Taneční akademie (TV seriál)

• Austrálie

Dance Academy

Tanečná akadémia

Drama / Rodinný / Taneční

Austrálie, 2010–2013, 26 h 29 min (Minutáž: 24–25 min)

Příjemný, rozhodně koukatelný seriál. Sympatická hlavní hrdinka, každý díl jen pětadvacetiminutový, děj nijak extra napínavý, ale přesto se člověk těší na každé pokračování... V těchto ohledech mi to trochu připomíná South of Nowhere. Zatím jsem uprostřed první série, rozhodně budu sledovat dál.(9.7.2012)

Na tento seriál jsem narazila úplnou náhodou jednou o víkendu na déčku. Akorát to byl jeden z prostředních dílů seriálu, takže jsem moc nevěděla, jak to celé začalo. Potom jsem asi 4 díly viděla v Rakousku v němčině a to bylo super. Pak jsem ale stejně pořád chtěla vidět ty úplně první díly, a tak jsem si celý seriál stáhla v angličtině a koukám díl po dílu postupně a nemůžu se toho nabažit. Hodně mi to sedlo. Líbí se mi hlavní herečka, co ztvárnila Taru a nejen ta. Hudba se taky moc povedla. Jsem zvědavá na další díly. Po necelé první sérii dávám zatím slušných 80% a uvidím, jak to bude pokračovat dál.(29.7.2014)

Tance všeho druhu mám moc ráda a balet obzvláště. Tento seriál určený dospívající mládeži se tvůrcům mimořádně povedl. Je takový příjemný poetický, bez přisprostlých dvojsmyslných narážek a nechutností, které se u mládežnických snímků v poslední době zabydlily. Krásné prostředí školy s unikátní budovou opery v Sydney v pozadí, kouzelné kostýmy, příjemní herci. Co mne trošku mrzelo, bylo příliš individuálních stereotypních nácviků a výstupů, které se až moc často opakovaly. Uvítala bych více společných skupinových scénických choreografií. Ale třeba to v druhé řadě přijde, jsme teprve v prváku.(28.8.2016)

Málokedy sa podarí v seriáli pre mládež tak detailne vykresliť povahy a motivácie postáv. V prepletenci vzťahov hodnom juhoamerickej telenovely, ktorý sa mi napodiv ani po 50. dieloch neopozeral, sú vyslovované pravdy o živote tak prirodzene, že žasnem. Myslel som si, že seriál o balete ma nemôže dlhodobo baviť, ale tanec je tu síce dejovo nosná, ale predsa len pomocná barlička. Už teraz viem, že mi Dance academy bude po skončení veľmi chýbať.(27.8.2014)

Před delším časem jsem viděla první serii, bavila mě. Teď jsem díky Déčku (kdo by to byl řekl, že?) viděla i druhou. Možná je to tím, že mám mezi seriemi odstup, nebo tím, že jsem první viděla v angličtině, druhou v češtině, druhá série mi přijde přehnaná. Jako by scénaristé tlačili moc na pilu a vzníká tak pěkná mýdlová opera. A Tara se chová tak, že začnete milovat mršku Abigail:)(20.8.2014)