poster

Taneční akademie (TV seriál)

 • Austrálie

  Dance Academy

 • Slovensko

  Tanečná akadémia

Drama / Rodinný / Taneční

Austrálie, 2010–2013, 26 h 29 min (Minutáž: 24–25 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • anicca
  ***

  Asi najotravnejšou postavou je tu sťaby hlavná hrdinka Tara. Dedinčanka ktorá sa dostala na akadémiu...Je to množstvo tanečníkov, ktorí ale zároveň nie sú herci a je to aj vidieť. Tara otravná, neviete nikdy či sa smeje alebo plače. Predstaviteľka Abigail je suverénne najhoršou herečkou. Ale mnohí ďalší sú v jej tesnom závese. Inak ide o pekný projekt, kde je toho veľa čo riešiť: medziľudské vzťahy, tvrdú drinu, kariéru.. Rozhodne príjemné na oddych.(27.2.2021)

 • ABLABLABLA
  ****

  Viděny první 2. série a rozkoukána 3. Tak jo, tohle můžu. Příjemný odpočinkový seriál s pro mě /a myslím, že pro většinu tady/ neznámými tvářemi z tanečního (nejen baletního) prostředí. Ať člověk chce nebo ne, tak se s postavami sžije a jejich dramata prožívá s nimi. Co si budeme nalhávat, první série se tak pomalu rozkoukávala, lehce načrtla charaktery a hodnotila bych ji asi 3*. Druhá série mě za to nadchla. Konečně hlubší pojetí postav, více akce, ještě více krásného tance, konečně tam začaly být pořádně propletené ty vztahové linie, což u teen seriálu prostě musí být a mě to baví. No a konec série (SPOILER) byl naprosto strašný. Jakože byl perfektní, ale tak smutně to skončilo. Sammy tam byl prostě nejlepší postava a oni ho oddělají pfff.. (Konec SPOILERU). Takže tahle byla n 4* rozhodně. No a třetí série je zatím docela dobře rozjetá, ale bez Sammyho už to není ono. Zatím se mi podařilo sehnat jen 6. dílů, tak uvidím, co dále. Každopádně, co se postav týče, nejradši jsem měla Sammyho. Potom je perfektní Abigail i Kat. Z Christiana si zase ucikávám do kalhotek. No ale třeba Ethan mi byl docela dost nesympatický a kupodivu Tara hlavní hrdinka je mi taky značně nesympatická a vlastně je paradox, že je hlavní postavou, bo ji tam jen trpím, abych pozorovala příběhy těch druhých. Zatím tedy 3-4*. Konec 3. série: a pokud jsem našla správné informace (no a taky podle toho jak to skončilo) je i koncem celého seriálu a to je dobře. Nechávám ty 4* a jsem relativně spokojená. Jak už jsem psala Tara mě akorát iritovala, ale zbytek "crew" jsem zbožňovala. A přiznávám, že v posledním 13. díle, jak tančili "thank you dance" mi ukápla slzička. Jinak jsem díky seriálu objevila dobrou australskou zpěvačku Jessicu Mauboy - refrém téhle je obzvlášť chytlavý a asi taky proto ho v seriálu použili, čímž se dostávám k postavě Ollieho, o které jsem zatím nepsala, ale kterého jsem taky měla ráda a jeho podivné kamarádství spíš ve stylu frenemie s Abigail. Prostě výborný taneční (a nejen to) seriál.(2.9.2013)

 • Erinien
  ***

  Před delším časem jsem viděla první serii, bavila mě. Teď jsem díky Déčku (kdo by to byl řekl, že?) viděla i druhou. Možná je to tím, že mám mezi seriemi odstup, nebo tím, že jsem první viděla v angličtině, druhou v češtině, druhá série mi přijde přehnaná. Jako by scénaristé tlačili moc na pilu a vzníká tak pěkná mýdlová opera. A Tara se chová tak, že začnete milovat mršku Abigail:)(20.8.2014)

 • Minoka
  ****

  První řada seriálu: Říkám tomu mé australské seriálové prázdniny - Není to něco jiného, než co nám servírují v americké továrně, nicméně, je to zde zaobaleno jiným způsobem a podáváno s jinou omáčkou. Není to vtíravé...ale ke konci série už to bylo kapku rádoby poučné. Jsem zvědavá na druhou řadu :-) Druhá řada seriálu: Viděno sice bez titulků, ale snad jsem porozuměla hlavním věcem správně :-) Stále mám dobrý pocit z celého seriálu. Ve dvojce se seriál vydal trochu jiným směrem, ale stále jsem byla spokojená...a za strhující konec (zhruba poslední tři díly) dávám pomyslné body navíc. Už se těším na třetí řadu! :-) Ale obávám se, že ,,strhující konec,, (nechci spoilerovat) bude mít neblahé dopady na pokračování..ale snad se pletu :-)(25.8.2012)

 • Lama.Lama
  ****

  Velmi příjemný seriál. První řada se většinou zabývá pouze životem v baletní škole Tary a jejích přátel. Od prvního dílu se kvalita zlepšuje a zlepšuje. V druhé řadě se dozvídáme mnohem víc o rodinách každého z party a vše se již netočí kolem Tary. Musím říct, že ta druhá série je ještě lepší než první a třetí je také obstojná.(8.4.2012)