Antifa: Chasseurs de Skins

Antifa - Skinhead Hunters

(neoficiální název)

Dokumentární

Francie, 2008, 65 min

,,MY JSME JE HLEDALI A LOVILI, ONI ČEKALI NA SETKÁNÍ S NÁMI...“ /// Dokument sleduje počátky hnutí skinheads ve Francii, vypráví o orientaci dělnický třídy, významu hudby… no a pak o vzniku radikálního gangu, kterýho prioritou byl militantní antifašismus a šířit strach v srdcích nepřítele. V 80tejch letech to byla pěkná divočina. Ulice byla větší politickou půdou než parlament, ale platili na ní jasný zákony. Má to tempo a informace jsou zajímavý. ,,Černoši“ vyprávěj, jak to těm holejm lebkám nandali a Arabové o vzniku 1. světový pouliční antify. Asi to bratři nebude pro každýho…, ale leccos se dozvědět dá. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mapu Pařížskýho metra mám plnou svastik a ze skříně mi vyčuhuje oranžovej bomber. 2.) Miluju film Furie Rock. 3.) Když se řekne Jean-Gilles Malliarakis, vyrážím do ulic! 4.) Thx za titule ,,Polda“.(25.5.2014)

Výborná záležitost zobrazující stále aktuální téma. Je to v podstatě jednoduché, odpovídáš za to, co máš na sobě, jestli že se oblékáš podle toho, co nosíš v hlavě, vyjadřuješ tím své myšlení a názor nejen o sobě, ale i o ostatních kolem. Nho...a když to ještě doplníš nějakou tou jasně konkretizující nášivkou nebo plackou, už musíš vědět, kam s tím jít a nezaplést se s nenadálým názorovým rozdílem. Ještě jednodušeji a vlastně tak trochu po našem, povinnost pro každého, kdo chce nosit bombra...z jakéhokoli důvodu. Nicméně, až tak jednoduché to samozřejmě není. Antifa znamená odpor!(27.12.2012)

Punk dokáže probudit spícího a bdícího vyhnat do ulice, pak už se musí jen rychle zorientovat a k někomu se přidat. "If The Kids Are United, Then We'll Never Be Divided", zpívají Sham 69. "Kids" se ale nikdy dohromady nedali, takže rozdělit je bylo vždycky velice snadné. "Anti" se dá dát před cokoli, vždycky to ale je jen proti tomu, co už je.(8.9.2018)

Nielen britská scéna mala svojich ranařov v uliciach. Mladí chalani znechutení novou okupáciou Paríža sa rozhodli vziať spravodlivosť do svojich rúk. A že im to šlo! Viac takýchto odhodlaných ako Kim, Julien, Farid... Záver filmu, kde sa dozviem, že nakoniec náckovia tú módu pôvodných skinheads vrátili naspäť Red Warriors a Ducky Boys bol pre mňa dostatočným zadosťučinením. L'avenir c'est pas la violence, mais la solidarit...(19.11.2013)

10/10 - Kim vzal pálku, přiběhnul k chlapovi co sem mu držel hlavu. Dvě rány. BOOOM ......................BOOOM. Fakt sem cítil jak se mi v rukách mění na želatinu.... Bylo to moc brutální, ale v tý době... čim brutálnější, tim lepší........ se slovenskejma titulema zde: http://www.youtube.com/watch?v=0Dn2NRvrR-U(21.3.2012)

• - Julien (Red Warriors) neskôr hrával v RASH kapele Brigada Flores Magon. (Sociopath)