Do vlny filmů o mládeži, která do značné míry ovládla českou a slovenskou tvorbu v první půli 60. let, se nepříliš výrazně zaklínil i příběh mladičkého studenta, jenž se marně pokouší zabránit manželské roztržce svých rodičů. A hlavně poznává, že údajně senzační matka až tak úžasná není. S podobnými problémy se potýká i hrdinova kamarádka, která odmítá přijmout otcovu novou ženu - dokud si neuvědomí, že předsudky by se neměla řídit. Senzi mama je film rozehraný dosti tezovitě a v neživotném modelu, avšak přece jen dosahuje určité autenticity v zachycení všedních dnů. (oficiální text distributora)

slunicko2

Ta vaše Evička je ale šikovné dievča. Taká mladá a už má ženicha aj s autom. 1) Miloučký film představuje řadu teenagerovských herců: Gašpara Arbeta mladšího (Igor, jehož rodiče se rozvádějí) s velmi pěkně vyrýsovanou sportovní postavou, Petera Vršanského (glosátor, bubeník a textař Laco), Petera Heribana (Ivan, který prodává basu) i aristokraticky půvabnou 16letou Magdu Vašáryovou (Eva). 2) Zdaleka největší dojem ve mně zanechal Pavol Melichárek (malý kluk Gusto), jehož herecká etuda na téma vypůjčování knížky v knihovně mě srdečně rozesmála. Čo mám povedať Igorovi? Že je pes? To je silné. Že je babrák. ()

ScarPoul

Vo svojej podstate jeden s tých lepších detských filmov. Jednak je tu veľmi decentná rovina medzi vtipom a drámou a film sa celý nesie predsa len vo veselšej a pozitívnejšej atmosfére. Najväčším prekvapením je ale prvá úloha Magdy Vášáryovej. Tá bola najvýraznejšou a zároveň najkrajšou postavou v celom filme. Inak je to snímok ukazujúci život, zábavu a starosti detí žijúcich v socializme. Pritom témy s ktorými sa film zaoberá sú aktuálne aj dnes a preto by sa dalo povedať, že sa na ňom zub času podpísal len minimálne. A tie chlpy pod pazuchami dodávajú scéne na kúpalistku veľmi autentický feeling. ()

Flego

Ambiociózny projekt sa vcelku vydaril najmä vďaka bezprostrednými hereckými výkonmi mladých protagonistov Magda Vášáryová - Gašpar Arbét ml. Téma dospievania je v rámci doby vzniku na úrovni, film však predovšetkým rieši stret sveta mladých a dospelých. A svet pubertálnych detí vytriezvie poznaním, že senzi mama zrejme nie je taká senzi ako si mysleli. ()

fragre

Film o konci dětství. Na dnešní dobu asi zdlouhavý, ale to mi nevadilo. Hlavní mladiství hrdinové jsou až neuvěřitelně seriózní, to prostě trochu šustí papírem. Pobavila mne scéna v závěru, kde se osazenstvo kulturního domu jme trsat na písničku dětské twistové kapely, což vypadá zvláštně u četných jedinců v pionýrském kroji. Magda Vášáryová byla ve svých šestnácti nádherná. ()

majo25

Aj keď filmu chýba o čosi väčšia zápletka, je sa na čo dívať a svojou atmosférou vie čiastočne očariť diváka. Začínajúca Vašáryová a tiež nie veľmi skúsená Turzonovová síce neoslňujú, ale ani neurazia. Jedná sa predsa o teenegerský pohľad na svet a už čochvíľa klopkajúce dospievanie. Zato Valach a Lukešová sú tu jasne doma a práve kvôli tejto dvojici to má aj šmrnc. ()