Reklama

Reklama

Taneční akademie

(seriál)
Trailer 1
Drama / Rodinný / Taneční
Austrálie, (2010–2013), 26 h 29 min (Minutáž: 24–25 min)

Kamera:

Martin McGrath

Hrají:

Xenia Goodwin, Alicia Banit, Dena Kaplan, Jordan Rodrigues, Tara Morice, Thom Green, Tim Pocock, Isabel Durant, Thomas Lacey, Kip Gamblin, Keiynan Lonsdale (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(65)

Úspěchy, pády a intriky studentů prestižní baletní školy v Sydney. Patnáctiletá Tara Websterová (Xenia Goodwinová) vyrostla na venkovské farmě, ale už od dětství snila o tom, že se jednoho dne stane primabalerínou. Když ji přijmou na Národní taneční akademii, nejlepší baletní školu v zemi, myslí si Tara, že má vyhráno. Radost jí vzápětí zkazí zjištění, jak moc technicky zaostává za ostatními. Aby přežila tři roky na akademii, bude ale potřeba mnohem víc, než jen zlepšit techniku...
Významnou posilou jsou pro Taru dva noví kamarádi: bezstarostná Kat Karamakovová (Alicia Banitová) a plachý Sammy (Tom Green), který je technicky skoro tak pozadu jako Tara. Život jí ovšem ztrpčuje protivná a soutěživá spolubydlící Abigail (Dena Kaplanová), která potřebuje být vždy bez výjimky první a nejlepší, nový taneční partner, zádumčivý a tajemný Christian (Jordan Rodrigues), a v neposlední řadě i baletní mistryně slečna Raineová (Tara Moriceová), jejímuž orlímu zraku neunikne sebemenší chybička či vadné postavení. A nebyla by to naivní Tara, kdyby se okamžitě a bláznivě nezamilovala do nejoblíbenějšího kluka na škole, kterým je krásný a úspěšný třeťák Ethan Karamakov (Tim Pocock).
Svět baletu je tvrdý, a tak na konci prvního ročníku někteří z našich přátel zazáří v závěrečném představení na prknech nádherné sydneyské opery, zatímco jiným bude nemilosrdně řečeno, že po prázdninách už se nemusejí vracet. (Česká televize)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (23)

Skuby47 

všechny recenze uživatele

Tance všeho druhu mám moc ráda a balet obzvláště. Tento seriál určený dospívající mládeži se tvůrcům mimořádně povedl. Je takový příjemný poetický, bez přisprostlých dvojsmyslných narážek a nechutností, které se u mládežnických snímků v poslední době zabydlily. Krásné prostředí školy s unikátní budovou opery v Sydney v pozadí, kouzelné kostýmy, příjemní herci. Co mne trošku mrzelo, bylo příliš individuálních stereotypních nácviků a výstupů, které se až moc často opakovaly. Uvítala bych více společných skupinových scénických choreografií. Ale třeba to v druhé řadě přijde, jsme teprve v prváku. ()

Minoka 

všechny recenze uživatele

První řada seriálu: Říkám tomu mé australské seriálové prázdniny - Není to něco jiného, než co nám servírují v americké továrně, nicméně, je to zde zaobaleno jiným způsobem a podáváno s jinou omáčkou. Není to vtíravé...ale ke konci série už to bylo kapku rádoby poučné. Jsem zvědavá na druhou řadu :-) Druhá řada seriálu: Viděno sice bez titulků, ale snad jsem porozuměla hlavním věcem správně :-) Stále mám dobrý pocit z celého seriálu. Ve dvojce se seriál vydal trochu jiným směrem, ale stále jsem byla spokojená...a za strhující konec (zhruba poslední tři díly) dávám pomyslné body navíc. Už se těším na třetí řadu! :-) Ale obávám se, že ,,strhující konec,, (nechci spoilerovat) bude mít neblahé dopady na pokračování..ale snad se pletu :-) ()

