Fjols til fjells

Norsko, 1957, 90 min

Edith Carlmar

Otto Carlmar

Bjørn Breigutu

Černobílá klasika, jako už filmy z té doby bývají. Srovnatelné s americkými komediemi z té doby. Leif Juster mi nápadně připomínal Vlastu Buriana.(21.6.2005)

1957, Nórsko, crazy komédia. Na prvý pohľad nemožná kombinácia, skutočnosť je prekvapivo potešujúca. Režisérka Edith Carlmar natočila film presne v intenciách amerických či československých bláznivých komédií predvojnového obdobia. Sympatickí herci na čele s rozkošnou uniformovanou Unni Bernhoft dokazovali každou scénou svoj talent. Príbeh plný zámien, omylov a prevlekov im k tomu dal veľkú príležitosť. Rozhodne doporučujem túto osviežujúcu skúsenosť. Piaty komentár.(24.5.2018)

Příjemná zábava se sympatickými herci. Unni Bernhoft je té v uniformě pikolíka náramně roztomilá. Viděno v rámci projektu 52 Films by Women. (22.3.2016)

Komedie klasického střihu. Z horské chaty. Dvojníci a převleky.(27.9.2005)

Podle českých titulků se ztřeštěná komedie jmenuje BLÁZNI NA HORÁCH. Výborná zábava, vtipné dialogy a švih. Každému lze doporučit.(26.11.2014)