Tajemství ukrytá pod hladinou (TV film)

Dokumentární / Krátkometrážní

Česko, 2010, 2x26 min

Tomáš Juřička (vyp.)

Hugo Habrman

Velice hezky natočený dokument. Nebál bych se říci, že vizuální stránka je skvělá. Škoda, že autoři neukázali ještě více druhů ryb. Možná nezaznělo, že ani kapr není původní český druh. Byl importován z Asie. ZDROJ(10.12.2014)

Velice zdařílý dvojdílný dokument o podvodním světě v českých řekách, rybnících a tůních, který vyniká zejména naprosto dokonalou kamerou. Když si navíc představím kolik materiálu museli tvůrci natočit, aby získali 50 minut použitelného materiálu... na české poměry opravdu špičkový a nevšední projekt. Příjemná je i doprovodná hudba a samozřejmě průvodní slovo, ze kterého jsem se dozvěděl plno zajímavého. Doporučuji nejen rybářům.(6.10.2013)

Velice oceňuji každý počin, který přibližuje naši přírodu. Navíc, když se jedná o mou milou vodu. Chápu, že filmaři natočili pstruhy, štiky, kapra, ale kde vzali mníka a další rybky, to obdivuji. Dokument jako takový není úplně na 5*, chybí mu nějaký koncept, pevně stanovený scénář, protože jsem neodhalil, odkud a kam filmaři směřují - po rybě následuje hmyz, pak řasa, poté opět ryby, obojživelník, z řeky na rybník, pak zase potok atd. Ale krása záběrů přímo z našich vodních toků a nádrží tento nedostatek vyvažuje.(26.12.2015)