Buenos Aires 100 kilómetros

• Francie Buenos Aires 100 Km (více)
Argentina / Francie / Španělsko, 2004, 93 min

GAVIN17

Bylo nás pět po argentinsku, ale přeci jinak - i tak by se dal nazvat tento výborný film, který je u nás téměř neznámý, což je, myslím škoda. Původně jsem mu chtěl dát 4 hvězdičky, ale než jsem se dostal k psaní komentáře, poznal jsem, že se mi trochu zažral pod kůži a to je neklamné znamení, že mu mám dát subjektivně hvězd pět. Je to vcelku komorní příběh party třinácti čtrnáctiletých chlapců v němž sice nikdo nehraje vůdčí roli, ale všichni mlčky uznávají intelekt hlavního hrdiny Estebana. V ospalém maloměstě, 100 kilometrů od Buenos Aires, prožívají své každodenní radosti i trápení - Esteban (Juan Ignacio Perez Roca)musí hodiny rýsovat technické výkresy, protože jeho otec si z něj přeje mít architekta, který zvelebí jejich město, chlapec však nejraději sní a své fantazie přenáší na papír - do toho přijde jeho první klukovská láska, Damien (Juan Pablo Bazzini) doma náhodou nalezne papíry, z nichž se dozví, že je adoptovaný, jak se s tím má vyrovnat, že mu rodiče nikdy nic neřekli? Kudrnáč Guido (Alan Ardel) nenávidí práci v otcově zelinářství, je i bit, Matias (Hernan Wainstein) se toulá po nocích, aby nemusel být doma s rodiči s nimiž si nerozumí, Alejo (Emiliano Fernández) zjistí, že jeho matka má milence aj. Všichni ale mají rádi fotbal, kde se můžou uvolnit a zapomenout na starosti. Chtěli by utéct z nudy reality, ale život jde dál a naděje na dobré věci je tu stále... A i Esteban se jednou bude moci sám rozhodnout. ()