Nebezpečná kořist

Nebezpečná korisť

• Kanada

Thriller / Krimi / Akční

Francie, 2011, 100 min

Parádní oddechovka, která vás vlastně nenechá oddechnout. Francouzi to prostě umí o tom není pochyb. Tenhle film je prostě třída. Nějaké ty chybičky tam jsou, ale i přesto jsem chtěl dát za 5*, nebejt několika vtipných momentů nakonci. Kažodpádně doporučuji, film má od začátku dokonce svižné tempo, které nepřestává bavit. P.S. začátek z vězení je lahůdka !!!(10.1.2012)

V úvodu měla kořist celkem našlápnuto a při přebíhání střech pražského panťáku jsem už doufal v poctivou čtyřhvězdu. Hlavní frajer a hlavní frajerka tvořili dokonalý herecký pár a hra na kočku a myš se jim jednoduše dařila. O to horší to bylo s ostatním osazenstvem a obzvlášť s příběhem, který byl kýčovitě drastický!!Adekvátních 60 %(5.10.2013)

Celou dobu jsem si říkala, jak je to báječné, když akční film má děj, hrají v něm herci a snímek není určen pouze pro mentálně retardované. Velmi dobře jsem se bavila, film má svižné tempo a překvapivě nenabízí ani mnoho nelogičností a nesmrtelnost hlavního hrdiny. Nebýt amerického závěru, který mi zničil dojem z celého snímku, bylo by to na 4 hvězdičky. Bez posledních dvou minut by to byl fakt dobrý akční film.(28.4.2012)

Nedávám tentokrát pět hvězdiček pro nezapomenutelný zážitek, nebo snad umělecký dojem. Dávám za řemeslo. Kvalitně odvedená práce na průměrném scénáři zvedla tenhle film o třídu. Perfektní oddychovka, nijak originální, avšak tak francouzská, jak má být. Hrdina je sice trochu nadčlověk, policistka nadčmuchalka a padouch nadpaduch, je to trochu nereálné, ale proč se taky jednou nenechat trochu houpat, že? Mně to sedlo skvěle. 90%(16.3.2012)

Velmi mě v téhle docela nadupané akční běhavce překvapil Albert Dupontel. Netušil jsem že má za sebou stejný výcvik u Treadstone jako Jason Bourne... Narozdíl od něj však Alby ví proč a kam jde. Škoda toho amerického konce, ale jinak dávám (pouze kvůli sympatické policistce Claire Linné ) horší 4 *.(3.3.2013)

• - V 39. minutě se ve filmu objeví český nápis "Pozor, rozmrazovací postřik", přesto že se děj odehrává ve Francii. České popisy jsou pak k vidění i na billboardech, konkrétně například "Nový Seat Ibiza". (Snorlax)

• - Jedna z akčních honiček filmu byla natočena v Praze nedaleko Hlavního nádraží. (Karrfik)