Godzilla

• USA Godzilla (více)

Nejznámější impozantní monstrum na světě se ve filmu postaví proti zlým nestvůrám ohrožujícím samou existenci lidstva, kterým vdechla život vědecká arogance lidí. (Warner Bros. CZ)

Saxos

Vděčné téma - godžila. Ať stará, nová, vs. Kong nebo třeba agent 007, vždy zajímavá a poplatná pouze době vzniku a možným efektům. ()

DrakMrak

ani ty triky nic moc... přijde mi to jak pokus udělat starej film s novým pajšlem a někde se to ztratilo a už nenašlo... ()

buchannon

Přívlastek "akční" tomuto "spektáklu" prakticky nenáleží, když první akce přišla až v 37. minutě a navíc celý film byl jen zoufalá duševní onanie, u které jsem raději skoro vypnul mozek a téměř jsem ji nevnímal. Nějak nedokážu docenit "snahu" tvůrců, o čem tenhle film vlastně je? Bezbřehá nuda. Už nikdy víc. Další díly, které bohužel budou následovat, mě zcela jistě nechají chladným. Verze z roku 1998 je o 300 procent lepší, ta si aspoň na nic nehraje a je to čistokrevná akční řežba. ()

zuzzz.man

Tak v prvé řadě bych filmu dala jiný název než Godzilla, poněvadž ona nebyla základním pilířem filmu. Ona jen napravila, co lidé po**ali. To je ale jen jedna z mála výtek. Celkově to byl film, který připomíná spíše béčkové sci-fi, už ta myšlenka byla hodně špatná. Některé scény (např. ta ve vlaku s cizím chlapcem) bych rovnou smázla, jiné alespoň zkrátila. Ocenit nemůžu ani vizuální efekty.. Jediné, co mě u filmu drželo, byly herecké výkony. Ale to je málo. Nicméně určitě si film najde i své milovníky, jen mezi nimi prostě nejsem. ()

argo.smile

Podľa mňa to bola jedna veľká pocta kultu! A keď som čítal recenzie k tohto ročnej 2018 sračke menom Rampage, ktorý má "zatiaľ" lepšie komentáre a hodnotenie ako toto, tak už asi začnem brať silné sedatíva. ()

kolly13

Nebýt debilního scénáře, tak tempo akčních scén, vizuál a ponurá atmosféra mě zaujali. Herci bohužel, pokud tedy nepočítám Godzillu a další dvě nestvůry, které si solidně zařvaly. Tak snad příště někdo dokáže spojit akci, herce a smysluplný scénář v jedno. ()

Pan.Antonin

Godzilla pomáhající lidem, s dobře vypadajícími triky a velmi dobrým finálním soubojem. Co víc si přát? Třeba lepšího protivníka. ()

Skylwalker42

Líbí se mi nápad se vrátit k původní podobě Godzilly. I celkově prvotní atmosféra. Ale těch monster je tam už nějak moc na můj vkus. ()

Brenda.Ch

Jednou hvězdou oceňuji pouze to, že takovou fantasmagorii byl nevymyslela ani já, a to mám fakt fantazii bujnou. Neskutečná pytlovina. ()

Danny Nolander

Zcela upřímně mi Godzilla z 98. od Emmericha přijde mnohem lepší... Ano i ta má mezery, ale atmosférou na mě zapůsobila mnohem více, než tato. V tomto počinu je relativně dobrý začátek. Až jsem si říkal, že pokud to tak bude pokračovat, tak si to zaslouží lepší hodnocení. Jenže pak se to zlomí, a jde to do kopru. Celý ten prostředek mi přijde naprosto nudný a téměř zbytečný. Hlavní protagonista není špatný, ale vůbec jsem si k němu nestačil najít cestu. Tak je to vlastně se všemi, kromě Bryana Cranstona, který film hezky uvedl. Je to škoda. Svým způsobem to má potenciál, ale k tomu také spoustu děr. Jsem zvědav na Godzilla: Král Monster ()

Radek273

Nutno přijmout reálný asijský obraz godzilly. Hodně efektů, hodně tmy, nicméně "pravá" godzilla. Bohužel předchozí zpracování s Broderickem a Renem je poutavostí úplně jinde! ()

