Externí recenze k filmu (17)

 • Aktuálně.cz (Radomír Kokeš) *****

  "Godzilla dozajista není umělecký film, ani tu nejde o celkovou revoltu vůči hollywoodským normám, protože vzdor v určitých aspektech znamená posílení aspektů jiných. Jenže jakkoli jde pořád o precizní filmařskou práci na poli filmu jako zprostředkovatele zábavy, tak systematicky ozvláštňující…" (více)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) ***

  "Gareth Edwards se spojil s kameramanem Seamusem McGarveym (Pokání, Hodiny a Anna Karenina, ale také Avengers) – a společně vytvořili jistě nejsložitější vizuální koncepci, jaké byla kdy nějaká Godzilla podrobena. Celek působí trochu starosvětsky a některé kompozice upomínají až na jemnou a bohatou…" (více)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Režisér ve vyprávění nespěchá, nesází na prvoplánový efekt, ale radši pozvolna buduje atmosféru a napětí, aby v těch správných okamžicích ono epické měřítko, dané majestátností monstra, vyniklo." (více)

 • Babinet.cz (Jiří Frydlewicz)

  "Godzilla přináší přesně tu dávku filmové zábavy, kterou je jednou za čas zapotřebí zhlédnout. Nemusíte si lámat hlavu s příliš složitým dějem, budete fandit sympatickým hlavním hrdinům, nebo se kochat bombastickými efekty. Godzilla je zpět a jiná než v minulosti, ale přesto velmi zábavná. A kdo ví?…" (více)

 • CinemaView.sk (Michal Klembara) ****

  "Kaiju filmy samozrejme môžu pôsobiť vo svojej podstate hlúpo, minimálne čo sa námetu týka a tomu sa nemohla vyhnúť ani Gozdilla, aj keď sa tvorcovia snažili vyjsť z toho aspoň ako tak inteligentne. Netreba však kvôli tomu film zatracovať. Má čím zaujať aj náročnejšieho, či lepšie povedané…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Eliška Bartlová) ****

  "Edwardsova Godzilla nabízí místa v první řadě na skvostné představení plné hrubé síly, padající sutě i ničivé energie. Pohled na monstra je skutečně skvělý. Trochu překombinovaný původ gigantů, ploché postavy, hnaní se z místa na místo a střih dodává snímku na mechaničnosti a neosobnosti, které…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ***

  "Godzilla zvláštně maskuje svou pravou podstatu, ve scénách s lidskými hrdiny nenabízí nic zajímavého, v trikových scénách předvede solidní řemeslo a celkově je zjevně určená primárně letitým fanouškům." (více)

 • Filmografie.cz (Michaela Benešovská) ****

  "Herecké výkony zaznamenáte spíše na okraj, funkce postav je doplňková, přičemž se zde objevují herci blockbustery zatím příliš nepropraní, jako Juliette Binoche, seriálová hvězda Bryan Cranston nebo Sally Hawkins. Forda si zahrál Aaron Taylor-Johnson, který se proslavil filmem Kick-Ass, prozíravého…" (více)

 • Filmserver.cz (Martin Bubrín) ****

  "Královna všech monster se sice tváří pro žánr důležitě a zásadně, ale její řev nakonec vyznívá celkem naprázdno jako akčně-katastrofická jednohubka letošní blockbusterové nadílky – do opravdu strhujícího snímku jí chybí plnokrevnější postavy, psychologie a nakonec i působivý přesah, který by dal…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "Přestože se někteří diváci (zvláště ti, co očekávají něco ve stylu Emmerichovy Godzilly) dočkají něčeho diametrálně odlišného a budou z toho možná i zklamaní, tak se film rozhodně vyplatí vidět, protože obsahuje spoustu povedeného, několik zajímavých (a překvapivých) nápadů a zkrátka jde o vydařený…" (více)

 • Generace21.cz (Aneta Baierová) ***

  "Každý má samozřejmě jiný vkus a musím přiznat, že katastrofické sci-fi filmy nejsou úplně mým šálkem kávy. Film Godzilla má, jako každý jiný film, své plusy i mínusy, a pokud navštívíte kino bez nějakých přehnaných očekávání, myslím, že vás může snad jen příjemně překvapit." (více)

 • Gorilla.cz (Jan Lysý) ***

  "Rádi bychom prohlásili, že nás Emmerichova Godzilla pobavila méně, než ta Edwardsova. Ale to bychom lhali. Aktuální filmové dobrodružství japonského monstra je z objektivního úhlu pohledu výrazně řemeslně lépe zvládnuté a atmosféricky o několik tříd výše. Také je věrnější asijskému originálu. Ale,…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Cífka) ***

  "Edwards přišel se zrcadlovým opakem loňského Pacific Rim, kde bylo bitkařících ještěrek přehršel a nejeden divák byl jejich skopičinami nakonec umlácen do apatie. Tady se šetří, aby bylo za tři, ale godzillí knockout a destrukce města nejsou tak strhující, aby vyvážili bídu okolo - schází tu…" (více)

 • NaFilmu.cz (Adam Škaloud) ***

  "Režisér Gareth Edwards se projektu chopil s velkou chutí a jeho nadšení je na filmu znát. Troufám si tvrdit, že z daného nepříliš originálního scénáře se všem tvůrcům podařilo vymáčknout maximum. Herci v čele s Taylorem-Johnsonem své role v pohodě zvládají, pouze Brayn Cranston dostal poněkud…" (více)

 • Obrazor.cz (Filip Šula) ****

  "Většina amerických blockbusterů vytváří napětí z očekávání, jak film skončí a zda postavy přežijí konflikt s monstrem. Godzilla oproti tomu těží z divákovy dychtivosti po spatření alespoň jednoho z netvorů, z nichž v první polovině vidíme maximálně hřbetní plát." (více)

 • Topzine.cz (Pavlína Nouzová) ****

  "Když blockbuster, tak takovýhle. Godzilla kombinuje rodinné hodnoty, armádu a vše podobné, na co jsme zvyklí z některých amerických filmů, se soubojem monster a zajímavou narážkou na velikost lidstva. Navíc vypadá výborně, má kvalitní hudbu Alexandra Desplata (existuje žánr, ke kterému by nedokázal…" (více)

 • TotalFilm.cz (Alžběta Kovandová) ****

  "Poukázat na hlavní problematiku příběhu – tedy odvěký boj člověka s přírodou, potenciální nebezpečí plynoucí z jaderného výbuchu a lidskou nabubřelou touhu ovládat všechno – se snímku daří. Divák si uvědomí, že i když Godzilla není, jaderné elektrárny jsou a budou jistým rizikem, děj situovaný…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace