Nebezpečná kořist

Nebezpečná korisť

• Kanada

Thriller / Krimi / Akční

Francie, 2011, 100 min

Je to dosť dobrý akčný krimi thriller z francúzskej produkcie. Má veľmi dobrý príbeh o nenásilnom väzňovi, ktorý si len chce v pokoji odsedieť svoj trest a vrátiť sa k rodine, ale keď zistí, že jeho práve prepustený spoluväzeň je mimoriadne nebezpečný vrah a navyše vie dosť o jeho rodine, musí uniknúť z väzenia, aby ich zachránil, no stane sa najhľadanejším mužom a okrem iných ide po ňom aj špeciálna policajná jednotka. Spracovanie je na tom dobre, prvá surovo pôsobiaca polhodina vo väzení dobre zoznámi so všetkými dôležitými postavami a po úteku sa už len neustále striedajú úteky pred políciou s hľadaním skutočného vraha, takže sa je celý čas rozhodne na čo pozerať. Akcie je tu priemerné množstvo a je aj celkom slušná. Časť vo väzení obsahuje dve uveriteľné drsné bitky s presilou, kde obzvlášť tá druhá je dosť vydarená, poteší aj trochu strieľania, no akcia sa tu hlavne zameriava na naháňačky, väčšinou po vlastných, ktoré sú síce úplne nerealistické, hlavný hrdina bez problémov vydrží takmer všetko, ale pozerá sa na to veľmi dobre, minimálne taký skok s policajtom z okna je výborný. Herecké obsadenie je bez problémov, síce sú pre mňa všetci neznámi, ale hlavnému hrdinovi sa fandiť dá, policajti nesklamú a aj vrah je celkom zaujímavý. Réžia a technická stránka sú výborné, sú presne v štýle realistických akčných filmov, medzi ktoré tento film kvôli nereálnej akcii nepatrí, ale to na nich nič nemení. Nebezpečná korisť je po nedávnom Point Blank ďalší vydarený francúzsky akčný film. Ale asi skôr len na jedno pozretie. 75%(11.11.2011)

Béčková čistě kriminálka ve francouzském podání (stylem mi připomínala ty německé). Důvod zhlédnutí: akční/thriller, Alice Taglioni. Příběh je správně syrový, bez žádných pozlátek, není to žádná akční jízda, žádná romantika, je to normální kriminálka, která mě zaujala právě tím, že si nehraje na nic víc než na obyčejnou kriminálku. Za to přihodím hvězvu navíc. # příběh 7 | hudba 5 | humor 0 | akce 4 | napětí 4 | putil bych si znovu 6(27.11.2011)

Nechápu, jak můžou Frantíci točit akční filmy, kde každý auto nevybouchne ještě před nárazem do svodidel? Jak je možný, že v těchto snímcích necáká krev a netečou střeva obětí až do pátý řady? Jak je možný, že se na takovýhle snímky dá koukat a diváka to ještě k tomu baví? Asi proto, že jsou to Francouzi..(1.10.2011)

Francouzská elegance došla vrcholu, neboť dokázala z kriminálníka udělat hrdinu a vzor ctnosti. A navíc nesmrtelného, protože během těch sta minut by i kočka chcípla tak šestkrát. Ovšem, nehledě na kvalitu a spád celé té jízdy, za tu pravou nebezpečnou kořist považuju Alici. Kdybych takovouhle Alici měl v naší ulici, roztrhám pas, spálím krosnu a do deseti minut by ze mě byl usedlík.(14.8.2013)

Naštvanější, realističtější, a dost možná i napínavější (!) odpověď na 96 hodin. Frantíci holt umí - škoda, že jsme všechno už dříve někde viděli, jinak by to bylo za plný počet. Super thriller, který diváka baví od první do poslední minuty. P.S. Drhnutí hlavou o zeď je mňamkou roku, kam se hrabe 127 hodin :-)!(21.11.2011)

• - V 39. minutě se ve filmu objeví český nápis "Pozor, rozmrazovací postřik", přesto že se děj odehrává ve Francii. České popisy jsou pak k vidění i na billboardech, konkrétně například "Nový Seat Ibiza". (Snorlax)

• - Jedna z akčních honiček filmu byla natočena v Praze nedaleko Hlavního nádraží. (Karrfik)