trochu hecl, musím říci, že neco tak creepy jsem dlouho neviděl , bohužel děj vypadál dlouhou dobu dost zmateně... Ono drama příběhu sice bylo cítit, ale moc mě to neoslovilo, kdyby nečekali na 10 díl ze 12 aby vysvětlili co a proč se takto odehrává tak bych tomu hodnocení zvýšil, ale takto slabších 6/10 ()