KukulienkaHO

Niééééé! Ako katastrofický film to nefunguje. Postavy sa správali, ako keby bolo na každodennom poriadku, že sa obrovské monštrá prechádzajú po našej planéte a ničia ju. Preboha, veď tam ľudia zomierajú po tisíckach, ale všetci sa tvária akoby sa nič hrozné nedialo. Samozrejme veľkú vinu za to nesie režisér Gareth Edwards, ktorý nedokázal spraviť konzistentný film z celkom solídneho scenára. Asi prvých 20 minút bolo veľmi fajn, atmosféra bola super aj dej. Potom ale prišiel hlavný zvrat a všetko išlo z kopca. Počas nasledovných 100 minút som sa viackrát stratil. V podstate sa dialo stále to isté, akurát hlavní hrdinovia vždy pozmenili taktiku. Musím ale pochváliť hudbu Alexandra Desplata, ktorá vždy vystihla danú scénu a jej emócie. P.S.: Už chápem, prečo sa museli diať rozsiahle pretáčky na Rogue One a tiež, prečo už bez Garetha Edwardsa. ()

karnifex

Tady je špatně skoro všechno: mizerný scénář, špatné herecké výkony, postavy tak nesympatické, že fakt nemáte komu fandit, žádná atmosféra, absence napětí a hlavně je to celé neuvěřitelně nudné (a to jsem ještě přetáčel sentimentální rodinné scénky). Těch pár slušných záběrů to opravdu nezachrání. O to víc oceňuji, jak se povedla Godzilla z roku 2021. ()

Mangano

Godzilla je velký silný nesmrtelný a obludný superhrdina, který se vynoří z hlubin moře a jako správný charakter útočí jen na nepřátele Ameriky, i když po něm lidé střílejí z tanků. Máchne nad tím prackou a optimisticky to přejde. Ok, chápu. Scénář filmu pro mě asi úplně nebylo to největší žrádlo. Bojové scény mezi monstry nejsou technicky nic moc (až na tu úplně poslední), ale i tak působí dobře, což je dáno hlavně mohutností a velikostí hlavních prehistorických fighterů. Hudba taková nemastná neslaná, ostatně jak je asi u podobných snímků zvykem. Co se tyká hereckého obsazení, tak tam nade všechny vyčnívá charismatický Bryan Cranston (hlavně ze začatku). Na hezkou tvářičku Aarona Taylor-Johnsona se taky nedívá špatně, ale co z toho. Ostatní jsou jen pro potřeby filmu nutný opar nad jezerem. Jako jo, napodobím zde velkého super-Godzilláka a většinu nedostatků mám v řiti, podobně jako on nálet bojových helikoptér. ()

david141474

Nemám k tomu co říct. Bylo to delší než mělo. Byly tam dobrý scény, ale byly tam také ty horší. Nejhorší na filmu byly akční souboje. Ty byly ve tmě a nebylo tam nic vidět. Tohle by jste si měli pustit večer, když už je tma, protože jinak se to nedá. Hlavní postava sympatická. Od té doby co se objevil seriál Wandavision tak já Elisabeth Olsen od té doby nemusím a přijde mi hrozně nesympatická. A pak to dorovnal druhý díl Strange. Soundtrack skvělej. Děj ušel. Postavy sympatický i nesmypatický. Akce velice povedená, jenom je všechno ve tmě a to bylo příšerný. CGI skvělý. A finální potyčka byla taky skvělá. 8/10 pěkný CGI a skvělej soundtrack, jen ty souboje jsou ve tmě a to je hrůza. ()

DarkViper odpad!

Děláte si srandu ? To je zaplacené hodnocení ??? Nejhorší děj a nejvíce zkažený remake co jsem kdy za svůj život viděl. Godzilla má grimasy v obličeji vypadá jak ze strážců vesmíru (zelený strážce a jeho zord) nejvíc trapně se utká s dvouma broukama, chrlí modrý oheň a podobné hovadiny a nakonec nápisy stylu,, godzilla zachránce města ???" To jako fakt mam věřit, že tomuhle dal někdo 70% ??? I teletabies měly lepší děj..... budu teď pozorně sledovat hodnocení nových filmů, protože tady něco smrdí. Pokud mi bude po tomhle filmu zakazané hodnotit víme na čem jsme...... ()

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

21.02.2024

Kolem dinosauří série začíná opět být čím dál víc rušno. Není tomu ani tolik dnů od chvíle, co jste se zde mohli dočíst, že ohledně natočení nového dílu Jurského světa z pera scenáristy prvních dvou… (více)

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

07.12.2020

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

26.05.2020

Nadcházející snímek Godzilla vs. Kong režiséra Adama Wingarda, jenž má zakončit čtyřdílnou filmovou sérii odstartovanou filmem Godzilla z roku 2014, měl původně dorazit už tento měsíc. Později byl… (více)