Nebezpečná kořist

Nebezpečná korisť

• Kanada

Thriller / Krimi / Akční

Francie, 2011, 100 min

Bankový lupič stvárnený skvelým hereckým chameleónom Dupontelom je vlastne sympatická hlava rodiny, ktorá po prepustení plánuje svoje poctivo ukradnuté 2 megáče investovať do francúzskej variácie amerického sna. Má však smolu, keďže kvoli ukrytému lupu naštval pomerne dosť ľudí, ktorí ho chcú vidieť mŕtveho. A aby to nebolo málo na cele s ním sedí "chcípák" z ktorého sa vykľuje (fakt slizký) sériový vrah dospievajúcich dievčat. Svižný akčný triler pri ktorom som doslova fyzicky trpel s húževnatým hlavným hrdinom však takmer do odpadu pošle absolútne tupý a nebezpečne dementný záver, pri ktorom sa mi na pár sekúnd pozastavil zdravý rozum. (2.3.2012)(2.3.2012)

Při zhlédnutí mě zajímalo, co to vlastně ti Francouzi dneska točí. Z kraje to nezačíná špatně, kromě toho, že o charakteristické atributy z akčních filmů tu opravdu není nouze. Sem a tam děj sklouzává k hloupostem, ale na druhou stranu akční filmy na reálnost z pohledu logiky zajisté moc nehledí. Nicméně zábavnost snímku kompenzuje obsazením hlavní hrdina Adrien (Albert Dupontel), který odvádí slušné řemeslo a hezká komisařka Alice Taglioni (Claire Linné). Leč ve výsledku mohu napsat, že tohle všechno podobně jsem už dříve viděl v jiných filmech.(16.10.2011)

Ide o akúsi klasickú francúzsku variáciu na trojuholník: dobrý väzeň, zlý väzeň a polícia.....francúzi túto krimi zamiešali veľmi vyvážene a pomerne akčne, takže ikeď s originalitou sa moc film nestretol a občas je hlavný hrdina akoby nadčlovek ( nezastaví ho nič, ani guľka v tele) dokáže navodiť dobré krimi-akčné pozeranie.(4.10.2011)

Hodně za vlasy přitažená francouzská verze uprchlíka. Nejjednodušší útěk z vězení jsem ještě snad v žádném filmu neviděl, holt frantíci chtěli amíkům ukázat, že to asi tak komplikované není. Taky chtěli asi amíkům ukázat že to, co zvládl Ford ve 40-ti, zvládne Dupontel daleko hravěji i s tucty kilometry sprintu v 50-ti. Za to upřímně klobouk dolů. Celkově jsem se nenudil, slušný televizní akční thriller, kor na žabožrouty.(28.12.2011)

V úvodu měla kořist celkem našlápnuto a při přebíhání střech pražského panťáku jsem už doufal v poctivou čtyřhvězdu. Hlavní frajer a hlavní frajerka tvořili dokonalý herecký pár a hra na kočku a myš se jim jednoduše dařila. O to horší to bylo s ostatním osazenstvem a obzvlášť s příběhem, který byl kýčovitě drastický!!Adekvátních 60 %(5.10.2013)

• - Jedna z akčních honiček filmu byla natočena v Praze nedaleko Hlavního nádraží. (Karrfik)

• - V 39. minutě se ve filmu objeví český nápis "Pozor, rozmrazovací postřik", přesto že se děj odehrává ve Francii. České popisy jsou pak k vidění i na billboardech, konkrétně například "Nový Seat Ibiza". (Snorlax)