Reklama

anicca 

všechny recenze uživatele

Asi najotravnejšou postavou je tu sťaby hlavná hrdinka Tara. Dedinčanka ktorá sa dostala na akadémiu...Je to množstvo tanečníkov, ktorí ale zároveň nie sú herci a je to aj vidieť. Tara otravná, neviete nikdy či sa smeje alebo plače. Predstaviteľka Abigail je suverénne najhoršou herečkou. Ale mnohí ďalší sú v jej tesnom závese. Inak ide o pekný projekt, kde je toho veľa čo riešiť: medziľudské vzťahy, tvrdú drinu, kariéru.. Rozhodne príjemné na oddych. ()

ABLABLABLA 

všechny recenze uživatele

Viděny první 2. série a rozkoukána 3. Tak jo, tohle můžu. Příjemný odpočinkový seriál s pro mě /a myslím, že pro většinu tady/ neznámými tvářemi z tanečního (nejen baletního) prostředí. Ať člověk chce nebo ne, tak se s postavami sžije a jejich dramata prožívá s nimi. Co si budeme nalhávat, první série se tak pomalu rozkoukávala, lehce načrtla charaktery a hodnotila bych ji asi 3*. Druhá série mě za to nadchla. Konečně hlubší pojetí postav, více akce, ještě více krásného tance, konečně tam začaly být pořádně propletené ty vztahové linie, což u teen seriálu prostě musí být a mě to baví. No a konec série (SPOILER) byl naprosto strašný. Jakože byl perfektní, ale tak smutně to skončilo. Sammy tam byl prostě nejlepší postava a oni ho oddělají pfff.. (Konec SPOILERU). Takže tahle byla n 4* rozhodně. No a třetí série je zatím docela dobře rozjetá, ale bez Sammyho už to není ono. Zatím se mi podařilo sehnat jen 6. dílů, tak uvidím, co dále. Každopádně, co se postav týče, nejradši jsem měla Sammyho. Potom je perfektní Abigail i Kat. Z Christiana si zase ucikávám do kalhotek. No ale třeba Ethan mi byl docela dost nesympatický a kupodivu Tara hlavní hrdinka je mi taky značně nesympatická a vlastně je paradox, že je hlavní postavou, bo ji tam jen trpím, abych pozorovala příběhy těch druhých. Zatím tedy 3-4*. Konec 3. série: a pokud jsem našla správné informace (no a taky podle toho jak to skončilo) je i koncem celého seriálu a to je dobře. Nechávám ty 4* a jsem relativně spokojená. Jak už jsem psala Tara mě akorát iritovala, ale zbytek "crew" jsem zbožňovala. A přiznávám, že v posledním 13. díle, jak tančili "thank you dance" mi ukápla slzička. Jinak jsem díky seriálu objevila dobrou australskou zpěvačku Jessicu Mauboy - refrém téhle je obzvlášť chytlavý a asi taky proto ho v seriálu použili, čímž se dostávám k postavě Ollieho, o které jsem zatím nepsala, ale kterého jsem taky měla ráda a jeho podivné kamarádství spíš ve stylu frenemie s Abigail. Prostě výborný taneční (a nejen to) seriál. ()

Kamca_ 

všechny recenze uživatele

Na tento seriál jsem narazila úplnou náhodou jednou o víkendu na déčku. Akorát to byl jeden z prostředních dílů seriálu, takže jsem moc nevěděla, jak to celé začalo. Potom jsem asi 4 díly viděla v Rakousku v němčině a to bylo super. Pak jsem ale stejně pořád chtěla vidět ty úplně první díly, a tak jsem si celý seriál stáhla v angličtině a koukám díl po dílu postupně a nemůžu se toho nabažit. Hodně mi to sedlo. Líbí se mi hlavní herečka, co ztvárnila Taru a nejen ta. Hudba se taky moc povedla. Jsem zvědavá na další díly. Po necelé první sérii dávám zatím slušných 80% a uvidím, jak to bude pokračovat dál. ()

Galerie (272)

Reklama

Reklama