Fei Cheng Wu Rao 2

tompaulman

Méně vtipné a o mnoho vážnější než jednička, ale pořád velmi dobré. Poslední rozloučení v závěrečných 20 minutách filmu je jednou z nejsilnějších scén, co jsem v poslední době viděl. ()

yangzhening

Z evropského pohledu dost originální komedie. Narozdíl od jiných diváků tam žádnou propagandu nespatřuji, blahobytný a stylový život vyšší třídy, který tvoří prostředí filmu, je zejména na jihu Číny, kde se film evidentně odehrává, stále běžnější (samozřejmě ne většinový, ale od toho je vyšší třída přece vyšší - všude na světě). Tradičně vtipný a v Číně velmi populárni You Ge je zkrátka sázkou na jistotu a ani tentokrát nezklamal. Tenhle film mě potěšil zejména proto, že jsem tu objevil spoustu nových gagů, jejichž pointa mě několikrát velmi překvapila a v kině jsem se zasmál i nahlas, což se mi moc nestává, naopak v Evropě sám takové nevychované diváky kritizuji. Pobavil jsem se, mohu doporučit. ()

ScarPoul

Pokračovanie romantického filmu If you are the One je diametrálne odlišné od prvého dielu. Jednak už nepôsobí tak jednoducho, jednak je v ňom menej úsmevných miest a v neposlednom rade zobrazuje citový presah ústrednej dvojice na veľmi malom priestore. Ale aj napriek tomu považujem toto dielo za výnimočný film. Jednak je to kvôli hlavným hrdinom. Cynický You Ge znova boduje a pôvabná Qi Shu znova očarúva svojou krásou. Čo na tom, že film nejde po zaužívaných stereotypoch podobne ladených filmov? Stále mám pocit, ako keby to bol príbeh zo života. Miera autenticity je v tomto prípade všade prítomná. Dejové zvraty nenastávajú preto aby posunuli dej dopredu, ale preto aby odhalili schovaný cit hlavnej, alebo vedľajšej postavy. A na tento zvrat sa čaká aj napriek tomu, že ho divák očakáva. Feng sa ako tvorca neponáhľa nikam. Rozvíja svoje postavy, ukazuje ďalšie pôsobivé krásy Čínskej spoločností - ten domček v lesoch bol očarujúci, a pritom zostáva verný svojej predstave o dokonalom vzťahu a o jeho úpenlivom hľadaní. Prísľub tretej časti ma potešil. Ak sa tak stane budeme mať možnosť vidieť jednu z najpôsobivejších vzťahových trilógií. A aj keď druhá polovica filmu rieši úplne iný problém - je to problém na ktorého pozadí sa rieši hlavná téma. Citlivo, precízne, autenticky a úsmevne natočený film, po ktorého dopozeraný si mám chuť kúpiť šiltovku. ()

Ceres

Pokračování již není tak perfektní jako byl film první, ale stále jde o kvalitní záležitost, na kterou se alespoň dobře kouká, ale kdyby byl snímek o něco kratší, bylo by to jen ku prospěchu, protože v druhé půli jsem se už docela nudil, nebýt docela "dobrého" konce v znamení rozlučky před smrtí, asi bych šel s hodnocením ještě níže. Takhle jen 60 % P.S.: Ta poznámka o komunistickém manifestu mě teda dostala a i naštvala. ()

Adrian

Obrovsky komercny uspech jednotky doma v Cine a uznanie na medzinarodnej scene predurcili myslienkove podhubie pokracovania. Uplne z neho vymizli stopy akehokolvek zobrazenia slabsich, natozto zlych zivotnych podmienok v cervenej krajine. Cina je tu este viac oproti jednotke vykreslovana ako krajina blahobytu. Dlhe pasaze dialogov/monologov o socialnom statuse resp. zivotnej urovne vyssej triedy, ktore na prvy pohlad mozno zneju kriticky, pri pozornejsom pocuvani viac hladkaju ruku, ktora ich zivi, akoby ju kusali. Osobne si myslim, ze nie je nic zle na tom byt bohaty, pokial cesta k nemu vedie nie na ukor druhych. Nakolko je to realne, to uz necham na individualnom posudeni.___Vdaka vyssie uvedenemu sa postavy filmu pohybuju v pre seba uzavretej bubline mimo bezny priestor, v ktorom peripetie pribehu i uskalia spolocneho zivota hlavnej dvojice treba produkovat vo vnutri jednotlivych postav a ich vzajomnej inerakcii. Mozny pocit umelosti z daneho pristupu v mojich ociach stale drzi v prijatelnej miere "pri zemi" ustredne herecke duo, ich vzajomna chemia a prijemne osviezenia znamych situacii (tak vo filme a zanri, ako i v zivote). Jedine co ma trocha zamrzelo je, ze zatial co prva tretina naznacovala pribeh o tom "co sa stane, ked sa dvaja do seba konecne zalubia a nasledne musia svoju lasku testovat v kazdodennom zivote", tak v urcitom momente film hodi vyhybku spat a nastane situacia podobna "restartu systemu". Aj napriek tomu sa tesim otvorenemu koncu s jasne deklarovanym prislubom pokracovania (ktore je uz vlastne v tomto momente takmer iste, kedze dvojka ma znova velmi slusny komercny start domav Cine). Postavy Qin Fena a Smiley Xiaoxiao som si totiz velmi oblubil. ()

• První čínský film, který měl ve stejný den premiéru v Číně i v USA. (Raztubyl)