Film o konci dětství. Na dnešní dobu asi zdlouhavý, ale to mi nevadilo. Hlavní mladiství hrdinové jsou až neuvěřitelně seriózní, to prostě trochu šustí papírem. Pobavila mne scéna v závěru, kde se osazenstvo kulturního domu jme trsat na písničku dětské twistové kapely, což vypadá zvláštně u četných jedinců v pionýrském kroji. Magda Vášáryová byla ve svých šestnácti nádherná.(6.12.2014)

Ta vaše Evička je ale šikovné dievča. Taká mladá a už má ženicha aj s autom. 1) Miloučký film představuje řadu teenagerovských herců: Gašpara Arbeta mladšího (Igor, jehož rodiče se rozvádějí) s velmi pěkně vyrýsovanou sportovní postavou, Petera Vršanského (glosátor, bubeník a textař Laco), Petera Heribana (Ivan, který prodává basu) i aristokraticky půvabnou 16letou Magdu Vašáryovou (Eva). 2) Zdaleka největší dojem ve mně zanechal Pavol Melichárek (malý kluk Gusto), jehož herecká etuda na téma vypůjčování knížky v knihovně mě srdečně rozesmála. Čo mám povedať Igorovi? Že je pes? To je silné. Že je babrák.(29.4.2014)

• hygienik

SPOILER! Film je "antimoralitou". Tvrdí, že dospelosť spočíva v tom, že niekedy klamete, lebo neviete inak. Ale častejšie akceptujete, že ste klamaný pre dobro iných. A naopak detstvo bol čas, keď ste priateľom a rodičom hovorili pravdu. Nu tedy dobrá. Slová milenec a rozvod sú tu kľúčové ale ani raz priamo nezaznejú, hoci je jasné, že sa hovorí práve o nich. Smiešne. Tá hlavná pieseň s textom od Lasicu je veľmi hlúpa a Magda V. bola zlatá. Len neviem, prečo museli námet vhodný na 30 min poviedku natiahnuť na úmorný celovečerák.(10.11.2018)

Ambiociózny projekt sa vcelku vydaril najmä vďaka bezprostrednými hereckými výkonmi mladých protagonistov Magda Vášáryová - Gašpar Arbét ml. Téma dospievania je v rámci doby vzniku na úrovni, film však predovšetkým rieši stret sveta mladých a dospelých. A svet pubertálnych detí vytriezvie poznaním, že senzi mama zrejme nie je taká senzi ako si mysleli.(9.7.2018)

Aj keď filmu chýba o čosi väčšia zápletka, je sa na čo dívať a svojou atmosférou vie čiastočne očariť diváka. Začínajúca Vašáryová a tiež nie veľmi skúsená Turzonovová síce neoslňujú, ale ani neurazia. Jedná sa predsa o teenegerský pohľad na svet a už čochvíľa klopkajúce dospievanie. Zato Valach a Lukešová sú tu jasne doma a práve kvôli tejto dvojici to má aj šmrnc.(11.2.2015)